16082018Nowości:
   |    Rejestracja

W jakie waluty najlepiej inwestować – poradnik dla początkujących


Inwestowanie w waluty może przynieść wiele zysku, ale wiąże się również z dużym ryzykiem, ze względu na wahania kursów oraz zawirowania na międzynarodowych rynkach. Chcesz dowiedzieć się, jakie waluty najlepiej wybierać? Ile można zarobić na takiej inwestycji? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku.


USD i CHF – dlaczego warto w nie inwestować?

Dolar i frank szwajcarski to waluty, które inwestorzy wybierają najczęściej – amerykańskie pieniądze dominują w handlu międzynarodowym, stanowiąc jego główny filar. Eksperci finansowi wyliczają, że ponad 60% rezerw kapitałowych jest ulokowanych w dolarze, co świadczy o dużej stabilności tej waluty i zachęca inwestorów do kupowania jej. Mocny kurs dolara wpływa również na światową gospodarkę, między innymi krajów europejskich, stymulując jej rozwój.

Currency exchange board showing cross rates between various countries

Currency exchange board showing cross rates between various countries

Z kolei CHF – waluta helwecka jest związana z silną gospodarką Szwajcarii, która wydaje się być odporna na różnego rodzaju kryzysy finansowe. I chociaż wielu osobom frank szwajcarski kojarzy się negatywnie, głównie przez rosnące raty kredytów zaciąganych w tej walucie jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu, to inwestycja w niego może okazać się strzałem w dziesiątkę. Eksperci do spraw rynków walutowych przekonują, że duże szanse na zysk mają miejsce zwłaszcza w okresie, kiedy w naszym kraju nadal utrzymują się wyjątkowo niskie stopy procentowe – stan ten trwa już od kilku lat, a Rada Polityki Pieniężnej nie planuje zmieniać tego stanu rzeczy przez cały 2018 rok. Inwestorzy mogą więc zacierać ręce i czekać na jeszcze większy zysk, co potwierdzają statystyki za 2016 rok – przez 12 miesięcy kurs franka szwajcarskiego wzrósł aż o 12 groszy, co przy większych inwestycjach oznaczało olbrzymie przychody. Trend ten może się utrzymywać przez najbliższy czas – tendencja wzrostowa przewidywana jest zarówno dla kursu dolara, jak i franka szwajcarskiego, a to może oznaczać dla inwestorów duże zyski.

Szybki zysk i duże ryzyko

Ciekawym sposobem na pomnożenie zysków jest inwestycja w waluty egzotyczne. Kraje rozwijające się mogą zapewnić nam duże wzrosty kursów, jednak inwestycja wiąże się także z ryzykiem w czasie gwałtownych spadków. Przed podjęciem konkretnej decyzji należy zatem poznać najpierw specyfikę danej waluty oraz gospodarkę kraju. Warto także zauważyć, że inwestycja w waluty nie przyniesie nam zysku od razu – potrzeba dużych pokładów cierpliwości, żeby osiągnąć spodziewane rezultaty i większe przychody. Jak przekonują eksperci finansowi, kupno franków, dolarów lub innych walut może jednak stanowić świetne zabezpieczenie na przyszłość. Transakcje przeprowadzać najlepiej w kantorze internetowym – kantoronline.pl, który umożliwia kupowanie walut bez wychodzenia z domu, a także zapewnia niskie spready. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób możesz zaoszczędzić na płatnościach walutowych oraz transakcjach dokonywanych przez internet? Już teraz zapoznaj się z artykułem dostępnym na stronie http://faktypilskie.pl/pl/12_biznes/9131_polacy_coraz_czesciej_kupuja_za_granica.html.

Napisane przez:

Kontakt: kampanieonline

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

komentarze 2 dla artykułu "W jakie waluty najlepiej inwestować – poradnik dla początkujących"

  1. Marek napisał(a):

    Tak naprawdę to na każdej walucie można zarobić, jeśli się wie jak. Ja np. zarabiam na tzw. wymianie społecznościowej – jest ona dostępna na Gieldawalut.com. Wymaga to oczywiście trochę czasu, wiedzy i zaangażowania ale i zarobki sa całkiem przyzwoite.

  2. jellon napisał(a):

    Ja korzystam z platformy Amronet, zarówno dla zarobku jak i oszczędności na co dzień jak w firmie robię przewalutowania na bieżące płatności związane z eksportowaniem. E-kantory są więc bardzo przydane, cenowo to lepiej wygląda niż w stacjonarnych i od strony praktycznej znacznie lepiej, sprawniej, bez tracenia czasu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

312845