25052018Nowości:
   |    Rejestracja

WOŚP z pomocą dla budżetu


Nie przyłączymy się do chóru krytyków WOŚP, co więcej jesteśmy tak za, że nawet…jeszcze bardziej. Z tego miejsca apelując do serc rodaków wychodzimy z postulatem rozszerzenia akcji, tak by wreszcie pomóc temu, kto najbardziej tej pomocy potrzebuje, czyli naszemu państwu. Niech orkiestra nazwana u początków jej działalności świąteczną przekształci się w codzienną i jej chlebem […]


Narodziny_kultu

Nie przyłączymy się do chóru krytyków WOŚP, co więcej jesteśmy tak za, że nawet…jeszcze bardziej. Z tego miejsca apelując do serc rodaków wychodzimy z postulatem rozszerzenia akcji, tak by wreszcie pomóc temu, kto najbardziej tej pomocy potrzebuje, czyli naszemu państwu. Niech orkiestra nazwana u początków jej działalności świąteczną przekształci się w codzienną i jej chlebem powszednim niech będą zbiórki zasypujące kosmiczna dziurę naszego budżetu. I mamy nadzieję, że nie będą one niczym kamienie rzucane w ocean i że wywiodą nas z biedy i upodlenia. Skoro każdy z nas ma dług (zaciągnięty w naszym imieniu przez światłych przywódców) circa kilkadziesiąt tysięcy złotych, to dając datki na budżet spłacamy go, być może chroniąc jednocześnie resztę swoich oszczędności przed nacjonalizacją i co ważniejsze stajemy się społecznie odpowiedzialni, szlachetni, empatyczni, nieobojętni na los bliźniego. Jednym słowem lepsi. Swoją drogą zbierając 35 mln. złotych Owsiak uzbierał pół promila wydatków rocznych NFZ. Jest więc pod wpływem…idei, która niech go prowadzi do końca zadłużonego państwa i jeden dzień dłużej. I okolicznościowy kuplet.

Kiedy późną porą w nocy

Datek chcąc na rzecz pomocy

Jakiś kwestarz cię zaskoczy

Ty w zdumieniu przetrzesz oczy

 

Na wpół senny się pytając

Na co zbiórki się przydają?

Na łóżeczka dla staruszków

Na obiadek z pięć okruszków

 

Na humor ordynatora

I na odpis dla sponsora

I mnóstwo jeszcze zostało

Wszystko to, bowiem za mało.

 

A że jestem nieco stary

Wnoszę przekaż swe dolary

Albo jeden procent PIT-a

Na ratunek emeryta.

 

I chciej ulżyć premierowi

Żeby biedak się nie głowił

Żeby zechciał się odważyć

W zbiórkach budżet równoważyć.

 

Z pozdrowieniami Liber

Napisane przez:


rysownik, satyryk. Z wykształcenia socjolog. Ciągle zachowuje nadzieję

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 24 dla artykułu "WOŚP z pomocą dla budżetu"

 1. Tomasz Parol Tomasz Parol napisał(a):

  Bardzo ciekawe ujęcie sprawy: WOŚP to sztuczka władzy uzupełniająca dziurę w budżecie służby zdrowia z dodatkowych pieniędzy obywateli i biznesu więc władza musi wspierać Owsiaka i go chronić.

  • Kula Lis 62 napisał(a):

   To wina chorej ustawy o fundacjach i stowarzyszeniach charytatywnych. To wytyczne do niej zapewniają wszystkim w/w np.zwrot podatku WAT od zakupionego sprzętu czy towarów a nie przewidują na co ma być wydany dalej. Każda cwana fundacja i stowarzyszenie/jest ich na dzisiaj prawie 200 tysięcy!!!!/ prowadzi „programy” które sama sobie wymyśla w ramach swojej działalności a na nie ściąga kasę z dofinansowań samorządów, sponsorów, z min. pracy, itd do Unii włącznie. Nikt nie kontroluje tych programów/warsztatów/szkoleń, ważne aby były w papierach rozliczone.To robi oczywiście każda fundacja sama sobie . I to jest chore bo daje „charytatywnym” przy niskich nakładach własnych/głównie Pijar/nierzadko milionowe dochody oraz pozwala na zatrudnianie na etatach przeróżnych ludzi/głównie rodzina i znajomi/. Niestety na to pozwala ustawa i ustawa skarbowa.

