23052018Nowości:
   |    Rejestracja

Rosjanin, który wymordował ponad 7000 Polaków


KIM BYŁ RADZIECKI ZBRODNIARZ WSZECH CZASÓW? Wielu katów, którzy mordowali ludność polską na terenach zajętych przez wojska sowieckie we wrześniu 1939 r., nigdy nie zostało osądzonych. Mordowano nie tylko inteligencję, lekarzy, nauczycieli czy oficerów lub policjantów – mordowano kobiety i dzieci w sposób, którego okrucieństw nie sposób jest opisać. Do największych zbrodniarzy tamtego okresu czasu […]KIM BYŁ RADZIECKI ZBRODNIARZ WSZECH CZASÓW?

Wielu katów, którzy mordowali ludność polską na terenach zajętych przez wojska sowieckie we wrześniu 1939 r., nigdy nie zostało osądzonych. Mordowano nie tylko inteligencję, lekarzy, nauczycieli czy oficerów lub policjantów – mordowano kobiety i dzieci w sposób, którego okrucieństw nie sposób jest opisać.

Do największych zbrodniarzy tamtego okresu czasu należał komunista, radziecki aparatczyk, Wasilij Błochin (ur. 1895 zm. 3.02.1955). Był on Rosjaninem, wysokim funkcjonariuszem NKWD, jak podają dostępne źródła, przez blisko 30 lat zawodowo zajmował się głównie mordowaniem ludzi na zlecenie.

Źródła dostępne podają, iż w okresie od 1926 roku do 1953 własnoręcznie wymordował – co udokumentowano – osobiście, ze szczególnym okrucieństwem, nawet do 50 tys. osób.

Zabijał, gdyż sprawiało mu to ogromną osobistą przyjemność. Gdy w 1940 Stalin i Beria wydali rozkaz o wymordowaniu polskich oficerów, przebywających w sowieckiej niewoli, zgłosił się on osobiście i na polecenie Stalina wyjechał na czele plutonu egzekucyjnego do Kalinina (dzisiejszego Tweru), by wykonywać wyroki śmierci na polskich oficerach, internowanych we wrześniu 1939 r.

Ten rosyjski zbrodniarz był jednym z głównych organizatorów i wykonawców mordów na wziętych do niewoli polskich oficerach, stojąc na czele specjalnie do tego powołanej przez Stalina i Berię grupy operacyjnej. Kierował osobiście i bezpośrednio egzekucjami na polskich oficerach z obozu filtracyjno-represyjnego w Ostaszkowie, wykonując osobiście wiele tych wyroków. Egzekucje oficerów polskich rozpoczął już od 5 kwietnia 1940 przy ul. Sowieckiej 2 w Kalininie. Ofiary jego mordu chowane były głównie w wykopanych rowach w Miednoje na terenie letniska. Jak podają źródła, nie mógł się doczekać, kiedy będzie strzelał w tył głowy polskich oficerów. Po dokonywanych zbrodniach, cieszył się z tego, co zrobił, pijąc wódkę. Opowiadał wówczas ze szczegółami i swoją dumą mordercy, jak po strzale w tył głowy, z zabijanych ludzi tryskał mózg z krwią oraz kawałkami czaszki. Właśnie dlatego polecał on głowę katowanych Polaków obwiązywać szmatami. Innych jego wypowiedzi, jakie można przeczytać w dostępnych źródłach, nie przytoczę, gdyż są zbyt drastyczne.

W JAKI SPOSÓB MORDOWAŁ POLAKÓW?

Ten kat katów przygotowywał się starannie do dokonywania zbrodni, posiadał specjalny, zaprojektowany przez siebie ubiór, w postaci skórzanych pilotki, długiego fartucha i rękawic aż po łokcie. Tak ubrany, jak rzeźnik, by krew pomordowanych go nie ochlapała, rozstrzeliwał z przyjemnością, jak podają źródła oficerów polskich. Bił rekordy zabijania strzałem w tył głowy.

Do piwnicy budynku NKWD, gdzie rozstrzeliwał Polaków (głównie z niemieckiego Waltera, bo ten się nie przegrzewał), jak ponoć sam twierdził, sprowadzano w ciągu jednego dnia nawet do 250 osób. Bilans tamtej wiosny dla ekipy pod wodzą Błochina to 6311 rozstrzelanych Polaków.

ZA DOKONANE ZBRODNIE NA POLSKIM NARODZIE OTRZYMAŁ ZASZCZYTY I WYRÓŻNIENIA.

Błochin – morderca i kat bestialsko zamordowanych polskich jeńców wojennych, jako szef plutonu egzekucyjnego z Łubianki, otrzymał z ZSRR za dokonywanie tych zbrodni na Polakach w ciągu swojego życia wiele nagród państwowych wyróżnień i pochwał.

