27042018Nowości:
   |    Rejestracja

Szansa na podbój kosmosu


Europejska Agencja Kosmiczna rozpoczęła nabór na programy stażowe Young Graduate Trainee. Te roczne staże pozwolą uzyskać studentom ostatnich lat studiów i absolwentom uczelni wyższych unikatowe doświadczenie planowania i zarządzania projektami kosmicznymi.


esa-flag-patch

Stażyści będą odpowiedzialni za wsparcie projektów,  pod okiem doświadczonych mentorów z Agencji. Na stronie ESA opublikowano ponad 100 ofert pracy dotyczących inżynierii, fizyki, biologii, medycyny, ale także z zakresu marketingu i prawa.

Od kandydatów wymaga się posiadania dyplomu magistra uczelni wyższej, który potrzebny jest w dniu rozpoczęcia pracy w ESA. Istotne jest również obywatelstwo – ESA przyjmuje kandydatów wyłącznie z państw, które są członkami ESA lub z państw, które podpisały Umowę o współpracy.

Jak informują szefowie ESA, praca w Europejskiej Agencji Kosmicznej daje możliwości ‘spełnienia ambicji zawodowych, zweryfikowania posiadanego potencjału wiedzy i umiejętności w konkurencyjnym środowisku międzynarodowym, jak tez daje perspektywy wieloletniej i przyzwoicie wynagradzanej kariery zawodowej’. Nabory na nieobsadzone, zwalniane czy też nowotworzone stanowiska mają charakter ciągły, regularnie też są realizowane w formule targów pracy organizowanych na uczelniach wyższych.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

295618