 2. rafau napisał(a):

  eh, a Wy dalej to samo… co Was ten WOŚP tak bardzo boli? Myślałem, że to jest poważna strona, ale widocznie nie ma co promować.

  • Tomasz Parol Tomasz Parol napisał(a):

   To nic przy codziennych pochwałach was wszystkich, agresji zwolenników i wielkim zbiorowym wydawaniu pieniędzy na promocję czegoś co nawet wypromowane nie zbierze, a tym bardziej nie wyda na sprzęt i programy medyczne tych pieniędzy tyle, co zostały wydane przez Państwo, TVP i samorządy na ową promocję.

   • rafau napisał(a):

    Nie rozumiem – jakiej agresji z mojej(naszej?) strony?
    Po 1. jak widać wydaje zebrane w zbiórce pieniądze – tego argumentu nawet nie próbowaliście podważyć po odpowiedzi
    Po 2. Państwo, TVP czy samorządy wydają dużo więcej pieniędzy na inną, zbędną promocję nie otrzymując nic w zamian i tym się nie zajmujecie, przecież każde miasto robi swoje dni, uroczystości etc. To może rozliczajcie takie inicjatywy
    Po 3. Albo to jest Wasz osobisty uraz albo zlecone i celowe działania … :/

 3. grafoman napisał(a):

  Ja też potrafię składać takie rymy; witam w drużynie!

 4. Kula Lis 62 napisał(a):

  Polacy żądają od Urzędu Skarbowego sprawdzenia majątku Owsiaków. Skąd on miał takie pieniądze,żeby wybudować taki luksusowy dom, kupić następne, również lokale i auta najwyższej klasy. I tu nie ma zmiłuj się, to zadanie US. Nas kontrolują, za najmniejszy błąd jesteśmy karani. Dlaczego Owsiki są poza kontrolą US? Czy chodzi o to, że on jest podopiecznym Komorowskiego?

 5. kanton napisał(a):

  Widać że niektórym komentatorom jest obojętne czy są nabijani w bambuko, czy też w butelkę.
  Ważne aby zawsze byli nabijani :-).

  • Kula Lis 62 napisał(a):

   Cała ta orkiestra Owsika to igrzyska dla ludu (demos-lud, motłoch), które sam sobie finansuje. Usłyszałem, że kwotę 50 mln zł ile zbiera Owsik, NFZ wydaje w ciągu godziny. A jaką kwotę stanowi czas na antenie telewizyjnej, którą dostaje cały ten lewacki cyrk? Z tego co wiem, to minuta na wizji kosztuje około 100 tys. zł, a Owsik ma dostęp do anteny przez cały dzień. Firmy wykupując jakieś fanty – (nie pamiętam już jak to się nazywa) wpisują je sobie w budżecie firmy na poczet kosztów reklamy… A motłoch funduje sobie igrzyska ! Najwięcej do powiedzenia mają jednak Ci, co myślą, że 2+2 to cztery. Tak jest w matematyce, nie w biznesie.
   Zobacz, jak WOŚP napompował spółkę złoty melon, zobacz kto jest jest komplementariuszem, kto jest w radzie nadzorczej itd…
   Dodam jeszcze stary żarcik z branży:
   Rekrutacja na księgową
   – ile to jest 2+2?
   – 4
   – pani już dziękujemy
   – 5?
   – pani też dziękujemy
   – 3?
   – pani również dziękujemy, więc ile to 2+2?
   – a ile Pan prezes sobie życzy, żeby wyszło?
   – Proszę jutro przyjść na 7:00.

