23052018Nowości:
   |    Rejestracja

WOLNY CZYN: Płk sędzia Mariusz Lewiński oskarżony!


Za ujawnienie, że w rozprawach sądów wojskowych orzekały osoby do tego nieuprawnione, do odpowiedzialności dyscyplinarnej i karnej pociągnięto ujawniającego – ppłk sędziego Mariusza Lewińskiego.


O zakończeniu sprawy dyscyplinarnej informowaliśmy niedawno: http://naszeblogi.pl/43801-o-przestepstwach-wymiaru-sprawiedliwosci-mowi-sedzia ) Z kolei w procesie karnym pułkownika oskarżono z art. 212 § 2 kk o rzekome pomówienie płk Janusza Koguta, prezesa Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu, o „postępowanie mogące go narazić na utratę zaufania potrzebna do sprawowania urzędu sędziego”. To właśnie J. Kogut wyznaczać miał osoby nieuprawnione do składów orzekających w rozprawach. Pułkownik barwnie opisuje postaci luminarzy sądów i prokuratury wojskowej, w tym Krzysztofa Parulskiego, Ireneusza Szeląga, Jerzego Artymiaka i in.

 

30 stycznia 2014 r. przed Wojskowym Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się rozprawa w tej sprawie (sygn. So 11/13). Przewodniczył sędzia przewodniczący ppłk Tomasz Krajewski. Przewodniczący zarządził utajnienie procesu i ukarał oskarżonego pułkownika Lewińskiego karą porządkową 2 tys. złotych za wniosek o jawność rozprawy

 

 

 

 

O sprawie ppłk sędziego Mariusza Lewińskiego zob. również:

 

 

 

 

 

 

„Nie robić teraz hucpy”… czyli wyklęty z palestry wojskowy sędzia przed Sądem Najwyższym

 

Chyba „nie hucpie” krzyczy sędzia Sądu Najwyższego. Nie przesądzam zasadności zarzutów kierowanych wobec płk sędziego Mariusza Lewińskiego. Jednak jeżeli sędzia sądu wojskowego twierdzi, że jego prawa obywatelskie są naruszane, to w kontekście walki między stachanowcami WSI i Antonim Macierewiczem warto pochylić się nad zarzutami dotyczącymi płk sędziego Lewińskiego i tym, co ujawnił.

 

Miał on niby nie informować właściwych podmiotów o nieprawidłowościach w sądownictwie wojskowym. Sędzia Lewiński wymienia z imienia i nazwiska sędziego Michała Żaka, który m.in. zagwarantował bezkarność naczelnemu prokuratorowi wojskowego PRL i III RP Henrykowi Kostrzewie uznając, że ten jest tak obłożnie chory, że nie można prowadzić jego procesu o zbrodnie komunistyczne. Do tego, według sędziego Lewińskiego, orzeczenie wydał szeregowy Żak rezerwy wobec abiturienta rosyjskiego kursu prawa dla „utrwalaczy władzy ludowej”.

 

Warto przyjrzeć się uważnie sprawie sędziego płk Mariusza Lewińskiego. Bowiem jeśli profesjonalista, wojskowy jest oskarżany o poważne uchybienia, to warto wykrzesać minimum zainteresowania. O tym, że sędziego Lewińskiego próbowano kierować na badania psychiatryczne nie wspominając. Sądy III RP niedawno chciały badać poczytalność liderów opozycji korzystając z wzorów rosyjskich czy białoruskich.

 

Jeśli ktoś nie godzi się na praktyki WSI i ma mandat zawodowy i właściwy stopień naukowy, aby ukazywać też postkomunistyczne patologie w wojskowym sadownictwie – to czas zadać pytanie, czy WSI lub „wierchuszka” tej służby szkolona w szkołach KGB i GRU ZSRR może korzystać z zalet służb specjalnych niezależnego i demokratycznego państwa. To, że sędzia Mariusz Lewiński stawia zarzut możliwej fizycznej eliminacji może zastanawiać w kontekście eliminacji … np. Michała Falzmanna! W swoim wywodzie przed Sądem Najwyższym skarżący wywodzi, że nieprawidłowości dotyczą wojskowej prokuratury garnizonowej w Poznaniu, która wsławiła się dla przykładu umorzeniem afery budowy korwety „Garwon” czy samobójczą próbą płk Michała Przybyła. Nieprzypadkowo – co ujawnia sędzia Lewiński – kilku poznańskich prokuratorów wojskowych ma przeszłość zawodową w czasie stanu wojennego, czyli czasach totalitarnych. Krytyka „komuny” może być ważnym elementem nie tylko ataku na ministra Macierewicza ale na tych, którzy od wewnątrz próbują też przywrócić sądownictwo zasadzie nakreślonej w art. 2 Konstytucji RP.

