18072018Nowości:
   |    Rejestracja

Rosja gotowa do wojny


Minał pracowity tydzień dla NATO-wskich analityków i służb. Wojna w Syrii – choć formalnie jest to konflikt między Basharem al Assadem popieranym przez wojska rosyjskie a Syryjczykami wspieranymi przez NATO, faktycznie to wojna między NATO a Rosją. Kreml wykłada kolejne karty na stół i informuje: mamy w stałej gotowości bojowej 400 pocisków balistycznych z głowicami nuklearnymi. Szwedzi przygotowują się natomiast do ewentualnego konwencjonalnego ataku rosyjskiej armii. Ich rozpoznanie wywiadowcze zakłada, że taki atak może nastąpić przed wiosną.


Nuclearneighborhood

– Mam do dyspozycji ok. 400 międzykontynentalnych pocisków balistycznych utrzymywanych w stałej gotowości bojowej i uzbrojonych, przynajmniej w części, w głowice nuklearne – deklaruje dziennikarzom rosyjskiej agencji TASS gen. Siergiej Karakajew, dowódca rosyjskich Wojsk Rakietowych Przeznaczenia Strategicznego. Rakiety, które znajdują się pod rozkazami Karakajewa odpowiadają za przenoszenie 60 proc. wszystkich rosyjskich głowic nuklearnych. Reszta, też gotowa do odpalenia, znajduje się na atomowych okrętach podwodnych, w bombowcach strategicznych Federacji Rosyjskiej oraz w pociągach nuklearnych jeżdżących po całej wschodniej Rosji.

Dowództwo rosyjskie informuje również, że w ciągu czterech lat wymieni swój arsenał wprowadzając do wszystkich jednostek rakietowych pociski RS-28 Sarmat. To 100-tonowe rakiety, zdolne do przenoszenia nawet 10 ciężkich głowic nuklearnych. Według deklaracji Kremla każdy taki pocisk będzie mógł zniszczyć obszar wielkości Teksasu, czy Francji.

Po niedawnej zmianie doktryny wojskowej i koncepcji polityki zagranicznej Rosji deklaracje Moskwy poważnie niepokoją NATO-wskich dwódców. Przede wszystkim dlatego, że Rosja zakłada możliwość nuklearnego ataku prewencyjnego, jeżeli Kreml uzna, że jakieś państwo może stanowić dla niego zagrożenie.

W przyszlym roku Rosja nie zamierza zwalniac tempa dozbrajania się i wymiany starego sprzętu na nowoczesny, nie ustępujący zachodniemu. Szef sztabu generalnego sił zbrojnych gen. Walerij Gierasimow zapowiada, ze w 2017 roku armia bedzie ‘przykładać szczególną wagę do utrzymania strategicznych sił nuklearnych na poziomie, który zapewni powstrzymywanie agresji przeciwko Federacji Rosyjskiej i jej sojusznikom’. To ważna deklaracja, choćby dlatego, że sojusznikiem Rosji jest Assad i syryjska armia prowadząca w Syrii regularną wojnę przeciwko własnemu narodowi oraz wojskom NATO.

Oto szwedzkie miasta i wsie dostają nakaz rozpoczęcia przygotowań do ‘prawdopodobnego ataku militarnego’ ze strony Rosji – informują o tym brytyjskie media.

Lokalne władze w całym królestwie szwedzkim otrzymały centralne polecenie przygotowania się do takiego ataku ze strony Rosji. Mają w związku z tym zapewnić płynne działanie centrom operacyjnym w podziemnych bunkrach, oraz sprawdzić, czy system syren alarmowych działa bez zarzutu.

Szwecja powraca właśnie do strategii obrony totalnej, którą prowadziła w czasie trwania zimnej wojny. Działania obejmują m.in. Gotlandię, gdzie w listopadzie wróciły wyrzutnie pocisków manewrujących. Szwecja jest krajem neutralnym, choć ściśle współpracującym z NATO. Ewentualny atak Rosji na Szwecję nie będzie formalnym wypowiedzieniem wojny Paktowi Północnoatlantyckiemu.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 12 dla artykułu "Rosja gotowa do wojny"

 1. pablo3 pablo3 napisał(a):

  ale po co maja zaatakować Szwecje? czyzby szykowali się na 3 wojne swiatowa? w takim wypadku, nic już nam nie pomoze. zwłaszcza, ze przy takim arsenale, jesteśmy bezbronni.

  • Maniek napisał(a):

   Zacznij myslec zanim skomentujesz. Rzut okiem na mape tez nie zaszkodzi.
   Finlandia tez nie nalezy do NATO a rosyjska bratnia pomoc NIE zna granic.

 2. kanton napisał(a):

  postraszyć każdego można . Po to żeby wykonywał bardzo dziwne ruchy. Kłania się Monthy P. :).

