20052018Nowości:
   |    Rejestracja

Więzienie za ubliżanie Polakom


Darren Balaam, 47-letni Brytyjczyk został właśnie skazany na 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok, przymusowy udział w programie reahbilitacyjnym oraz 755 funtów kary za to, że naubliżał polskiej rodzinie.


image (2)

– Więcej tego nie zrobię – solennie przyrzekał przed królewskim sądem w Stevenage, w Wielkiej Brytanii. I można mu wierzyć, bo jeżeli jeszcze raz wymknie mu się jakakolwiek przykra uwaga adresowania do Polaków, pójdzie siedzieć, a każdy następny wyrok będzie dużo surowszy.

O co poszło?

18 stycznia polska imigrantka robiła zakupy z dwójką swoich dzieci oraz mężem w supermarkecie Aldi przy Fairlands Way w Stevenage w hrabstwie Hertfordshire. Nagle podszedł do niej nieznajomy mężczyzna i krzyczał, aby zaczęła rozmawiać po angielsku. Polka zgłosiła incydent na posterunku w Hersfordshire. Zajście nagrała swoim smartfonem.

Polka mieszka w Stevenage od ponad 5 lat i jak twierdzi, nigdy wcześniej nie spotkało jej podobne zachowanie ze strony rdzennych mieszkańców miasta.

Każdy incydent na tle narodowościowym powinien być zgłaszany. Rosnąca liczba zajść o podłożu ksenofobicznym niepokoi polskich dyplomatów z Londynu. Kilka miesięcy temu Ambasada RP wydała specjalne oświadczenie, w którym zaapelowała do rodaków: „Wzywamy wszystkich Polaków, którzy padli ofiarą ataków o podłożu ksenofobicznym, o zgłaszanie podobnych incydentów lokalnej policji”.

Po referendum ws. Brexitu, które zdecydowało o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ilość ataków Brytyjczyków na Polaków znacznie się powiększyła. Doszło do kilku poważnych pobić, podpaleń i jednego zabójstwa Polaka. Powodem jest stygmatyzowanie naszej narodowości, którą rozpoczął Donald Tusk będąc polskim premierem. To on – nieproszony – zaczął publicznie mówić o tym, że Polacy oszukują brytyjski budżet pobierając najróżniejsze zasiłki. Być może chciał w ten sposób zmusić część Polaków do powrotu do kraju, co Platforma Obywatelska deklarowała w programie.

Za rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz liczba emigrantów na Wyspy Brytyjskie zwiększyła się z 400 tys. do miliona.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 3 dla artykułu "Więzienie za ubliżanie Polakom"

 1. ibrahim ibn jakub napisał(a):

  soros…ty jebany żydowski stary skurwysynu….
  co….nie w temacie ?
  w temacie, w temacie……

 2. puszek napisał(a):

  najbardziej polakow nienawidza niemcy

 3. Jan napisał(a):

  Kazdy czlowiek obrazajacy innych ludzi z powodu pochodzenia, religii, koloru skory, pogladow czy orientacji seksualnej jest pozalowania i modlitwy godny!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

304432