 

Jest niezrozumiałym w świetle uchwały Sądu Najwyższego (I KZP 26/11) dotyczącej prawa do jawności i nagrywania publicznych rozpraw uwaga sędziego przewodniczącego rozprawie ws. sędziego Lewińskiego, że ten przez jawność „uprawia hucpę”. Wszystko przez to, że ktoś „kamerą w oczy” pokazuje, że wojskowe sądownictwo uniewinniające też sądzonych od zarzutu zbrodni komunistycznej, realizuje własne interesy – jak sędzia Żak bezkarność zbrodniarza komunistycznego wg IPN, Henryka Kostrzewy.

 

KPN – NIEZŁOMNI niezłomnie promuje wprowadzenie tzw. „ław przysięgłych” wzorem II RP, Wielkiej Brytanii czy USA. O ile w wojskowym sądownictwie to wielka przeszkoda to można uznać, że wyrzucenie z zawodu ponad 1000 czynnych i dyspozycyjnych sędziów oraz prokuratorów czasów stanu wojennego sprawę doraźnie załatwi. Wtedy dojdziemy do realnej debaty o Mariuszu Trynkiewiczu i oczywistej sprzeczności art. 2 z jego ewentualnym „leczeniem”.

 

Jednak jeśli Wojciech J. czy Czesław K. (bonzowie władz PRL) i ich jawna „krew na rękach” jest niby nieistotna dla sądownictwa III RP, to dopuśćmy to dalszej degrengolady. Skandaliczne są treści promowane w Panoramie TVP 2 z 30 stycznia br. w sprawie WSI, gdzie „tłumaczami” są towarzysz Miller i betonowy gen. Marek Dukaczewski. Nie za to płacimy abonament, aby komuniści i ich 2 oraz 3 pokolenie promowali swoje dewiacje! To tak, jakby ZDF promowała pociotków NSDAP i Abwehry. Szkoda dla apologetów „mętnego nurtu”, bo Himmlera od Dzierżyńskiego oraz ich następców dla Polaków nie różnią się niczym. Dla bliskich sąsiadów i rur pod dnem Bałtyku i milionów euro z tego tytułu, igrzyskami w świetle willi Stalina … już nie tak bardzo!

 

Mam jasne zastrzeżenia do tzw. „listy Macierewicza” i kulisów jej powstania w oparciu o agentów SB/UOP i WSI. Do „raportu w sprawie likwidacji WSI” już nie. Bo każdy uczy się na błędach i warto zobaczyć jak wojskowi bosowie rodem z radzieckich szkół „zawracają kijem Wisłę”. Najwyżej Jarosław Kaczyński, Adam Słomka, Antoni Macierewicz czy płk sędzia Mariusz Lewiński poznają smak „psychuszek”. Taka rzeczywistość!

 

 

 

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

poseł na Sejm RP (1991-2001)

 

* * *

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/wolnyczyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

Napisane przez:

Kontakt: 511 060 559

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 20 dla artykułu "WOLNY CZYN: Płk sędzia Mariusz Lewiński oskarżony!"

 1. obserwator napisał(a):

  Klika słów do autora Pana Adama Słomki. Otóż, warto w tym całym bałaganie zaznaczyć, iż oprócz świadomego, celowego łamania ustaw w tym Ustawy Zasadniczej przez usłużnych sędziów i nprokuratorów (szczególnie wojskowych) nie bez znaczenia pozostają instytucje. Mam na myśli RPO Panią Irene Lipowicz. W w/w sprawach sprawie sam osobiście skierowałem do RPO prawie 2 lata temu pismo dokładnie opisujący mechanizm działania tejże grupy przestepczej oraz fakt wielokrotnego naruszenia swobód i praw obywatelskich. Pomimo upływu prawie 2 lat – cisza. Chyba najważniejszym jest tutaj, że każdego 1 dnia miesiąca wpływa pensja z Naszych podatków.
  O takich osobach i instytucjach jak najbardziej nie mozemy zapominać. To musi zostać wyjasnione, dlaczego i na czyje polecenie milczą.