 3. wit napisał(a):

  Szanowny Autorze
  Wypadałoby, zachowując elementarna uczciwość, wspomnieć o agresywniejszej stronie ew. konfliktu czyli USa-NATO.
  Kto uzbroił,sfinansował,wyszkolił, wspomógł wywiadowczo „nieuzbrojonych cywilów” w Syrii?
  Czy to wina Rosji, że jej granice znajdują się coraz blizej amerykańskich baz wojskowych?
  Czy to Rosja wysyła przeciw Chinom lotniskowce na Morze Chińskie, bo są tam zagrozone interesy rosyjskie(czy jednak jankesi?)
  Jakoś nie boję się „ruskich” i ich agresji , ale judeo-waspom „odbija’ coraz bardziej i to od nich rozpocznie się „Czas Apokalipsy”

  • Maniek napisał(a):

   Drogi Wicie. Jeśli myli ci się religia z biologią to nie zabieraj głosu i nie uprawiaj propagandy.
   Nie będę nawet wdawał się w dyskusje z tobą bo nie da sie rozmawiać z rosyjskimi trolami.
   Opisz tutaj RZECZYWISTĄ sytuację na Morzu Chińskim i chińskie poczynania wobec wszystkich państw leżących na jego wybrzeżu. Dodam – tysiące kilometrów od Chin.
   Po 2 wojnie ukształtowała sie pewna sytuacja która doprowadziła do amerykańskiej obecność na dalekim wschodzie i gwarancji bezpieczeństwa jakie USA dały wielu państwom w tamtym rejonie. Państwa te są w tej chwili bezpośrednio zagrożone przez Chiny i wszystko wskazuje na to że USA zostanie stamtąd SIŁĄ wyrzucona a Chiny przejmą kontrole nad całym Morzem Chińskim które uznają jako swoje morze wewnętrzne.
   To tak jakby Norwegia uznała Morze Norweskie w całosci za własne – od wybrzeży Islandii po Szkocję. Albo Rosja Baltyk aż po cieśniny Sund.
   USA są gwarantem niepodległości wielu państw na dalekim wschodzie. Ich bazy i okręty były tam nieprzerwanie od wojny. Jeśli chcesz wycofania amerykańskich okrętów z Dalekiego Wschodu, wycofaj żołnierzy z Wysp Kurylskich i oddaj je Japonii. Jest to dokładnie to samo.
   Na dodatek tak sie składa że NIKT nie chce, oprócz oczywiście upadających dyktatorów rosyjskich baz u siebie, natomiast wszyscy sąsiedzi Rosji proszą o bazy NATO. To obywatele chcą tych baz i mają do tego prawo.
   Złóż oficjalną propozycję założenia rosyjskiej bazy w Polsce w celu chronienia jej przed amerykańskim imperializmem, poddajmy ją pod narodowe referendum wraz z opcją założenia bazy NATO.
   Zobaczymy którą z tych baz wybierze polski naród i czy odrzuci budowę obu.
   Jeżeli masz jakąkolwiek wątpliwość odnośnie werdyktu oznacza to że piszesz z Leningradu.
   Jeśli zaś twierdzisz że oznacza to potencjalną agresję na Rosję, to tutaj już nikt prócz lekarza nie jest w stanie ci pomóc.

 4. Mirek napisał(a):

  Za próbą przeprowadzenia zamachu stanu w Polsce stoi ambasada USA w Warszawie . W lecie Kijowski był gościem CIA w Stanach, więc na pewno nie jest ruskim agentem. Wizyta Gulianiego ma prawdopodobnie zmylić polski rząd , co kierunku , z którego następuje atak . W sierpniu rząd USA próbował dokonać zamachu stanu w Turcji , a Turcja jest zdecydowanie ważniejszym amerykańskim sojusznikiem . Trump dał zielone swiatło na ukrainizację Polski

 5. wit napisał(a):

  Szan Pan Maniek
  Jakoś ani słowa nt bandyckiej destabilizacji Bliskiego Wschodu dokonanej przez Twoich „obrońców demokracji” ?
  Czyżby znaleziono straszliwą broń straszliwego Saddama?
  Nie robi na Tobie wrażenia kilka milionów pomordowanych mieszkańców tego regionu w imię bezpieczeństwa i szczęścia(jaką daje ukradziona ropa) Rasy Najwyższej?
  Nie zdajesz sobie sprawy , że bohaterskie judeo-waspy z usraela będą bić się z Rosją do ostatniego Polaka?
  Nie dostrzegasz, że nigdy w historii nie było takiej dysproporcji siły militarnej między Polską i Rosją jak w tej chwili?
  Nie wiesz, co zrobili z Polską Roosvelt i Truman?
  Nie zauważyłeś afery warszawskiej i ponurej roli służb małego zbójeckiego państewka w tejże?
  Jakoś , gdybym miał zrezygnować z cześci wolności , to stokrotnie wolę hegemona chińskiego lub ruskiego , niż bandytów podpalajacych nasz glob od dziesięcioleci.
  Wit
  P S
  klikam z Gdyni , a Ty Hajfy? czy z ul. Czerskiej?

