25042018Nowości:
   |    Rejestracja

Sprawdź, jak zapewnić swoim pracownikom poczucie bezpieczeństwa


Poczucie bezpieczeństwa jest niezwykle ważne dla każdego człowieka. Istotną rolę odgrywa nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Dlatego też, stwarzając warunki pracy dla zatrudnianych osób, musimy zadbać o to, by uwzględnić w nich każdy aspekt bezpieczeństwa pracowników.


Warto pamiętać, że zapewnienie optymalnych warunków pracy bezpośrednio przekłada się na jakość i zaangażowanie w wykonywane zadania, a więc stanowi zysk również dla samego przedsiębiorcy. Poza tym, zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom, to kwestia odpowiedzialności każdego pracodawcy, której w żaden sposób w swoich działaniach nie można pominąć. Jak zatem zapewnić bezpieczeństwo zatrudnianym osobom?

Pomysł na bezpieczeństwo w miejscu pracy

Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na samopoczucie pracowników. Dotyczy to zarówno finansowego aspektu, jak i tego decydującego o minimalizacji zagrożeń utraty zdrowia, a nawet życia. W zależności od charakteru pracy, każdy wypełniający swoje obowiązki wymaga od swojego pracodawcy zapewniania mu optymalnych pod tym względem warunków.

Work SafetyDotyczy to także tych osób, które przydzielone zadania wykonują poza zakładem pracy, jak na przykład zawodowi kierowcy, pokonujący każdego dnia setki kilometrów. Dla nich codzienna praca oznacza wyruszanie w długie, często zagraniczne trasy, w czasie których stworzone przez pracodawcę warunki (na przykład udostępnienie w stu procentach sprawnych pojazdów, spełniających wszelkie standardy) bardzo silnie wpływają na odczuwany przez nich poziom bezpieczeństwa.

W ich przypadku, poza dostępem do wspomnianych wcześniej „narzędzi pracy”, równie ważne jest zapewnienie możliwości dokonywania bezgotówkowych transakcji podczas zakupu chociażby paliwa, bowiem zabieranie ze sobą w odległe trasy dużych sum pieniędzy znacznie obniża poczucie bezpieczeństwa każdego pracownika. W tym względzie doskonale sprawdzają się karty paliwowe euroShell Card, które umożliwiają dokonywanie transakcji bezgotówkowych w prosty i wygodny sposób na stacjach Shell oraz stacjach partnerskich – na terenie całego kraju, jak i krajów europejskich. Dzięki temu poczucie bezpieczeństwa wśród pracowników znacznie się poprawia, a przedsiębiorcy otrzymują proste w obsłudze narzędzie pozwalające na sprawowanie kontroli nad ponoszonymi wydatkami.

Bezpieczeństwo – czym jest i co nam daje?

Bezpieczeństwo jest jedną z potrzeb ludzkich, a dążenie do jej zaspokojenia w sposób zupełnie naturalny wynika z cech osobowości człowieka. To chyba najprostsze ujęcie tematu w odniesieniu do psychologicznych teorii. A jak wygląda praktyka? Otóż okazuje się, że poczucie bezpieczeństwa lub jego brak bardzo mocno oddziałuje na zachowanie człowieka i stosowanie do kontekstu sytuacyjnego zmienia je, nie zawsze na lepsze… W sytuacjach zagrożenia i odczuwania silnego lęku, ludzie przejawiają tendencję do skrajnych, często irracjonalnych zachowań, które niejednokrotnie znacznie pogarszają i tak już trudne położenie, powodując jeszcze większe straty.

Ponadto brak poczucia bezpieczeństwa w miejscu pracy bardzo negatywnie wpływa na samopoczucie i komfort pracownika, przez co nie jest on w stanie w pełni zaangażować się w pełnione obowiązki. W rezultacie jego praca nie jest wydajna i nie generuje optymalnych dla pracownika zysków.

Co jako pracodawcy możemy zrobić, by zapewnić je zatrudnianym przez siebie osobom? Na pewno zadbać o maksymalną jakość urządzeń i sprzętów wykorzystywanych przez każdego pracownika. Poza tym warto zatroszczyć się o zwiększenie świadomości pracowników na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w miejscu pracy. Uzupełnieniem tych działań powinny stać się nowoczesne metody, takie jak wspomniane wcześniej karty paliwowe euroShell Card. Jednoczesne wdrożenie kilku działań zmierzających do jednego celu z pewnością pomoże nam osiągnąć lepsze rezultaty w zakresie poprawy poczucia bezpieczeństwa w naszej firmie.

Napisane przez:

Kontakt: kampanieonline

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Sprawdź, jak zapewnić swoim pracownikom poczucie bezpieczeństwa"

  1. gniew napisał(a):

    Szczęść Boże. Pisz do mnie po POLSKU…., jesteśmy w POLSCE, a Ty zwracasz się do POLAKÓW w języku obcym !!!. „WORK SAFETY ” ? – w worku sztachety ???, nic nie rozumiem.
    A tak naprawdę to jest chyba artykuł REKLAMOWY ” karty paliwowe euroShell Card.
    Do POLAKÓW W POLSCE po POLSKU proszę …!!!
    pozdrawiam gniew

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

300759