Związek Radziecki, a konkretnie sam Józef Stalin, szczególnie cenił tego kata Polaków za umiejętności i wydajność w mordowaniu ludzi z zimną krwią. Mordował mężczyzn, mordował kobiety, mordował dzieci, nie mając nigdy wyrzutów sumienia. Mordował, bo to lubił. Gdy pod koniec lat 1930. kolejna fala czystek zmiotła większość jego kolegów i byłego szefa NKWD, Nikołaja Jeżowa, Błochin ocalał, by dalej zabijać na rozkaz Stalina.

Kat nigdy nie stanął za swoje zbrodnie ludobójstwa przed trybunałem międzynarodowym. Nie był też sądzony jak zbrodniarze hitlerowscy za swoje zbrodnie, ma on wszakże na koncie nie tylko polskich oficerów z Miednoje, ale także wielu „wrogów narodu” – marszałka Michaiła Tuchaczewskiego czy Nikołaja Jeżowa. Szacuje się, że rozstrzelał osobiście nawet około 50 tysięcy osób w Związku Radzieckim, tak zwanych „wrogów ludu”. Nazywano go gwiazdorem zbrodni albo rodzynkiem stalinowskich zbrodni. Ostatniej zbrodni dokonał już w 1953 r.

Ironią losu jest to, że Błochin spoczywa (nie jako jedyny z katów NKWD) na moskiewskim Cmentarzu Dońskim, niedaleko grobów ofiar represji.

PAMIĘTAĆ NALEŻY ZAWSZE!

Zbrodnie ludobójstwa dokonane przez Niemcy hitlerowskie, zostały przez społeczeństwo międzynarodowe rozliczone, a winni ich dokonania zostali przykładnie ukarani. Dlaczego zatem zbrodnie Stalina i jego katów – jak opisanego Błochina – którzy nigdy nie stanęli przed wymiarem sprawiedliwości, nie zostały dotąd rozliczone?

Pamięć o tych bestialsko pomordowanych Polakach przez NKWD, o ich katach – zbrodniarzach ludobójcach, którzy tego dokonali – musi trwać zawsze. Jesteśmy to winni tym Polkom i Polakom, zamordowanym przez sowieckich siepaczy. Zbrodnie dotychczas nierozliczone muszą zostać ukarane i napiętnowane na arenie międzynarodowej.

Chwała i wieczna pamięć o pomordowanych w bestialski sposób przez stalinowskich oprawców Polakach z lat 1939-1956.

Autorstwo: poznaniak
Źródło: WolneMedia.net

Napisane przez:


NULL

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 17 dla artykułu "Rosjanin, który wymordował ponad 7000 Polaków"

 1. Piotr-Pierre napisał(a):

  I co, nikt z tu jakże głośnych czasami nie napisze że „Błochin byl Żydem”???..
  Przeszkadza wam, że do dziś zachowała się nawet jego cerkiewna metryka? Metrykę można podrobić, przecież Zydzi to mistrzowie podróbek, a jesli nie, to taki Żyd, aby się ukryć zrobiłby wszystko, włacznie z poddaniem sié cerkiewnemu chrztowi.. Czyz nie?..
  Powtarzam z naciskiem: bez rosyjskiego KATHARSIS, bez odzkodowań gigantycznych, bez przepraszania rodzin Ofiar o jakiejkolwiek zgodzie pomiędzy Polska a zbrodniczą „RaSSiją” zgody i współpracy być NIE MOŻE.
  Do czasu gdy to nastąpi (w co wierzę) pozostaję przy celnym określeniu rosjanina – KACAP.
  Pozdrawiam

 2. Piotr-Pierre napisał(a):

  P.S. Warto byloby opisać tu jeszcze wyczyny tego kacapskiego sk..syna: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Iwan_Sierow

 3. jyndruszhameryki napisał(a):

  czy to ze onnie byl zydem mialoby sugerowac ze nie bylo brutalnych,krwawych oprawcow zydow w nkwd. piotr -Piere z uporczywoscia maniaka probuje wybielac zydowskich oprawcow. takie nazwiska jak yagoda czy beria sa mu „nieznane” wstyd

  • Piotr-Pierre napisał(a):

   Sa mi znane te nazwiska, ale to obywatele rosyjscy. Dam Panu przyklad prosty: jesli ja bym był (przykladowo 🙂 ) pedofilem, a R. F. dala mi swe obywatelstwo to bylbym „francuskim pedofilerm pochodzenia polskiego”. Juz NIE Polakiem. Ale nie jestem pedofilem, to tylko przyklad.
   Czy jestem Żydem? Zapewne w mojej rodzinie ktos tej narodowosci był, losy zydów i polaków sa mocno splecione od wielu wieków, ale… nie wyznaję religii mojzeszowej (jestem katolikiem niepraktykujacym), nie jestem obrzezany, nie wybieram się do Izraela, choc niedawno znowu bylem tam zapraszany.
   I jeszcze jedno jest pewne – nie mam w sobie ani grama krwi kacapskiej. Moi Przodkowie z odwiecznym wrigiem Polski i polskosci (obok Niemców) zawsze walczyli.