 2. Kula Lis 62 napisał(a):

  Ja mam jedynie nadzieje że każdy taki przypadek służalczości bandytów przebranych w togi i krowie łańcuchy zbliża nas do rozliczenia tego PO-ubeckiego TW-arzystwa bez żadnych grubych kresek i „chrześcijańskiego miłosierdzia” w/g GW-na. Za mordy szubrawców i do pierdla albo odesłać ich zagranicznym pracodawcom. Wszyscy won jak mówi Cejrowski i trzeba zbudować prawdziwy wymiar sprawiedliwości od nowa, wolny od ubeków i ich PO-miotu. Czy ci rozgrzani prokuratorzy, sędziowie , policjanci i inne resortowe dzieci są na tyle mądrzy inaczej, iż nie zdają sobie sprawy, że banda rudego nie będzie rządzić wiecznie? Myślą , że tak im łatwo pójdzie jak w 89 r. Taka jest niestety mentalność poubecka sędziów, pomiotów ubeckich a do tego wzgląd na poprawność polityczną…wytworzenie u sędziów niezależności myślenia jest procesem długim i trudnym, składa się na to ogólna wiedza i wykształcenie (filozofia, filozofia prawa, logika, historia, wartosciowe dzieła literackie), pion moralny, rozwaga i to rodzi w sumie niezależność i dojrzałość osądu (nie tupet i arogancję), a nie orzekanie pod oczekiwania establishmentu. Stopień degradacji i demontażu Państwa rządzonego z małymi przerwami przez żydokomuchów i ich byłych agentów osiągnął niebywale wysoki poziom.Jeżeli ten układ dalej będzie trwał przy władzy grozi to likwidacją Polski jako Państwa. Demoralizacja, deprawacja, łamanie kręgosłupów, także tych moralnych zatacza coraz szersze kręgi. Normą staje się kłamstwo i oszustwo. Reasumując: tylko OPCJA ZERO w sądach, prokuraturach, komendach policji od komendantów wzwyż, powszechny ich kadencyjny wybór przez społeczeństwo z możliwością odwołania, zniesienie immunitetów, jak jest w cywilizowanych krajach, oraz ława przysięgłych wyczyści to skorumpowane i bezczelne żerujące na społeczeństwie bagno.

 3. Nina napisał(a):

  Myślę, że tym razem nauczeni 25 letnim doświadczeniem nikt nie wpadnie na szatański pomysł by zminić kolor i nazwy jak w 89′. Chyba już do tego dorośliśmy aby jeśli trzeba krwawo to rozliczyć i w końcu obsadzić Sądy, Prokuratury i inne ważne stanowska młodym, nieskażonym pokoleniem. Obecny stan i sprzed ostatnich 25lat musi zostac dokładnie zlustrowany, rozliczony, osądzony przez niezależny i niezawisły sąd w taki sposób aby stanowiło to przestrogę dla tych, którzy będą pracwoać dla narodu a nie przecwiko narodowi.

  • gftr napisał(a):

   mlode i nieskazone
   chachacha

   jak gimnazja ?
   mozna byc naiwnym ale az do tego stopnia?
   kolejnych stefankow szechterow nie brakuje
   ooj nie brakuje

 4. Kula Lis 62 napisał(a):

  Sędziowie żyją w Bizancjum. Na nasz koszt oczywiście. Nie płacąc składek emerytalnych, jako sędziowie w tzw. „spoczynku” do końca swoich dni, mają wypłacane wynagrodzenie równorzędnych sędziów czynnych zawodowo. To książęta udzielni i samozwańcy. Paniska z gębami pełnymi hipokryzji i zwykłego kłamstwa. Ordynarnie i bezkarnie manipulujący zeznaniami osób przed ich jaśnie majestatem. Bezczelnie fałszujący protokoły z kolejnych posiedzeń. Prowadzący rozprawy niekompetentnie i jawnie stronniczo. Załgana banda pasożytów społecznych. Tak właśnie zachowuje się bardzo duża grupa tzw. sędziów. Ich jest zdecydowanie za dużo biorąc pod uwagę tempo rozstrzyganych spraw. To ludzkie „żółwie”, których nie zatrudniłby żaden szanujący się prywatny przedsiębiorca. Z takim przerostem zatrudnienia, każda firma by padła, tylko nie sąd. Na tzw.wolnym rynku pracy, wielu z nich nie miałoby czego szukać.

 5. Kula Lis 62 napisał(a):

  W Trójmieście krąży anegdota o „niezawisłych sędziach”. Są niezawiśli, ponieważ dotychczas, żaden z nich za swoje grzechy jeszcze nie zawisł! czytaj -Skurwiona Temida -AKTUALNE WPADKI – PRZEKRĘTY W SĄDACH GDAŃSKICH;http://www.aferyprawa.eu/Sady/Skurwiona-Temida-AKTUALNE-WPADKI-PRZEKRETY-W-SADACH-GDANSKICH-194
  Wg •-Odpowiedzialność państwa w sprawie Amber Goldhttp://wgospodarce.pl/opinie/6113-odpowiedzialnosc-panstwa-w-sprawie-amber-gold;- GAZETA BANKOWA 19.08.13 [żaden adwokat w Gdańsku nie chce zająć się pozwem przeciwko Amber Gold, gdzie największą winę ponoszą PO i sędziowie!]

