20052018Nowości:
   |    Rejestracja

W co lokować swoje oszczędności oprócz lokat bankowych?


Od wielu lat lokaty bankowe są jednym z najpopularniejszych instrumentów finansowych, które pozwalają na bezpieczne zarządzanie zgromadzonymi oszczędnościami. Analitycy finansowi wskazują jednocześnie na kilka innych korzystnych możliwości, do których zalicza się konta oszczędnościowe. Warto pamiętać, że im zasobniejsze są nasze oszczędności, tym zachodzi większa potrzeba rozłożenia ich w odpowiedni sposób i ulokowania w różnorodnych i niepowiązanych ze sobą produktach finansowych.


Konta oszczędnościowe

Dobre konto oszczędnościowe to szereg możliwości, szczególnie dla osób, które rozpoczynają swoje oszczędzanie, a także tych, którzy chcą mieć stały dostęp do pieniędzy. Charakterystyczną cechą kont oszczędnościowych jest możliwość dokonywania regularnych dopłat kolejnych środków, a także częsta kapitalizacja odsetek. Spotkamy się tutaj z opłatami i zmiennymi stopami oprocentowanymi. Zwłaszcza ten ostatni wymieniony element należy wziąć pod uwagę. W przypadku lokat najczęściej mówimy o oprocentowaniu stałym, które pozwala z góry oszacować zysk. W kontach oszczędnościowych nie możemy mówić o takiej pewności, a więc możemy równie dobrze zarobić, jak i w ogóle nie odczuć jakiegokolwiek pomnożenia oszczędności. Więcej informacji oraz bieżące zestawienie rachunków oszczędnościowych znajduje się na lokaty-ranking.com/konto-oszczednosciowe

 

Obligacje Skarbu Państwa

Jednym z pewnych i bezpiecznych instrumentów finansowych są obligacje Skarbu Państwa. Niestety, nie można o nich powiedzieć, że należą do najbardziej opłacalnych możliwości, aczkolwiek jeśli interesuje nas dywersyfikacja oszczędności, warto wziąć je pod uwagę.
Pomimo tego, że nie ma co liczyć na górę dodatkowych pieniędzy, obligacje skarbu państwa cieszą się coraz większą popularnością. Musimy wiedzieć, że oprocentowanie tzw. papierów dłużnych zależne jest od dwóch czynników, mianowicie terminu wykupu oraz długości okresu oszczędzania. Cechą wyróżniającą obligacje skarbu państwa jest oprocentowanie dopasowane do aktualnie panujących warunków rynkowych.

 

Inwestycja w złoto

W ostatnich latach złoto nie kojarzyło się z niczym dobrym, wprost przeciwnie staraliśmy się go unikać. Obserwacje rynku wskazują jednak, że ten kruszec wychodzi ze złej passy i ponownie kusi oszczędnych inwestorów. Sprawdźmy, czy warto inwestować w złoto. Niektórzy próbują porównywać ten model inwestycji do kupowania walutami. Rzeczywiście, można doszukać się pewnego podobieństwa opartego na spekulacjach. Innymi słowy, kupujący kruszec spodziewają się wzrost jego cen rynkowych. Taka sytuacja będzie w sposób oczywisty generowała zysk.
Zaletami złota jest także skuteczna ochrona przed zgubnymi skutkami inflacji, a także zdecydowanie większe bezpieczeństwo finansowe. Poza tym są jeszcze co najmniej dwie przesłanki wskazujące, że takie lokowanie oszczędności jest opłacalne. Po pierwsze, złoto jest powszechnie pożądanym produktem, szczególnie, ze w zestawieniu z liczebnością ludności świata jest go coraz mniej. Po wtóre to waluta akceptowalna i mile widziana w dosłownie każdym zakątku świata. Jest jeszcze jeden element, na który warto zwrócić uwagę — złoto jest odporne na wszelkiego rodzaju zawirowania na rynkach finansowych.

Napisane przez:

Kontakt: kampanieonline

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

komentarze 4 dla artykułu "W co lokować swoje oszczędności oprócz lokat bankowych?"

 1. gniew napisał(a):

  Szczęść Boże. Większe pieniążki należy przeznaczyć na zakup ziemi. Po zakupie nic nie trzeba robić. Na ziemi nie można stracić !, można tylko nie zyskać ! Trzeba tylko cierpliwie czekać i obserwować rynek nieruchomości (oczywiście piszę w wielkim skrócie, ale co do zasady to tak właśnie jest). A jeśli dysponujemy mniejszymi pieniążkami…, to lepiej kupić kilka par butów w hurtowni i sprzedać z zyskiem !, niż trzymać na kontach za marne grosze odsetek. Banksterzy nas okradają czerpiąc wielokrotne zyski obracając naszymi zdeponowanymi pieniędzmi na kontach bankowych. Wszystko jest lepsze od trzymania pieniędzy w banku. Nasz pieniądz powinien pracować dla nas, a nie dla bankierów. Pieniądz powinien być w obrocie.
  pozdrawiam wszystkich „ciułaczy” Zbigniew Lachowicz

 2. Andrzej napisał(a):

  Na wszystkim mozna stracic lub zyskac. Takze na ziemi. Ale wiekszosc Polakow zyje od pierwszego do pierwszego, wiec nie maja problemow co zrobic z nadwyzka pieniedzy.
  Ci co maja duzo pieniedzy moga je lokowac gdzie im sie podoba, tylko jak nie wypali nie narzekac i prosic podatnika o wsparcie.

 3. gniew napisał(a):

  Olać banki kto może….. Wymagajmy wzrostu płac !!!. Inwestujmy w ziemię, nieruchomości i ruchomości które możemy odsprzedać z zyskiem… . Olać banki……
  pozdrawiam Zbigniew Lachowicz

 4. gniew napisał(a):

  ” W co lokować swoje oszczędności oprócz lokat bankowych? ” We wszystko oprócz lokat bankowych !!!. Olać banki…..

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

304063