 6. Kula Lis 62 napisał(a):

  Absolutnie zdemoralizowany bolszewicko- libertyński … establishment III RP/PRLbis zastosował terror emocjonalny jako jedną z metod własnego trwania. Stworzono obszary pozornego porozumienia, w które dali i nadal dają się wciągać ludzie, być może dobroduszni, ale do cna naiwni. Przykładem takiej metody jest Owsiak, który dla zła, którego jest i wytworem i wspólnikiem jako żywych tarcz użył chorych dzieci. Dzięki zastosowaniu takiego terroryzmu słychać do dziś : ” nie jestem zwolennikiem Owsiaka, nie podoba mi się, jak się zachowuje, może i przywłaszcza sobie część środków, ale z drugiej strony CHORE DZIECI.”.

  Proszę zwrócić uwagę na jak wielu płaszczyznach podobny terror jest stosowany. Jak wiele takich pozornych obszarów porozumienia dzierżawcy III RP/PRLbis stworzyli i – o zgrozo – wciągnęli w ten dialog nawet tych, którzy na co dzień są krytykami systemu.

  Euro 2012 : ” wprawdzie budowa stadionów, to kolejny przekręt, wprawdzie w Polsce środowiska patriotyczne są dyskryminowane, ale przecież musimy zatroszczyć się o wizerunek Polski w świecie, no i przecież to piłka nożna i nasi piłkarze „.

  Wybory na kierownika eurokołchozu : ” wiemy dobrze kto to Buzek, ale trzeba głosować na Polaka ( sic )”.

  Takich przykładów jest cała masa. Można tu znaleźć i „śledztwo” smoleńskie ( „wojna z Rosją”, więc nie drażnić), i narzucanie narracji wyborczej ( straszenie PIS- em ), i pojednanie Episkopatu z cerkwią Putina jako rzekomą przeciwwagę dla zachodniej ateizacji, itd. itd. Ze względu na ilość znaków nie będę tego rozwijał. I dlatego nie łudźmy się. Kiedy już Owsiak zostanie do cna zgrany, terrorystyczny system manipulacji w jego miejsce zaproponuje nowy obszar ” porozumienia”. I znów znajda się tacy, którzy to łykną, a po latach zaproponują nam kolejną wersję, tego, co nawet dziś czytamy na Niezależnej : ” grałem z Owsiakiem wiele lat, ale w końcu przejrzałem „.

  Nie wiem, czy śmiać się czy płakać.

  Metoda na rozbicie tego zdeprawowanego systemu i usunięcie tych ludzi jest tylko jedna : CAŁKOWITA NEGACJA WSZYSTKIEGO, CO ONI ZAPROPONUJĄ JAKO RZEKOMĄ UMOWĘ PONAD PODZIAŁAMI.
  W dialog ze złem się nie wchodzi.
  Bo : ” gdy tańczysz z diabłem , diabeł się nie zmienia, diabeł zmienia ciebie”.

