22062018Nowości:
   |    Rejestracja

Wiele hałasu o nic, czyli Europarlament w natarciu


‘Wiele hałasu o nic’ to jedna z najczęściej wystawianych komedii Williama Shakespeare’a. Wczoraj (14 grudnia) komedię o takim samym tytule wystawiał Europarlament. Okłamani przez polityków Platformy Obywatelskiej europarlamentarzyści dyskutowali o dyktaturze w Polsce oraz łamaniu praw polskich kobiet. O pobiciach kobiet w Niemczech i Francji dyskutować nie chciał. Nie podjął także rezolucji w sprawie Polski. Prawdę mówiąc żadnej nie podjął. Za to wczorajsza dyskusja kosztowała podatników niemal 230 tys. euro z tytułu samych diet dla parlamentarzystów za 14 grudnia. I była czwartą dyskusją o Polsce w tej kadencji.


europarliament

Pomysłodawcami oraz orędownikami debaty szkalującej Polskę byli członkowie i sympatycy Platformy Obywatelskiej. Oni również przedstawili przed samą debatą informację o Polsce swoim kolegom z innych krajów.

Oto, w jakim kraju żyjemy. Zdaniem zielonych, lewaków, socjal-liberałów i liberałów oraz środowisk LGBT w Polsce nie odbywają się wolne wybory. Ostatnie takie miały miejsce w 2007 i 2011 roku, kiedy wygrała Platforma Obywatelska. Te ostatnie były tak naprawdę zamachem stanu przeprowadzonym przez żądnego władzy i krwi Polaków (oraz innych europejskich nacji) prezesa polskiej partii Prawo i Sprawiedliwość.

Polskie kobiety nie mają nad Wisłą żadnych praw. Prawo do głosowania wprawdzie mają, ale źle je wykorzystują, skoro głosowały na dyktaturę – czyli jakby go nie miały. Teraz są zmuszone przez rząd do siedzenia w domach. Pieniądze – 500 złotych miesięcznie – mają im zamknąć buzie, żeby nie protestowały.

Polski rząd odbiera gigantyczne emerytury esbekom. Nie dość, że podnosi rękę na dorobek kulturalnych panów z pałkami, którzy w latach 80. okładali młodzież i opozycjonistów (ale z należną kulturą!), to jeszcze bezczelnie pozwolił Polakom na to, żeby pracowali krócej, czyli umierali już będąc na emeryturze, co w oczywisty sposób godzi w gospodarkę, bo jak wiadomo fundusz ubezpieczeń społecznych nie ma pieniędzy na wypłacanie emerytur. Większość z tych pieniędzy poszła na pensje dla jego prezesów z ostatniej dekady, jak raz z PO i PSL.

W Polsce zagrożone jest również fundamentalne prawo strzelenia w pysk człowieka o innym światopoglądzie. Ustawa o zgromadzeniach i imprezach masowych nakazuje bowiem, żeby imprezy organizowane z tej samej okazji nie przecinały się, ani nie spotykały, ale były oddalone od siebie przynajmniej o 100 metrów. Dotychczas np. marsz równości mógł się spokojnie przeciąć z marszem narodowców, co dawało możliwość wzajemnych obelg i licznych bójek – to wszak najlepsza okazja do wymiany poglądów – nawet jeśli następuje ona przy pomocy pięści, pałek i kastetów.

Lista grzechów Polski jest znacznie większa. I europarlamentarzyści w czasie debaty bardzo nas, Polaków, żałowali.

Zarobki polskiego europosła wynoszą dzisiaj – w przeliczeniu na złotówki – ponad 70 tys. złotych miesięcznie. Deputowani, którzy w Parlamencie Europejskim zasiadają już dwie kadencje w ciągu tych kadencji zarobili 8 mln złotych.

Na rekordowe wynagrodzenie eurodeputowanego w dużej części składa się pensja w wysokości 6,2 tys. euro. Oprócz pensji poseł otrzymuje dietę za każdy dzień pracy – 306 euro, czyli 6 tys. euro miesięcznie. Jedynym warunkiem jej otrzymania jest udział w posiedzeniach. W Europarlamencie obraduje obecnie 751 posłów. Wczorajsze obrady oznaczają konieczność naliczenia diet na poziomie 229806 euro.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Wiele hałasu o nic, czyli Europarlament w natarciu"

  1. Zbigniew Lisiecki napisał(a):

    Po tym adresem: http://www.citizengo.org/pl/signit/39798/view czytelnik znajdzie sformułowany w postaci petycji do podpisania list w sprawie kłamliwych relacji medialnych o rzekomym braku demokracji w naszym kraju. Rzeczywiście to są nasi euro-parlamentarzyści, którzy robią nam fatalną opinię w zachodnich mediach. Nie tylko w unijnych gremiach postronni ludzie nie wiedzą komu wierzyć i myślą, że Kaczyński to faszystowski dyktator, a w Polsce wprowadzono stan wojenny. Proszę rozpowszechnić tę petycję.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

296686