26052018Nowości:
   |    Rejestracja

Terroryści śpią w Irlandii


Irlandzka Garda przyznaje, że Zielona Wyspa jest tylnym wejściem dla terrorystów, którzy chcą się dostać do Wielkiej Brytanii. Jeden z zamachowców z Londynu wcześniej mieszkał w Irlandii, gdzie – być może – przeszedł podstawowe szkolenia.


53788edf3ae13.image

Irlandia służy jako „tylne wejście” dla terrorystów, którzy planują zamachy w Wielkiej Brytanii – poinformowała Garda. Informacja została ujawniona po tym, jak przy jednym ze sprawców sobotniego zamachu w Londynie znaleziono irlandzki dokument tożsamości.

W związku z powiązaniami zamachowca z Zieloną Wyspą komendant Gardy Noirin O’Sullivan zwołała wczoraj w kwaterze główniej Gardy specjalne zebranie.

Obecnie na wyspie mieszka 50 osób gotowych do przeprowadzenia zamachu – przynajmniej o tylu wie irlandzka policja i służby specjalne. 12 z nich jest na liście osób stanowiących szczególne zagrożenie.

Kwatera Główna Gardy informuje, że uśpionych terrorystów może być znacznie więcej – piszą dziennikarze „Irish Mirror”. Wszyscy oni mogą zostać wykorzystani do zamachu. I wszyscy legitymizują swój pobyt na Wyspach Brytyjskich według tego samego schematu. Niedługo po przyjeździe poznają i żenią się z obywatelkami Unii Europejskiej, najchętniej z Brytyjkami, po czym mają już status rezydenta i prawo do podróżowania bez przeszkód między wyspami i swobody osiedlania się w Wielkiej Brytanii. Większość z nich stara się jak najszybciej o dzieci, co minimalizuje możliwość wydalenia ich poza obszar Unii Europejskiej.

– Wiemy o większości z nich, ale nie jesteśmy w stanie monitorować wszystkich podejrzanych o terroryzm – przyznają szefowie irlandzkich służb. – Nie mamy dość ludzi, by obserwować wszystkich i to jest duży problem. Oni starają się nie zwracać na siebie uwagi. Nie widać ich wznoszących okrzyki w meczetach.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

305291