  Wg artykułu pt. Blamaż instytucji państwa (15 sierpnia 2012 r.) ..Sprawa Amber Gold to blamaż państwa, a szczególnie sądów i prokuratur. W grudniu 2009 r. Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiła Prokuraturę Rejonową w Gdańsku, że firma prowadzi działalność bankową bez licencji. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa. KNF odwołała się od tej decyzji i sąd nakazał prokuraturze ponowne zajęcie się sprawą. W sierpniu 2010 r. umorzono śledztwo.(źródło; TopNews -Członkowie Grupy Osób Poszkodowanych Przez AG, uważają, że w sprawę zamieszani są poniżej wymienione osoby, urzędy i instytucje odpowiedzialne za rozwój tej firmy: najpopularniejsze materiały WP.PL)
  •-Agnieszka Czerwińska – sędzia z Malborka, opisywana wcześniej za niekompetencje. Widocznie tak bardzo imponował jej Marcin P., że z „przewlekłą chęcią” zajmowała się jego oszustwami, kilkanaście miesięcy do niczego nie dochodząc? Powstaje pytanie: zauroczona czy przekupiona? (źródło; Afery Prawa -Prawo a bezprawie),
  •-Waldemar Laprus- ..malborski kurator, ewidentnie niekompetentny – ślepy czy głuchy?, a może chory psychicznie? – udawał, że sprawuje nadzór nad Plichtą..i.. nic (źródła; Afery Prawa – Prawo a bezprawie.
  -http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/747401,Kurator-sadowy-klamal-na-korzysc-szefa-Amber-Gold)
  •-Marek Lipski gdański kurator, ewidentnie zauroczony „twórczością” Marcina P. wspierał go jak tylko mógł, wypisując jak najbardziej pozytywne opinie o nim i o jego wywiązywaniu się ze spłat dla oszukanych klientów. Uniknie on kary, Sąd właśnie umorzył (w kwietniu 2013 r.) postępowanie przeciwko niemu (źródło; Ochronił oszusta z Amber Gold -22.04.2013r.http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,15513853,wiadomosc.html?ticaid=110748, Afery Prawa-Prawo a bezprawie) http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/747401,Kurator-sadowy-klamal-na-korzysc-szefa-Amber-Gold. Komentarz – wiadomo, z takim nazwiskiem i to w Gdańsku (znana Kancelaria Lipscy ), za świadome lub nie- świadome współsprawstwo oraz ewidentne poświadczenie nieprawdy, co mogło mu grozić? Premier Donald Tusk powinien wyjaśnić swoje kontakty z sędzią Ryszardem Milewskim (odwołanym ze stanowiska za tzw. „uzgadnianie z kancelarią premiera spraw związanych z AG” )- uważa Mariusz Błaszczak. Szef klubu PiS

  Dziwi mnie,jako Obywatela III RP, zarazem jestem: porażony i do głębi przerażony tym faktem: – dlaczego przeciętnie rozgarnięty użytkownik Internetu, nie dysponujący dostępem do:
  -(KRK)- Krajowego Rejestru Karnego
  -(KSIP)-Komputerowego Systemu Informacji Policyjnej,
  -(EWEL) -Elektronicznego Wykazu Ewidencji Ludności,
  -komputerowego programu -lexis nexis, potrafi w ciągu kilkudziesięciu sekund dowiedzieć się i rozpoznać poszukiwanego przestępcę -Marcina P.(vel Stefańskiego)- prezesa spółki Amber Gold.
  Jak na ironię losu, wydał on na reklamę siebie i swoich firm ok. 60 milionów zł! Jednakże nie potrafiły zrobić i to przez całe lata, dysponując ww. programami-organy ścigania:(policja i prokuratura) niezawisłe sądy, ABW, CBŚ, CBA, KNF, GIIF, Urząd Skarbowy oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego (szefował im minister S. Nowak) ? TOTALNE déjà vu1

  Odnoszę nieodparte, ale uzasadnione wrażenie, że w tych instytucjach muszą zatrudniać tylko jakieś osoby ociężale umysłowo, o niskim ilorazie inteligencji, czyli tzw. mało mobilne intelektualnie. Po prostu trudno to sobie wytłumaczyć (całkowicie bezradne sądy, bezradna gdańska policja – efekt umorzono mu aż 14 grzywien i nie odsiedział we więzieniu ani jednego dnia (miał przecież aż 9 wyroków i ok. 7,5 roku „zarobionego” więzienia)? Czy nas na to stać, chyba,że mieliśmy do czynienia z niewyobrażalnie wielką korupcją, co już by wszystko wyjaśniało? JEGO PREZENTY BYŁY NIE MNIEJSZE NIŻ 1 MILION ZŁ!

