17082018Nowości:
   |    Rejestracja

Ta nieznośna izolacja


Ileż to razy słyszeliśmy o „izolacji Polski na arenie międzynarodowej” po przegranych przez PO wyborach? Fakt, przestali „nas” klepać po plecach, zaczęli z Polską poważnie rozmawiać.


Niedawne wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy i Premier Beaty Szydło w Chinach, wizyty Prezydenta w Meksyku, Afryce, Singapurze, premier Szydło na targach w Niemczech obok kanclerz Merkel… Trudno zliczyć przykłady tego „izolowania”. A teraz jeszcze to…

Minister Spraw Zagranicznych, Witold Waszczykowski, w Sopocie spotkał się z szefami dyplomacji Grupy Wyszehradzkiej, państw bałtyckich i nordyckich – w sumie przedstawiciele 12 państw. Współgospodarzem spotkania był minister spraw zagranicznych Norwegii, Borge Bende. Ministrowie omawiali zagadnienia bezpieczeństwa, współpracy, migracji, regionalnych programów infrastrukturalnych i transportowych, a także reform UE. Jak powiedział szef norweskiej dyplomacji Idea Europy to dalsza współpraca w różnych układach, to jest najlepsze możliwe zabezpieczenie i ubezpieczenie dla nas”.

To piąte takie spotkanie od 2013 r. Cóż za wstyd, co za bezczelność! Polska znów straciła okazję by „siedzieć i słuchać”!

http://www.pap.pl/aktualnosci/news,955357,szefowie-msz-panstw-v4-krajow-nordyckich-i-baltyckich-min-o-bezpieczenstwie-w-regionie.html

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Ta nieznośna izolacja"

 1. jjj napisał(a):

  nadal propaganda dobrej zmiany?
  ile mozna ?
  jak za gierka dekade czy jak za PO 8 latek plus te z aws czy sld

  czas powiedziec dosc
  najwyzszy czas

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

304988