23062018Nowości:
   |    Rejestracja

Rząd będzie współpracował z KE. Ale w podatkach


Wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Valdisem Dombrovskisem. Rozmowy dotyczyły m.in. polskiej gospodarki i walki z oszustwami podatkowymi.


P031110000202-157025

Spotkanie wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego z Valdisem Dombrovskisem, wiceprzewodniczącym KE, który odpowiada za kwestie euro, dialogu społecznego, stabilności finansowej, usług finansowych i unię rynków kapitałowych, już się odbyło. Komisja – ta sama, która próbowała rozjechać Polskę za Trybunał Konstytucyjny – pozytywnie oceniła polską gospodarkę. I deklaruje chęć współpracy z zakresie uszczelniania systemu podatkowego.

– Polska jest otwarta na współpracę z KE w walce z nadużyciami w podatku VAT i CIT, mamy wspólne cele – deklaruje Mateusz Morawiecki. – Pamiętajmy jednak, że nasze stanowisko jest niezmienne: dochody muszą być opodatkowane w państwie, w którym został osiągnięty dochód

Wicepremier szczegółowo przedstawił działania podjęte przez nasz kraj do tej pory, takie jak utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej, pakiet paliwowy i wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Podczas spotkania dyskutowano również o globalnych wyzwaniach i nowej sytuacji w Unii Europejskiej po referendum brytyjskim, w tym o możliwości finansowania polityk UE do i po 2020 r. Zasygnalizowano też potrzebę pogłębionej i szerokiej refleksji na temat przyszłości wspólnoty w nawiązaniu do inicjatywy Komisji Europejskiej, które zarysowała scenariusze rozwoju Unii (Biała księga).

Spotkanie wicepremiera Morawieckiego i wiceprzewodniczącego Dombrovskisa było jednym z punktów dwudniowej wizyty komisarza UE w Warszawie. Valdis Dombrovskis rozmawiał również z prezydentem Andrzejem Dudą oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską. Wziął także udział we wspólnym posiedzeniu trzech komisji sejmowych (do spraw Unii Europejskiej, Finansów Publicznych i Gospodarki).

Komisarz Dombrovskis spotka się też z przedstawicielami związków zawodowych i pracodawców.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

301470