  • Maniek napisał(a):

   Ruscy w ciągu kilku dni zamordowali ponad 20 tysięcy polskich oficerów strzałem w głowę i to tylko w dwu obozach. O pozostałych wciąż się milczy.
   Ruscy na to miejsce wprowadzili po drugiej wojnie światowej ponad 20 tysięcy własnych rosyjskich oficerów do „Ludowego” Wojska Polskiego przejmując nad nim całkowitą kontrolę aż do 1990 roku. Mówiąc rosyjskich mam na myśli rodowitych ROSJAN którzy nawet po polsku nie potrafili mówić!
   Ruscy ustanowili ROSJAN (!) jako głównodowodzących polską armią oraz polskim rządem, o których to Rosjanach mówili że są Polakami. O Rokosowskim nie muszę chyba wspominać bo tego huja każdy zna. No – może nie u was w Rosji.
   Tak wygląda przynoszeni przez was wolności i NIC się u was nie zmieniło. Właśnie próbujecie przynieść wolność Ukrainie…
   Dlatego zamilcz i przestań pierdolić na tym forum bo jedzie od ciebie ruską propagandą na dwadzieścia kilometrów.
   .
   Z tobą będzie można rozmawiać dopiero wtedy kiedy pokażesz JEDNO państwo w Europie w którym USA prowadziła 20 tysięcy amerykańskich oficerów na wszystkie dowódcze stanowiska i w którym naczelnikiem sił zbrojnych ustanowiła Amerykanina, i w którym prezydentem został obywatel USA.
   Jeśli tego nie zrobisz to POSZOŁ WON i koniec dyskusji. Możecie się stąd zabierać ty i twój AS. Wasza prymitywna propaganda na nas NIE DZIAŁA! Uodporniliście nas na nią przez ostatnich 200 lat.

  • Maniek napisał(a):

   Żydów na Polaków i Polaków na Żydów też szczuliście wszędzie i to wam sie też udawało.
   Pozwól że z tą kwestią poradzimy sobie sami.
   Wystarczy co zrobiliście w 1968 roku. Uruchomiliście cały wasz jebany aparat a wszystko spadło i tak na Polaków jakby to Polacy byli w Polsce przy władzy.
   Dlatego jak mówię – PASZOŁ WON!
   WON mówię – nie słyszy?

 6. AS napisał(a):

  Wybór Trumpa na prezydenta, pokrzyżował plany Demokratów na ostateczną rozprawę z Rosją. Miała nastąpić w 2018 roku. Sytuacja byłaby taka, że Rosja doprowadzona do ostateczności uderzyłaby pierwsza niszcząc Amerykę. Oczywiście Ameryka by odpowiedziała, jak najbardziej. Byłaby paruletnia zima nuklearna, biała rasa wymarła by z głodu, a resztę tej rasy dorżneliby Latynosi w Ameryce, oraz pół Afryki i Bliski Wschód w Europie. A Chińczycy zawładneliby całym światem. Na szczęście wygrał Trump. To jest szansa, że biała rasa jeszcze jakiś czas przetrwa.

  • Ron napisał(a):

   Co to znaczy „Rosja doprowadzona do ostateczności” – czym? Niską ceną ropy i badziewną swoją gospodarką? Czy może miałeś na myśli władzę wymykającą się Putinowi z rąk? – tak, to byłaby dla niego ostateczność.
   I co znaczy „uderzyła by pierwsza”?
   Czy już zaczynasz usprawiedliwiać nadchodzącą rosyjską agresję ruski trolu?
   „Doprowadzeni do ostateczności” musimy zająć Ukrainę, Gruzję. Mołdawię i kraje bałtyckie, a co więcej to się potem zobaczy.
   Mnie tylko dziwi że 3obieg udostępnia wam swoje fora. Skoro u was taka demokracja to może Putin na zasadzie wzajemności udostępnił by 3obieg Rosjanom?

 7. tarpan napisał(a):

  Kto skorzysta ?

  Globaliści ? tak
  klika rosyjska ? tak
  Chiny ? nie choć polityka wewnętrzna, Syberia
  reszta świata ? nie

  stary porządek właśnie się sypie. Wszystko się przewartościuje. Globaliści, którzy oskubali amerykańską klasę średnią (bańka dotcomów, bańka nieruchomości, niedługo bańka derywatów) bardzo osłabili siłę i skuteczność USA. Stąd dzisiejszy chaos, który dodatkowo potęgują właśnie Stany próbując gasić pożary.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

296758