20052018Nowości:
   |    Rejestracja

Ukraina, jak Niemcy, odwraca historię


Niemcy od dawna prowadzą propagandę określającą niemieckie obozy koncentracyjne na terenie Polski ‘polskimi obozami koncentracyjnymi’ oraz przekonują, że holokaust, czyli wymordowanie milionów Żydów był tak naprawdę pomysłem polskim. Teraz do historycznego relatywizmu dorzuca swoje trzy grosze Ukraina debatując w Radzie Najwyższej nad uchwałą upamiętniającą ‘ofiary ludobójstwa dokonanego przez Państwo Polskie na Ukraińcach w latach 1919 – 1951’.


wolyn

Oczywiście uchwała, złożona przez deputowanego do Rady Najwyższej Ukrainy Ołeha Musija jest odpowiedzią na uchwałę Sejmuj upamiętniającą ofiary Rzezi Wołyńskiej, czyli mordowania Polaków – w tym dzieci, kobiet i starców – przez Ukraińców związanych z Banderą i UPA. Ale treść uchwały pokazuje, że Ukraińcy byli ciemiężeni, mordowani i wyrzucani z kraju przez Polaków, że były to działania masowe i miały charakter ludobójstwa.

Skoro znacie już tytuł uchwały, czas na cytaty:

Oto preambuła: ‘Rada Najwyższa Ukrainy, kierując się konwencją ONZ w sprawie karania i zapobiegania zbrodni ludobójstwa; upamiętniając liczne ofiary zorganizowanych i masowych zabójstw Ukraińców na terytorium Państwa Polskiego w latach 1919-1951; potępiając reżim polityczny, który sankcjonował masowe przesiedlenia i zabijanie na podstawie kryteriów narodowościowych i religijnych, postanawia: uchwalić tekst rezolucji Rady Najwyższej Ukrainy »O upamiętnieniu ofiar ludobójstwa, dokonanego przez Państwo Polskie na Ukraińcach w latach 1919-1951«’. I dalej: ‘odzyskanie przez Polskę niepodległości było radosnym świętem i zwycięstwem sprawiedliwości dla narodu polskiego, lecz jednocześnie stało się ogromną tragedią i katastrofą dla setek tysięcy Ukraińców’ (…), ‘historia ziem ukraińskich, będących we władaniu II Rzeczpospolitej i Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, to historia niesprawiedliwości, gnębienia, ucisków i represji; i jest historiá ludobójstwa narodu ukraińskiego, systematycznie i konsekwentnie dokonywanego przez państwo polskie”, (…) ‘Przez kilka dziesięcioleci Ukraińcy w Polsce cierpieli i ginęli tylko dlatego, że byli Ukraińcami. Setki tysięcy deportowanych, dziesiątki tysięcy zamordowanych Ukraińców cywilów – obywateli Państwa Polskiego – to gorzkie podsumowanie rządów wielkiej Polski, których zakładnikami stali się – czy nie przede wszystkim – sami Polacy’. Projekt uchwały kończy się wezwaniem do wzajemnego przebaczenia. Mniej więcej tak: ‘Prawda o tych wydarzeniach powinna stać się podstawą porozumienia i wzajemnego przebaczenia między narodem polskim i ukraińskim. Przeszłości nie można zmieniać, ale trzeba ją znać, by nie doszło do ich powtórki, dla pokoju i pojednania, dla szczęśliwej przyszłości naszych dwóch narodów’, oraz że ‘Rada Najwyższa wyraża Polsce wdzięczność za wspieranie Ukrainy w jej walce z agresją zewnętrzną. Wolna Ukraina i Wolna Polska to dziś realność. Jesteśmy wolni i jesteśmy razem!’.

A Wołyń? Cóż… zdaniem ukraińskich parlemantarzystów Ukraińcy walczyli o swoje, a Polacy o cudze.

Autor, Ołeh Musij, jest niezrzeszonym deputowanym do ukraińskiego Parlamentu.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Ukraina, jak Niemcy, odwraca historię"

  1. AS z Persów napisał(a):

    Ale Ameryka partnera nam znalazła. No, no, no!!!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

289803