 7. Kula Lis 62 napisał(a):

  Miałem odpisać na post, w którym ktoś napisał o celach statutowych fundacji – że 48% jest niemożliwe. Otóż, wszystko jest możliwe, jak wie się jak. Nie będę się tutaj rozpisywać w nieskończoność, ale w celach statutowych (wystarczy przeczytać statut) jest wypłata gaży grających na woodstocku. Nic nie mam do tego, że idzie to na koncert, szczególnie, że jest to podane w statucie. Natomiast drażni mnie to, że w celach statutowych jest utrzymanie (zamiast utrzymania, są ładne słowa) spółki „złoty melon”, której to właścicielem, a w zasadzie komplementariuszem jest okularnik i jakaś rodzina. Do tego dochodzi sprawa, trzymania kasy na kontach, przez prawie rok od akcji – wyobrażacie sobie odsetki z kilkudziesięciu baniek, nawet po miesiącu?Jest jeszcze coś. Sprzęt. Rozumiem ludzi, którzy się cieszą, że ich córka była podpięta do sprzętu z naklejką z sercem. Tak, oni się z tego cieszą, że ten sprzęt był. Ja natomiast nie cieszę się, że tego sprzętu nie kupuje się w przetargu, tylko okularnik wybiera „dogodną” ofertę. To, że zawsze ktoś znajomy się z taką ofertą znajdzie, to pewniak. Nie wiem czy pamiętacie lament szpitali, które dostały sprzęt, na który nie ma miejsca i musiał leżeć w piwnicy. Okazało się, że jąkaty musiał go kupić, żeby wywiązać się z umów, a to, że sprzęt nie jest potrzebny, to sprawa drugorzędna. Dochodzą jeszcze koszta organizacji “eventu”. Wszystkie koszta, jeszcze przed zakupem sprzętu wynoszą ok. 48% (chociaż sposób księgowania w naszym kraju nie pozwala dostrzec tego laikowi). Dopiero z pozostałych 52% brany jest sprzęt zgodnie z opisaną przeze mnie powyżej zasadą kolesiostwa. Generalnie z 48% zarabia wiele osób wokół okularnika, jak i on sam. Sporo zarabia też „złoty melonik” (przynajmniej wiadomo dlaczego jest złoty).
  Podsumowując, jak ktoś zna polskie realia, zna prawo podatkowe, bankowe, rachunkowość i ma doświadczenie z przetargami, a w zasadzie ich brakiem, to po 3-godzinnej analizie dokumentów przeciera oczy ze zdumienia. Więc ludzie, nawet jak jechaliście karetką z naklejonym sercem, to nie pierd…mówcie mi, że napełnianie czyjegoś portfela uratowało wam życie, bo tak po prostu nie jest – najpierw ktoś napełnił maksymalnie dużo portfeli, a później dostarczył namiastkę tego, co obiecał.

 8. Kula Lis 62 napisał(a):

  Co roku na początku stycznia powraca dyskusja o tym, kim naprawdę jest Jerzy Owsiak. Dyskusja potrzebna tym bardziej, że w grę wchodzą przecież nasze pieniądze, które – jak co roku – nie wiadomo, czy Owsiakowi dawać, czy nie dawać. Od lat panuje rozpowszechniane przez mainstreamowe media przekonanie, żeby dawać, gdyż Owsiak to dobry człowiek, który służy chorym ludziom. Tymczasem zdaniem publicystów, którzy Owsiaka przejrzeli, on tylko zręcznie udaje dobrego, a tak naprawdę jest megalomanem, lewackim bożkiem, synem milicjanta, chamidłem i, co najgorsze, zwolennikiem Tuska oraz dyżurnym autorytetem na usługach PO. Czy komuś tak agresywnemu i bezprawnie podszywającemu się pod świętego należy dawać pieniądze? Osobiście uważam, że nie należy, zwłaszcza że nie wiadomo, komu służy mroczne dobro wyrządzane przez agresywny „autorytet” typu Owsiaka. I czy dobro to jest na pewno dobrem słusznym, o które nam, Polakom, powinno chodzić? Akcję WOŚP można by ostatecznie wesprzeć, gdyby osobę Owsiaka udało się od tej akcji oddzielić, tzn. żeby akcja była, ale żeby nie było Owsiaka. Niestety osoba Owsiaka jest tak pazerna na medialny rozgłos oraz zbierane przez siebie pieniądze, że oderwać się od swojej akcji zapewne nie da, i wszystko wskazuje na to, że akcja nadal będzie się kręciła wokół tej osoby, zresztą przy znaczącej i niczym nieusprawiedliwionej pomocy państwowych instytucji oraz mediów publicznych. Czy zatem działającemu pod płaszczykiem nadymanej świętości Owsiakowi należy czynienia kontrowersyjnego dobra zabronić? Moim zdaniem nie, niech działa dalej, oczywiście pod warunkiem, że nie będą mu pomagały żadne instytucje oraz publiczne media. Niech pokaże, co sam potrafi, chociaż boję się, że jest to propozycja ryzykowna, która Owsiaka tylko rozdrażni. Bo jeśli urzędy i instytucje odmówią mu pomocy, Owsiak może się stać jeszcze bardziej agresywny i zacząć jeszcze konsekwentniej zawłaszczać ludzkie, a przecież nie o to chodzi. Uważam, że w tej sytuacji może lepiej Owsiaka nie drażnić, pieniędzy dawać coraz mniej i dla świętego spokoju cierpliwie przeczekać w nadziei, że w końcu mu się ta cała dobroczynność ­znudzi.

