17082018Nowości:
   |    Rejestracja

Stowarzyszenie Ekologiczne „Anuluj Radar”


Szanowni Państwo, jako współpomysłodawca mam zaszczyt poinformować Państwa o utworzeniu przez redakcję 3obiegu oraz serwisu Anuluj-Mandat Stowarzyszenia Ekologicznego „Anuluj Radar”.


Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem (dla http://biznes.onet.pl/wiadomosci/nieruchomosci/slona-cena-ekospokoju/9feycv) musimy zarejestrować stowarzyszenie, ale nie potrzebny jest statut (wystarczy regulamin), nie musimy składać sprawozdań finansowych ani podawać dokładnego adresu, za to możemy, jako organizacja ekologiczna, „ubiegać się o przystąpienie na prawach strony do dowolnego postępowania administracyjnego, dotyczącego wydania decyzji środowiskowych przy inwestycjach w domy, biurowce czy drogi”. Ponieważ fotoradary stacjonarne są elementem trwale związanym z podłożem, więc są elementami drogi i tym samym podlegają prawu budowlanemu a także zapisom o ochronie środowiska. W pierwszej fazie działalności będziemy sprawdzać zgodność ustawienia fotoradarów stacjonarnych z dokumentacją budowlaną i prawem budowlanym i zapisami o ochronie środowiska. Docelowo będziemy dążyć do weryfikacji zgodności ustawień przenośnych fotoradarów z instrukcją obsługi i innymi stosownymi przepisami, w szczególności zaś – pisemnie potwierdzoną zgodą właściciela terenu oraz zaleceniami środowiskowymi.

Tomek Parol wraz z ekipą prawników już pracują pełną parą, więc zaraz się zacznie dym, reszta zaś zajęta jest tworzeniem DPA (Drogowych Patroli Antyradarowych).

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia na drogach!

Fot.: widać skąd 😀

Drodzy Czytelnicy! Powyższy wpis to rzecz jasna żart na Prima Aprilis. Najzabawniejsze jest jednak to, że założenie takowego stowarzyszenia i prowadzenie takiej działalności jest w Polsce jak najbardziej możliwe i zgodne z prawem. Więc – kto wie… 😉

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Stowarzyszenie Ekologiczne „Anuluj Radar”"

  1. W.W. napisał(a):

    Popieram.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

251719