 6. Kula Lis 62 napisał(a):

  Żydoomunistom bardzo zależało, żeby nie lustrować środowiska sędziowskiego, bo to przecież trzecia władza …ich władza. Dlatego mamy takich sprawiedliwych szermierzy prawdy jak Tuleja, Milewski i inni. Jak by nie patrzeć to sędziowie to elita którą nam towarzysz Stalin wychował i wyselekcjonował a zamiast dekomunizacji gruba kreska spłodziła nam nowe pokolenie wywodzące się z bolszewickich stalinowskich oprawców – przecież żydokomuna nigdy nie czuła się polakami . Jak podają statystyki zwłaszcza w sądach rodzinnych królują tam panie a jak wnioskują psychologowie kobiety marnie nadają się na sędziego bo łatwo ulegają emocją zamiast wyrachowanej zimnej krwi czyli dobry adwokat odegra dobrą komedyjkę i rybka łapie przynętę . A moim skromnym zdaniem, „Sądy” i „Prokuratury” w Polsce, to bezkarne struktury mafijne. W większości prokuratorzy i sędziowie. to zwykli przestępcy w togach. Dzięki nim i ich współpracy ze złodziejami w białych kołnierzykach (i nie tylko), taką właśnie mamy Polskę jaką mamy. Chyba już najwyższy czas oczyścić tą stajnię Augiasza. Profesor Strzembosz się mylił, wymiar „sprawiedliwości” sam się nie oczyścił. Takie jest moje zdanie ( i chyba nie tylko moje). Po II wojnie światowej w Niemczech wywalono na zbite pyski ponad 70% sędziów, którym udowodniono brak niezawisłości i współdziałanie z reżimem hitlerowskim. U nas, po obaleniu zbrodniczej komuny żadnemu włos z głowy nie spadł. Mamy potem takie kwiatki jak sprawa sędziego Milewskiego – tak są nauczeni – jak wejdziesz między wrony musisz krakać jak one…..Kto ma być wzorem dla młodych sędziów? Pewnie Brystygierowa…Amen.

 7. Kula Lis 62 napisał(a):

  Wymiar sprawiedliwości obejmujący sądy i prokuratury ( nominalnie niezależne od bieżącej władzy, faktycznie będący jej integralną częścią w obronie status quo post-elit 3 RP)to nazwa zdecydowanie zdezaktualizowana. Prawidłowa nazwa powinna brzmieć Wymiar Egzekucji Prawa Stanowionego ( najczęściej w pospiechu, niedbale i na polityczne zamówienie ( patrz OFE , Lasy etc.). Jeżeli jest więcej sędziów o takiej proweniencji jak sławny Tuleya, Milewski, etc..to z pewnością skargi są uzasadnione bezprawiem przez nich uprawianym. Należy wprowadzić weryfikowalność sędziów i karanie ich za rażący brak poczucia zasad sprawiedliwości w ferowanych wyrokach, włącznie z zakazem uprawiania zawodu sędziego, prokuratora, prawnika jak to dzieje się w systemie anglosaskim, w tym w USA.. Dura lex, sed lex

  • Kula Lis 62 napisał(a):

   W Polskim wymiarze „sprawiedliwości” uwili sobie gniazdka nie tylko psychopaci, ale wszelkiego rodzaju patologia, o czym oczywiście stosowne władze nadzorcze i w zasadzie wszystkie partie polityczne, które brały udział w rządzeniu krajem, zdają sobie z tego faktu oczywiście sprawę. Dlaczego nie reagują, aby oczyścić to siedlisko wszelkiej deprawacji? Ano dlatego, bo ten stan rzeczy wszelkim sitwą bardzo odpowiada i bardzo dobrze służy.

 8. Kula Lis 62 napisał(a):

  Morderca księdza Jerzego Popiełuszki ma prawie 4 tys. emerytury. Jego mocodawcy jeszcze więcej. A ofiary SB żyją za grosze!!!

  Adam Pietruszka, morderca księdza Jerzego Popiełuszki pobiera prawie 4 tys. emerytury – informuje dziennik „Fakt”. I nie jest jedyny. W III RP byli esbecy wciąż żyją o wiele lepiej niż ich ofiary.

  Jak przypomina tabloid ludzie, którzy przepracowali uczciwie całe życie, często dostają grosze. Do końca lutego najniższa emerytura wynosi raptem 831,15 zł. Tymczasem oprawcy, którzy zwalczali opozycję, żyją sobie spokojnie i dostatnio.