 9. Kula Lis 62 napisał(a):

  W dzisiejszej Polsce potomki komusze żyją w luksusie. Nikt ich nie kontroluje, są poza prawem. Biednym ludziom odbiera się dzieci, bo nie zasługują na pomoc finansową. I będzie coraz gorzej dla nas oczywiście, bo dla nich będzie coraz lepiej. Jak z pozoru normalni ludzie, mogą dać się oszukać oszołomowi? Jak można z siebie i swoich dzieci, DOBROWOLNIE dać zrobić żebraków, niemal uwieszonych u kościelnych klamek? Ordynarny facet, milicyjny produkt, wykombinował sobie niezły geszeft. Ze złotym cielcem, jak złotą kurą, znoszącą złote jajka.

 10. Tomasz Parol Tomasz Parol napisał(a):

  Lisie, masz tak lekkie pióro, że nie rozumiem czemu ograniczasz się do komentowania, pisz notki chłopie 🙂

 11. Jorguś napisał(a):

  Ludzie przestańcie! Już dzieci się z was śmieją! http://demotywatory.pl/4272234/Zarzuty-wobec-WOSP-kontra-fakty

  • zjanusz zjanusz napisał(a):

   Ja też się śmieję, bo co to jest w końcu te 50mln Owsiaka wobec 50mld budżetu NFZ, a i tak trzeba zakładać fundacje jeśli w gre wchodzą poważniejsze operacje! 50mln to i Caritas zbiera cichcem i jakoś nikt się ich nie czepia.
   Żurek Janusz

   • Kula Lis 62 napisał(a):

    Zabrali z budżetu na nagrody ponad 100 milionów, w 2013 no to ludzie a raczej frajerzy dołożyli do skarbonek Owsiaka z 30 milionów, bo dzieci chore i biedne… Im więcej wycisną z Polaków tym więcej przeznaczą sobie na nagrody. No, ale skoro 30% durniów głosuje na PO, to hulaj dusza – piekła nie ma.

    • piter napisał(a):

     A Ty na kogo głosowałeś ?

     • Dżonnie napisał(a):