   • jyndruszhameryki napisał(a):

    gdybym ja tak manipulowal i ukrywal nazwiska ZYDOWSKICH zbrodniarzy tez pewnie bylbym czesto zapraszany do iSSraela. tak jak Pan manipuluje to nawet lis nie potrafi.czy nie latwiej byloby Panu lapac na swoj koszerny lep lemingow na stronach gowna wybiorczego? tutaj niestety takowyz brak

   • jyndruszhameryki napisał(a):

    no to moze znane sa Panu nazwiska ZYDOW zbrodniarzy ktorzy z sowietow przeniesli sie do iSSraela , oni przeciez miemi i maja obywatelstwo iSSraelskie. ? kiedy Pan poda te nazwiska? potrzebna pomoc???

    • Piotr-Pierre napisał(a):

     Pan Szanowny cierpi na chorobę, którą zwą antysemityzmerm. Oby nie byl Pan zarazem rusofilem (cos tak czuję…), chwalącym zaklamany „panslawizm” i za ruble pchajacym Polskę w objęcia swych kacapskich katów i oprawców..
     Nie Pan decyduje, co czytam, a co nie ale GW czytalem do czasu ujawnienia w niej „redaktora” Maleszki, wczesniej ze względu na szargęszenie się tam Lecha porzucilem TySola. Obecnie czytuję jedynie sobotnie edycje „Le Figaro”, czasem w tygodniu, gdy mam czas luźne inne gazety.
     W Izraelu mieszkaja obecnie moi znajomi z czasów opozycji, a o tym z P. Szanownym rozmawial nie będę.
     Proszę ode mhie pozdrowic swoich kumpli z ulicy Łubianka 😉 .

     • jyndruszhameryki napisał(a):

      wy zydzi wszystkim ktorzy mowia prawde o zydowskich zbrodniach zarzucacie antysemityzm. zreszta wasze swiatowe zydowskie- masonskie ogrganizacje z tego zyjecie. szczegolnie widac to w usa. a ci przyjaciele w iSSraelu to tacy opozycjonisci jak bydloszewski!!!! wy zydzi i kacapy niczym sie nie roznicie , obie nacie to krwawi kaci. wy jednak bijecie kacapow na glowe, oni przynajmniej nie zarzucaja krytykom antykacapstwa. jestescie tez lepsi w okradaniu goy i w szerzeniu homosexualizmu. jak kazdy zyd sprytnie pan unika odpowiedzi na pytania o nazwiska zydowskich oprawcow z NKWD., wrzszczac ANTYSEMITYZM. zLubianki to pan ma kolegow ktorzy byli tam oprawcami. . ja siedzialem wystarczajaco duzo czasu w miejscach podobnych do lubianki, a na przesluchania doprowadzano mnie wlasnie do panskich bratankow „z opozycji” z opozycji do wszystkiego co POLSKIE. !

 4. Joanna d'Arc napisał(a):

  @Potr-Pierre : cyt: (jestem katolikiem, niepraktykującym). Wiara bez uczynków jest martwa. Na czym polega Pana katolicyzm?

  • Piotr-Pierre napisał(a):

   To jest dobre pytanie (za Maleszką 😉 ), proszę Pani. Zostalem ochrzczony i wychowany w wierze katolickiej. Oprócz Sakramentów mam i koscielną Maturę (nie wszyscy katolicy chcą ją zdawać) z wyróżnieniem. Niestety, w zyciu doroslym los sprawil, ze poprzestalem na tym. Zapewne jest w tym moja wina. Tempo zycia, praca, podróże. To wszystko nie sprzyja Wierze. Ale.. moglem tu wyzej o sobie napisać „ateista”, ale nie napisalem, gdyż ateizm wspólczesny kojarzy mi się z wojowaniem z Kosciolem. A ja z Kosciołem ani nie wojowalem, ani nie wojuję. Kto wie, moze na starość, gdy osiadę gdzies na stale wrócę do Wiary.