  Najlepszym przykładem tej rażącej niesprawiedliwości jest płk Adam Pietruszka.

  Morderca ks. Popiełuszki ma dziś 3900 zł emerytury!

  – bulwersuje się „Fakt”, przypominając, że były naczelnik departamentu do walki z Kościołem nie tylko namówił do morderstwa księdza swoich podwładnych, ale także później pomagał im ukrywać i tuszować ślady.

  Ten zatwardziały ubek, który według włoskich śledczych był zamieszany również w zamach na Jana Pawła II, w procesie toruńskim został skazany na 25 lat więzienia. Wyszedł jednak na wolność już w 1995 roku. Teraz żyje sobie spokojnie na godziwym garnuszku wolnego państwa, o które walczył ks. Popiełuszko.

  – czytamy w gazecie.
  Fakt przypomina też, że gen. Wojciech Jaruzelski, który jako szef Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego wprowadził stan wojenny, dostaje dziś 6 tys. zł emerytury, a Jerzy Urban – 4,1 tys. zł.

  Tyle samo dostaje unikający cały czas sądu gen. Kiszczak, który odpowiada m.in. za masakrę górników w kopalni Wujek. 4,9 tys. zł świadczeń emerytalnych otrzymuje płk Mieczysław Głowacki, wieloletni oficer IV Departamentu MSW specjalizującego się w walce z Kościołem oraz prześladowaniu i szantażowaniu duchownych.

  Ale to jeszcze nic. Gen. Józef Sasin, który stał na czele komórki oddelegowanej do zwalczania związkowców. Dostaje 8 tysięcy emerytury. Tyle samo co gen. Władysław Ciastoń, podejrzewany o kierowanie zabójstwem ks. Popiełuszki.

  To lista hańby wolnej Polski. Czy o taką sprawiedliwość walczyły tysiące opozycjonistów i ludzi takich jak ks. Popiełuszko?

  – pyta „Fakt”.

  ansa/ PAP Nic dodać, to PRLbis, chroni swoich, a podatnik płaci. Dzięki zbrodniarzowi i sowieckiej żydomatrioszce Kiszczakowi, Margulisowi vel Jaruzelskiemu zaliczono tym bandytom pobyt w więzieniu do stażu pracy!!!!, po obiecaniu amnestii. Swoiste kuriozum i wygibas prawny w skali światowej.!!!

  • Kula Lis 62 napisał(a):

   Lemingi to zaraza !!!!! Leming-dureń pospolity, nawet nie kuma, że płaci wysokie składki zusy,szmusy i podatki ABY KASTA CZERWONEJ HOŁOTY ŻYŁA DOSTATNIO. Idzie do urny przekonany, wszak on wykRztałcony jest przez gazjetę gow, politykę z TW, stacje TV-też sami swoi. Resort dba o siebie a leming łyka..BO MYŚLI, ŻE EMERYTURY PŁACI JAKIEŚ MITYCZNE PAŃSTWO, A NIE ON. Ciekawe dlaczego Fakt nie pisze, że Grzegorz Pietrzak z miasta Łodzi dawniej Grzegorz Piotrowski ohydny zabójca ks. Jerzego pobiera emeryturę w kwocie 5200 zł brutto od tych bandyckich władz.

   • Kula Lis 62 napisał(a):

    Leming to taki podgatunek człekokształtnej małpy, który jest zupełnie nie reformowalny i myśli tylko tak, jak mu każą . Jedyne, co go wyróżnia z pośród tych skaczących po drzewach, to umiejętność mowy . Naukowe dowody nie maja dla tego podgatunku żadnego znaczenia. Liczy się tylko oficjalna wersja „wydarzeń”. Nawet zagraniczne środowiska naukowe dla tego podgatunku, to żołnierzyki PiSowskie bo tak mówią w TV a TV to ich wyrocznia najważniejsza. A, że aż w trzech stacjach tak mówią to znaczy, że tak jest jak mówią. Wyjątek dla takiej małpki za to stanowi opinia z innego zagranicznego nauczialstwa, tj. z Rosji. Tamte argumenty do nich jakoś przemawiają, choć nie ma w nich cienia dowodów zweryfikowanych rzeczywiście naukowo i przy pomocy dzisiejszych możliwości technicznych. Choć ujawniono matactwa, kłamstwa, zacieranie śladów i niszczenie dowodów przez wschodnią „instytucję badawczą”, to z uporem maniaka ta małpka będzie ufać wschodniemu raporcikowi pisanemu pod dyktando i na kolanie .A udowodnij takiej małpce, że się myli, to się obrazi i nawyzywa od oszołomów lub krzyżowców, ale nie uzna nigdy swej pomyłki czy błędu. Tak jak kiedyś tak i dzisiaj, homosovieticus nawet skazany na wyrok śmierci przez swojego „wodza”, będzie go chwalił i wynosił pod niebiosa i będzie przekonany, że jego „wódz” robi to dla jego dobra. Taka to właśnie małpiatka nam się rozmnożyła w kraju. A może takie podgatunki się klonuje ? Z pewnością udział w tym „cudownym rozmnożeniu” mają media i pochodzenie małpiatki.

