20052018Nowości:
   |    Rejestracja

„Sekretarz” HGW


Historia lubi się powtarzać. Przy czym za drugim razem jest to najczęściej farsa.


GierekLuty 1980 roku. PRL coraz wyraźniej trzeszczy. Pierwszy Sekretarz Komitetu Centralnego PZPR (czyli ten najważniejszy) Edward Gierek decyduje się na krok mający w zamyśle przedłużyć jego władzę.

Wieloletni premier PRL (od grudnia 1970 roku) Piotr Jaroszewicz zostaje odsunięty od władzy. Na jego miejsce Gierek wyznacza Edwarda Babiucha.

 

To jednak nie pomaga. Wskutek sierpniowych strajków Gierek zmuszony jest abdykować (formalnie 6 września 1980 roku).

 

Wrzesień 2016 roku. Warszawa huczy, oburzona aferą gruntową, która pod pozorem reprywatyzacji pozwoliła zagarnąć idące w miliardy złotych grunta i nieruchomości osobom z nowego establishmentu.

 

HGW 2Hanna Gronkiewicz –Waltz decyduje się na krok mający w zamyśle przedłużyć jej władzę.

 

8 września 2016 roku wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, odpowiedzialny za Biuro Gospodarki Nieruchomościami podał się do dymisji. Rzekomo sam. Drugi wiceprezydent Jacek Wojciechowicz został odwołany przez HGW.

 

To jednak nie pomaga.

 

hanna_gronkiewicz_waltzSpołeczeństwo ma dosyć nieudolnych rządów ongiś namaszczonej Duchem Św. (wg własnych zapewnień) HGW i domaga się rozliczenia afer prywatyzacyjnych.

 

I to poczynając od kamienicy przy ul. Noakowskiego 16.

 

Jak bowiem informowała Gazeta Warszawska:

 

Andrzej Waltz i jego krewni odziedziczyli większość udziałów w kamienicy po Romanie Kępskim, wuju męża prezydent stolicy. Jak wynika z akt policji II RP i peerelowskiej milicji, Kępski kupił udziały w kamienicy od szajki oszustów, najprawdopodobniej tzw. szmalcowników. Oszuści mieli pecha, bo wdowa po właścicielu kamienicy przeżyła Holokaust i upomniała się o swoje.

 

Takiego pecha nie miała już HGW z mężem.

 

Odzyskali i sprzedali.

 

 

 

Historia lubi się powtarzać…

 

SP-podlicza-HGW_nJeśli HGW idzie drogą wytyczoną 36 lat temu przez Gierka najpóźniej pod koniec marca ustąpi ze stanowiska ze względu na nagłą chorobę serca.

 

Jeśli jej wcześniej nie zamkną.

9.09 2016

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

1 komentarz dla artykułu "„Sekretarz” HGW"

  1. pablo3 pablo3 napisał(a):

    towarzysz Gomulka nas przynajmniej nie zadluzal, a w dodatku uregulowal wiekszosc polskich zobowiązan. trzeba bezwglednie wprowadzić ustawie o konfiskacie majatkow. już wkrótce… i bez zadnego przedawnienia. skończymy z samowolka mafii w Polsce i wzmocnimy przy tym budżet państwa czy tez zmniejszymy dlug publiczny. koniec zabawy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

291580