      Smutne, że nawet Pan Parol i „Kula Lis” skupiają się na kwestiach pieniężnych, które są DRUGORZĘDNE 🙁 .. I nawet zarzuty w tej kwestii są, jeśli nie przekłamane, to przesadzone, jak udowodnił to ktoś poniżej. Nie wnikam, mało mnie to obchodzi, biorąc pod uwagę SKALĘ monstrualnych rabunków i oszustw, jakich dopuszcza się „nasza” Władzuchna na co dzień, już nawet się niespecjalnie kryjąc, bo i po co… Udowodniła to już najdobitniej, nieudana próba wywalenia z Prezydentury miasta Parszawy – Pani Haki Grundbaum… („I CO nam, kuźwa, zrobicie, a ? 🙂 ..”). No, w rachunkach nie uwzględnia się „ukrytych” (a monstrualnych..) kosztów niektórych imprez Owsiaka, jak na przykład ostatnie numery z samolotami, łodziami podwodnymi, kutrami wojennymi i wielu innymi, np. czas antenowy „polskiej” Telewizorni, którego Owsiakowi się nie liczy… Płacą za to „Obywatele”, podatkami gdzie indziej…
      Ale to mały pikuś, w porównaniu z takim ZUS-em, czy NFZ… (a znowu ma nastać Balcerowicz.. Nic, tylko qpę nawalić na wierzch i ostatni gasi światło..). Albo w porównaniu z 65-ma miliardami Dolarów, jakie lada moment dostanie od nas USraelski „Holocaust-Industry”, co położy już Polskę definitywnie do grobu… A który to temat TEŻ – mało kto porusza..
      Tylko Pan Michalkiewicz chyba..
      BOICIE SIĘ ? 🙂 .. Pana Seremeta pewnie, co ?.. I słusznie… Z nimi nie ma żartów…
      Wszelka krytyka w tematach tabu – nazywana jest u nas „antysemityzmem” i „mową nienawiści”…
      Nasyła się „urzędowego” psychiatrę – i do psychuszki, albo do więźnia…(wystarczy być Kękusiem..)..
      Ale do rzeczy.
      GŁÓWNYM ZŁEM (totalnie chronionej i popieranej przez wiadomą Władzuchnę..) działalności Towarzysza Owsiaka i jego cyrku jest jego wymiar MORALNY… Właściwie NIEmoralny 🙂 …
      Bardzo niewielu ludzi to koszmarne i makiaweliczne (żeby nie powiedzieć, typowo żydowsko podstępne..) ZŁO dostrzega i werbalizuje…
      Odwołuję się do INTELIGENCJI i spostrzegawczości Czytelników.
      Może nie wszystkich tutaj (etatowe trolle – pomijam..)… NIEKTÓRYCH, co uczciwszych i mądrzejszych… PRZEBUDZONYCH dawno z żydo-komuchowatego Matrix-a…
      Napisano już dosyć. To i tak nie pomoże…
      Nie tylko Owsiak niszczy nam dzieci, młodzież i w ogóle naszą łacińską cywilizację – dokładnie wpisany w nakazany nam scenariusz likwidacji wszelkiej konkurencji dla niepodzielnego panowania w Europie i na Świecie – CHAZARSKIEJ, podwójnej moralności…
      Innej – dla Rasy Panów, a innej – dla nas, stworzonych do służenia Panom – Goyim…
      Robi to (mniej skrycie..) Rząd, co raz to bardziej kuriozalnymi (pozornie !!..) Ustawami…
      Owsiak, to tylko mały Pikuś…
      Czuwaj.
      P.S. Swoją drogą – żenada.. co po niektóre wpisy tutaj poniżej 🙁 …
      Zaprawdę, chyba szkoda… się nadstawiać za..taki Naród 🙁 ..
      Tysiąc Lat Negatywnej Selekcji…
      A trwa kolejna fala uchodźctwa z Kraju…
      Tym razem – nie tylko młodzieży…
      Tym razem – również i starych…
      Którzy chcą dołączyć do swoich, „wyjechanych” już dawno dzieci,
      do „Hameryki”, pomóc wychowywać (na Polaków !..) swoje wnuki…
      Do Anglii, do Skandynawii (nie wiem, po co tam..), wszędzie do Świata…
      Byle już dłużej nie musieć patrzeć na to żydowskie szambo…
      Tym razem ma wyjechać 5 milionów Polaków..
      Na ich miejsce – W Tel-Avivie, polski Konsulat wydaje 200 polskich paszportów DZIENNIE…
      Przegwizdane mają ci wszyscy, którzy nie mogę, albo nie mają dokąd, wyjechać…
      Z własnej Ojczyzny… Którą chazarstwo już jawnie nazywa „Rzeczpospolitą OBOJGA Narodów”, jakby tak było zawsze… Owszem, Polska się zażydziła dopiero od 16-go wieku…
      A jeszcze Piłsudski sprowadził 700 tysięcy czerwonego żydostwa ze wschodu…
      Choć przedtem ich było już 3 miliony i tak się „zaaklimatyzowali”, że mało kto już nie posiada domieszki ich krwi, nawet ja 🙂 .. Nawet Korwin-Mikke jest Żydem 🙂 .. Co jest najlepszym dowodem – że NIE KAŻDEMU psu na imię „Burek” 🙂 .. Poważam Pana Janusza bardzo !..
      Jak i wielu innych Żydów, których znam, osobiście, lub ze słyszenia..
      NIKT nie nazwie mnie „antysemitą”.