 5. Makagigi napisał(a):

  Przerażające! I najgorsze jest to, że mamy taki mały wpływ na takie sytuacje. Dlatego trudno będzie uwierzyć w dobre intencje i wolę rosyjskich przywódców, dopóki nie dokonają rozliczenia z dokonanych przez ich poprzedników zbrodni. Zbrodniarze hitlerowscy zostali oskarżeni i sądzeni w procesie norymberskim i ściga się ich do dzisiaj, a bolszewiccy?

  • Piotr-Pierre napisał(a):

   Okolo roku 2000 w Polsce jeszcze, wpadl mi w rece maszynopis o planach akcji porwania i przewiezienia do Polski jednego ze stalinowskich katow. Rzecz dziala sie w drugiej polowie lat 80-tych, juz po zabojstwie ks. Popieluszki, autor wspomina o tym wydarzeniu, mieli w nim brac udzial ludzie z GRU. To byl jeszcze kontrwywiad LWP, ale komunizm chylil sie ku upadkowi i niewielu wierzylo wtedy ze przetrwa. Plan realizowala trojka Polakow, oczywiscie korzystajac z pomocy. Szybko, juz na etapie rozpoznania, okazalo sie ze „obiekt” jest strzezony cala dobe, jak glowa panstwa, szanse przedostania sie do podmoskiewskiej wilii byly mizerne. A tym bardzej szanse wyprowadzenia z niej zywego czlowieka. Rosjanie jeszcze dlugo potem dbali bardzo o bezpieczenstwo i anonimowosc swych zbrodniarzy, na pohybel ich ofiarom.. 🙁

 6. kanton napisał(a):

  A mnie interesuje prezydent Putin. Jak myślicie , długo on będzie się kręcił po Kremlu. Bo tak na moje kaprawe oko, To jego czas się kończy. Chyba że uruchomi swych „szachistów” z piaskownicy.
  I coś się zmieni w jego otoczeniu.

  • Piotr-Pierre napisał(a):

   Witam Pana. Mnie tez już zaczyna denerwować „wschodnia demokracja” (wyjatkirm jest tu… ukraina), i jej „zasiedszeni” jak niegdys pirewsi sekretarze prezydentowie. Gdy np. nastawał Łukaszenka miałem trzydziesci parę lat.. teraz mam pięćdziesiąt parę, a Łukaszenka rządzi dalej.
   Co do Putina uwazam, ze nie odejdzie on z Kremla tak dlugo, az nie znajdzie godnego siebie następcy. Z Miedwiediewem jest „cos nie tak” (za mlody? za dobrze wyksztalcony? za bardzo pragmatyczny? unikajacy konfliktów?). Putin dal wiele razy po swojemu, po”kagebowskiemu” do zrozumienia, ze poza przyjaźnią tamten na nic liczyc nie moze.
   A pat moze potrwać, bo trudno jest juz dzis znaleźć zarówno bylego dyrektora kolchozu, jak bylego rzeźnika KGB.
   Rosja stoi w miejscu i czeka… na „wiatr zmian”..
   Pozdrawiam

 7. Piotr-Pierre napisał(a):

  @jyndruszhameryki: „wy zydzi (…). Przykro mi, ze Pan Szanowny wszędzie widzi zydów, ale cóż, to Pańskie zmartwienie i martyrologia (zydzi Pana bili, tak? nie ruSScy?..). Nigdy nie bylem ani w CCCP, ani w Rosji, w Izraelu zresztą też, przykro mi. A co do zydowskich zbrodniarzy z CCCP.. czy Panskim zdaniem Ryszard Petru jest Polakiem, czy Rumunem?..

 8. Jerzy napisał(a):

  Chce przypomnieć, że twórca CzeKa (Nadzwyczajną Komisja) był polski szlachcic Feliks Dzierzynski a jego następca polski arystokrata Mienzynski. Mordowali nie gorzej od Jagody, przy czy wymordowali nieporównanie więcej Rosjan, niż Polaków. Każdy naród, w tym Polacy, ma coś za kołnierzem. Czasy zmieniają się, zmieniają się warunki i uwarunkowania. Zamiast tkwić w atawistycznej nienawiści do Rosji może lepiej starać porozumieć się i wykorzystać geograficzne położenie Polski, tragiczne w czasie wojny, idealne w czasie pokoju. Podobnie jak pan Piotr-Pierre jestem „niepraktykującym katolikiem”, ale jako student mieszkałem kilka lat w byłym Związku Radzieckim, poznałem tamtejszych ludzi i, choć bardzo mi przykro, uważam ich za bardziej rozsądnych i mniej zaślepionych niż Polacy. W tym roku jadę właśnie po 50 latach do Rosji, żeby na własne oczy przekonać się do jakiego stopnia jest kłamliwa antyrosyjska propaganda polskojęzycznych środków masowego przekazu i jak głupi są ludzie rządzący obecnie Polska.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

275543