 9. Kula Lis 62 napisał(a):

  To skandal, granda i hańba !!! …W Polsce jest:
  13.617 prokuratorów, w większości z ubeckim, lub poubeckim rodowodem, w tym alkoholików, psychicznie chorych, psychopatów, zwykłych łajdaków, pospolitych złodziei.
  10.322 sędziów, w większości z ubeckim, lub poubeckim rodowodem, w tym alkoholików, psychicznie chorych, psychopatów, zwykłych łajdaków, pospolitych złodziei.
  42.000 Urzędników sadowych, asystentów, kuratorów i referendarzy, 29,5 tys. pracowników więziennictwa oraz kilka tysięcy innych osób związanych z tzw. wymiarem sprawiedliwości.
  ———————–
  min. = 95 439 + te kilka tysięcy + ich rodziny, kumple i reszta …
  My Polacy musimy utrzymywać tą bandę nierobów i jeszcze płacić za ich błędy i celowe, niezgodne z prawem działania. Co z odpowiedzialnością karną sędziów, prokuratorów?

  ILE ZARABIAJĄ ? Wiadomość wydrukowana ze strony http://www.gk24.pl

  Sędziowie protestują, sale sądowe pustoszeją

  Sędzia sądu rejonowego – 4.928 zł brutto;
  sędzia sądu okręgowego – 5.976 zł brutto, do tego dochodzą dodatki za wysługę lat (1 procent za rok pracy, maksymalnie 20 procent) i dodatki funkcyjne (kilkaset złotych) za pełnienie funkcji np. przewodniczącego wydziału lub wizytatora. Sędzia w każdej chwili ze względu na stan zdrowia może przejść w stan spoczynku. Wtedy otrzymuje 75 procent ostatniej pensji.

 10. Kula Lis 62 napisał(a):

  Zatrzymanie prawa jazdy dłużnikowi alimentacyjnemu zgodne z konstytucją(żydobolszewicką czyli żydobolszewizm czystej wody!!) http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zatrzymanie-prawa-jazdy-dluznikowi-alimentacyjnemu-zgodne-z-konstytucja,397433.html zgodnie z żydobolszewickim TK. (ps. a jak delikwent nie odda? to co? w tiurmu, do łagru? przecież to jego własność, jak każdy dokument, dowód, paszport, uprawnienia zawodowe, etc..nie starosty, państwowa.!! może jeszcze buty będą zabierać? gdy prawka ktoś nie ma?etc…. une są bardzo POmysłowi.)

 11. Kula Lis 62 napisał(a):

  Parafrazując klasyka powiem: Sorry, ale taki mamy w Polsce system. Poza tym nawet złoty łańcuch na szyi nie zmieni mentalności miernot i nieudaczników z odwiecznymi koneksjami. Jak ktoś dostaje pracę do końca życia, nie podlega prawu, ma immunitet i za nic nie odpowiada, to musi to rodzić patologie! Jakim mnie Panie Boże stworzyłeś, takiego mnie masz, bo nie każdy, co mu zafundują złote pióro musi zacząć pisać wiersze. Kłania się tu brak dekomunizacji sądownictwa i jego głębokiej weryfikacji, ale kto to miał w tej naszej kochanej Polsce przeprowadzić, skoro przed laty Naród, wybierając „święty spokój” dał się ogłupić różnej maści „człowiekom honoru” i „niekłamanym autorytetom”. Teraz i z każdym następnym dniem będzie tylko trudniej by cokolwiek w tej materii zmienić, ale do odważnych świat należy. Polskie sądy? Wystarczy zapoznać się z przejściami p. dr. Kękusia z Krakowa, żeby zobaczyć, jaki jest poziom tamtejszego sądownictwa. Olewanie procedur, wciskanie ciemnoty, lekceważenie, brak znajomości litery prawa to norma. PO psuje to państwo coraz bardziej. Łańcuchowi przebierańcy – do kasacji . Opcja zero !!! Nowi sędziowie z wyboru – bez immunitetów, ozusowani i robota do 67 lat . Do tego jeszcze sądy prywatne (o gruszki na miedzy można iść do takiego sądu właśnie), a w sądach państwowych – obowiązkowo ławy przysięgłych. Ot i cała reforma mafijnego państwa polskiego. – Pozdrawiam!