      A na ukoronowanie – Stalin nam przysłał, do kontroli „naszej” UBecji – rwące się do mordu i władzy – czerwone żydostwo, jednocześnie pozbywając się tego tałatajstwa z własnego kraju…
      Już trzecie pokolenie tych zwyrodniałych, czerwonych morderców panuje nam łaskawie w Polszy… Mrowie tego było… Ojca Kwaśniewskiego, Michnika, Magdy Umer, Moniki Olejnik – wszyscy już znają, co wyrabiali pod koniec wojny u nas i po wojnie, „walcząc z reakcją”…
      A to tylko drobny procent…
      „Profesor” Bartoszewski (wspominam, jako postać ZNANĄ, choć 85% obecnego „rządu”, to krypto-chazarstwo, które NIE MA ODWAGI ?.. używać prawdziwych nazwisk..), który niedawno wreszcie zaprzestał zasrywać swoją obecnością naszą Ojczyznę, też niemało dołożył od siebie do wianuszka dobrodziejstw dla swojej „Ojczyzny Obojga Narodów”…
      Mało kto wie, że „udało mu się” wyjść z Oświęcimia, dzięki ścisłej dosyć współpracy z GeStaPo.. JEMU prawdopodobnie „zawdzięcza” sporo uwięzionych w Auschwitz oficerów AK, przyspieszoną śmierć… No, PÓŹNIEJ, „nasz” Straszny Dziadunio – też sporo nadokazywał „dla dobra” naszej Ojczyzny…Wiemy, pamiętamy.. I..zapomnimy…Jak wszystko inne, co złe…Wredne, podstępne, dwulicowe, o kłamliwym języku, bez jakiejkolwiek czci i honoru, żydowskie… Albo po prostu GŁUPIE.. (NIE MA innej alternatywy – ALBO jesteś szują, albo głupcem..)
      Nieważnie. Niech mu ziemia, i tak dalej.
      Dobranoc, Polsko…
      Na 200 lat tym razem.. (Gdy plemiona Europy ponownie wynajdą koło…)
      Do kolejnego „powstania narodowo-wyzwoleńczego” i kolejnych pomników bohaterów,
      które potem bezcześcić będą wieńcami i swoją obecnością i drętwymi komunałami –
      kolejne Komorowskie, Tuski, Kaczyńskie…

 12. hans napisał(a):

  Dlaczego usunął Pan mój wpis, Panie Tomaszu ?..
  Był zbyt rażąco ostry i walący po oczach prawdą ?.. W porównaniu z truistyczną magmą Pan „satyryka” „Libera” powyżej, nad którą tak Pan cmoka ? 🙂 …
  Jest Pan zdania, że ważniejsze jest dalsze, bezpieczne trwanie portalu, niż niepotrzebne narażanie się służbom, z powodu jakichś oszołomów, takich, jak ja ? 🙂 ..
  Pozdrawiam Państwo Cenzorstwo 🙂 ..

  • hans napisał(a):

   Aha. „Wyskoczył”. Jeszcze nie zmoderowany.
   No topszsz..
   Zezwalam więc na …”zmoderowanie” mojego wpisu (i skasowanie powyższego zapytania 🙂 ..). Proszę sobie więc tam wyciąć, co nie pasi do ramki 🙂 .. Byle nie zrobił Pan konia z wielbłąda, albo odwrotnie 🙂 ..
   Pozdrawiam, Hans.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

160923