 12. Judyta napisał(a):

  W poniedziałek miałam sprawę sądową o podważenie testamentu,w roli głównej biegła p.Birecka tak tu cały szacunek do wiedzy Pana Sędziego.Jest to biegła stronnicza i zadufana w sobie,tak powoływała się na opinię innego biegłego.Nie przyznała się,że wcześniej wydała złą opinię,ale opiszę sprawę.Przeczytała te swoje papierki i myślała,że na tym sprawa jest zakończona,z mojego ojca zrobiła osobę świadomą z nieoperacyjnym guzem mózgu od momentu napisania testamentu do śmierci upłynęło niecałe 3 miesiące.Ojciec nie miał depresji,testament napisał bardzo świadomie wpisując w testament prezent który dał swojemu wnukowi,na moje pytanie odpowiedziała no mógł zapomnieć nie pamiętać ale cały czas był świadomy.Po serii moich pytań gdzie powoływałam się na publikację biegłych i lekarzy nagle okazało się,że ojciec miał depresję i inne objawy ale zdania ta pani nie zmieniła.Na pytanie mojego bratanka,że raz pani mówi ,że dziadek nie ma depresji a raz ma nasza gwiazda odpowiedziała ,ale to inna depresja.To tak w skrócie a zdanie wyróbcie sobie sami na temat tej pani.Jestem po zawodówce rolniczej i po prostu śmiać mi się chce,że tak łatwo zapędziłam tą panią w kozi róg.Pamiętajcie jak walczyć to trzeba poznać wroga,kodeks cywilny,artykuły mądrych ludzi i taki przypadek jak Pan Sędzia to mi pomogło ocenić tego wroga.Bardzo pozdrawiam za tydzień postanowienie sądu.

 13. jerozolita napisał(a):

  a VE Wrocławiu ta afera temidy!! To standard sędziego szefa Justiti Tadeusza Szewiołę zamieszanego w sprawę zabójstwa Aleksandra Salomona też sprzątnięto . P0dobnie jak Rysia Wąska w P0lanicy Zdr. Wrocław to europejskie gniazdo urzędniczych fałszerstw i terroru.

  http://www.youtube.com/watch?v=i5e60lTmves

  http://www.youtube.com/watch?v=l6TMutAosRQ

  Prezydenci oficjalnie mordują?

  http://polska.newsweek.pl/tato-go-zmiksowal,91007,1,1.html

  albo na ścieżce rowerowej zderzają się na zakazie ruchu służbowymi drogimi terenówkami.

  http://www.fakt.pl/wypadek-dutkiewicza-we-wroclawiu,artykuly,455682,1.html

  Albo kancelaria radcy v-ce prezydenta P0sła Sławomira Piechoty – wszyscy są zamieszania w sprawę zabójstwa Salomona.

 14. szczała napisał(a):

  A VE Wrocławiu.

  Tak miał P0wstać film ” mafia dolnośląska” o urzędnikach w 2010 r. cofnięto finansowani. Ale dokumenty na sędziów zostały zebrane. Jak ktoś je ujawni będziecie w szoku. Sprawa Zabójstwa Aleksandra Salomona ujawniła zamieszanie w mała sprawę kradzieży jedynie jednego mieszkania układu małej fontanny. Sedzia Szewioła (szef organizacji sedziów – Justiti) , iwankiewicz i nie tylko niechcący chlapnęli (reszta w dok operacyjnych) teraz już wiecie dlaczego Powstały we wrocku np . getinbang, krajowy rejestr dłużników, windykacje KRUK, EF leasingowy, Firma Polsatu, media ATM, Bank Zachodni, napad na redutę, Dutkiewicz na ścieżce rowerowej terenówka w tramwaj, Zabójca vce prezydent bez sprawy karnej, Aresztowany dyrektor dolnośląskiej izby skarbowej – podwładny Prezydenta ministra Zdrojewskiego i przełożony mgr. inż Sławomira Salomona. Kim jest prawnik Poseł Sławomir Piechota, P0seł Huskowski, Charłampowicz, senator Misiak od 26 mln – stocznie, europoseł Czarnecki, Kosmonauta Hermaszewski, kardynał Gulbinowicz, Rodzina Jaroch / prezydent / szef prokuratury/ prokurator/ szef PIS, i wieeeeele innych . Jeśli tych ludzi się ” zabezpieczy” macie szansę na normalny kraj

  http://www.youtube.com/watch?v=2oJ0CcbS4-A

 15. policjant łapówkarz napisał(a):

  do pierdla z tymi skurwysynami i na zasiłek dla bezrobotnych. I chuj z nimi.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

165584