23042018Nowości:
   |    Rejestracja

Rola Polski w politycznych przemianach Ukrainy


Minęły bezpowrotnie czasy, kiedy po Hiroszimie i Nagasaki śpiewaliśmy naiwnie: Jedna bomba atomowa, a wrócimy znów do Lwowa, a jak będzie bomba silna, to wrócimy znów do Wilna. Stosunek „Zachodu” do sprawy polskiej jest aż nadto opisany. Nie w tej mierze chciałbym się wypowiedzieć; nawet sfałszowanie „Linii Curzona” (zaproponowanej przez Stalina jako wschodnia granica Polski) przez Levisa Bernsteina-Namierowskiego (angielskiego politycznego stratega – urodzonego na polskich terenach w rodzinie żydowskiej) w ten sposób, że Lwów znalazl się po stronie sowieckiej – nie może być teraz powodem do wysuwania terytorialnych roszczeń wobec Ukrainy


. Społeczność Lwowa (wcale nie pochodzenia polskiego) jednak buntuje się przeciwko barbarzynskim poczynaniom Janukowicza; (pierwiastek polski jest teraz we Lwowie w znikomym procencie). Jak jednak wytłumaczyć wyraźne dążenie Lwowa do Europy i do Polski właśnie;  może wpływ na polityczne preferencje Lwowian mają polskie zabytki i kultura zawarta w nieuchwytnej atmosferze Miasta, może działa jednak lwowska diaspora rozrzucona po całym swiecie, ale głównie zamieszkała w Polsce (to już następne pokolenia byłych Lwowian). Faktem jest „specjalny” stosunek Polaków do tego miasta i „specjalny” stosunek mieszkańców Lwowa do Polski – jest to wartość, której nie powinnismy zmarnować.

Wydarzenia na Ukrainie mogą przybrać całkiem nieoczekiwany kierunek; Polska z wielu względów nie może być wobec nich obojętna i nie idzie mi o wykorzystanie ewentualnej sytuacji do budowania wielkiej jagiellońskiej Polski o imperialnych ciągotkach – to na przestrzeni dziejów ostatecznie się skompromitowało. Najwyższy już czas porzucić protekcjonalny ton w odniesieniu do mieszkańców Ukrainy. Polska, począwszy od czasów Zygmunta Augusta, traktowała te tereny jak kolonię; jedynie dopuściła do znaczenia ruską arystokrację, nigdy nie zdobyła się na zrównanie ze stanem szlacheckim „rejestrowych” Kozaków – to był nieodwracalny błąd z punktu widzenia połączenia narodów. Nawet w II Rzeczypospolitej panowie Polacy zanadto sie panoszyli na tych terenach. Odreagowanie przyszło w czasie II WW. Ludność Polska zapłaciła nadmiernie krwią zamordowanego prawie całego pokolenia. Ukraina nie chce przyznać się, iż była to zbrodnia ludobójstwa. Nie możemy jednak budować współczesnych relacji z tym państwem na rachunku krzywd. Historyczną prawdę pamiętamy, ale nowe pokolenia nie są winne zbrodniom przodków.

Nie możemy umyć rąk od spraw sąsiedniego państwa, tak silnie zwiazanego z nami historią; Ukraina powinna czuć nasze poparcie dla jej cywilizacyjnych aspiracji, dla jej chęci zwiazania się z nowoczesna Europą. Musimy zdać sobie sprawę, że nie jest to już społeczeństwo w jakiś sposób opóźnione z punktu widzenia wykształcenia, czy korzystania z nowoczesnych atrybutów cywilizacyjnych; jest to tylko społeczeństwo w swojej masie biedniejsze z przyczyń historycznych. Właśnie w walce z ową przeciętną biedą powinniśmy udzielić mu maksymalnie dużo pomocy. Utrzymywanie państwa w orbicie wpływów Kremla, to petryfikowanie sytuacji gospodarczej, to skazanie się na stagnację; rozumieja to Ukraińcy – jedynie pewne odłamy oligarchów i warstwy urzędniczej są zainteresowane w utrzymaniu status quo. W polskim interesie narodowym leży, by mieć wschodniego sąsiada uznajacego taki sam program polityczny i gospodarczy jaki panuje u nas i w Europie, to zwieksza bezpieczeństwo Polski (nie tylko w sferze militarnej, lecz także gospodarczej). Polska ma oczywiście jeszcze jeden powód, by Ukraina ostatecznie uniezależniła sie od Rosji – wówczas pierwiastek polski na tych ziemiach nie bedzie zagrożony – mam tu na myśli przede wszystkim materialne świadectwa polskiej kutury tak licznie pozostwione na tych terenach, także nieliczne wprawdzie, ale ciagle istniejace skupiska i enklawy Polaków, których Ojczyzna nie może pozostawić samym sobie.

O roli Polski w ostatecznym zreuropeizowaniu Ukrainy zdają sie zapominać aktualnie rządzący w Polsce; o ile prezydent Komorowski dostrzega zadania Polski w tym względzie, to już premier zdaje się nic nie widzieć – najwyraźniej oczekuje jakie stanowisko w tej mierze zajmie „Europa” i Rosja. Jedynie lider największej partii opozycyjnej Jarosław Kaczyński odważnie – w imię zasad wybiera się na Ukrainę, by dać świadectwo poparcia jej dążeniu do Europy – gotów rozmawiać zarówno z opozycją, jak i z przedstawicielami władzy. Członkowie PIS  i PJN są zresztą już obecni i aktywni wśród protestujacych mieszkańców Kijowa.

 

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 2 dla artykułu "Rola Polski w politycznych przemianach Ukrainy"

 1. Kula Lis 62 napisał(a):

  Ukraina pod żydowskim jarzmem

  Ukraina pod żydowskim jarzmem. Nasze państwo podbite jest przez żydów i stąd ten cały burdel!

  Dowód 1-oficjalna statystyka

  Rada Najwyższa Ukrainy-

  43% – żydzi

  34% – Rosjanie

  22% -Ukraińcy

  1% – inni

  Gabinet Rady Ministrów (rząd)

  62% – żydzi

  15% – Rosjanie

  15% – Ukraińcy

  8% – inni

  Etniczny skład populacji Ukrainy

  0,2% – żydzi

  17% – Rosjanie

  78% – Ukraińcy

  5% – inni

  Według opinii specjalistów rzeczywisty procent żydów na Ukrainie nie wynosi 0,2%, jak pokazuje oficjalna statystyka, ale w rzeczywistości dwa razy więcej. Tak naprawdę żydów mieszka na Ukrainie około 2 do 3 milionów przy uwzględnieniu tak zwanych mieszańców żydowskich urodzonych z mieszanych małżeństw a którzy byli przez rodziców zarejestrowani jako „Rosjanie”, „Ukraińcy”, „Mołdawianie”, itd. Dokładną liczbę żydów mieszkających na Ukrainie, oczywiście, znają pracownicy centralnych synagog. Ale oni nigdy tego nie ujawnią. Na tym właśnie polega największa tajemnica cichej okupacji wszystkich krajów świata (w tym i Ukrainy) przez światowe żydostwo.

  Dowód 2- różne materiały filmowe

  Proponuję obejrzenie filmu video, który rozpoczyna się od słów: „Będziemy dążyć do tego ażeby w rządach krajów słowiańskich było możliwie najmniej przedstawicieli rdzennych narodów, które będą zastąpione przez naszą żydowską elitę…”

  Еврейский Захват Украины.Шокирующие доказательства!

  (Żydowski podbój Ukrainy. Szokujące świadectwa!)
  Еврейский Захват Украины.Шокирующие доказательства! http://www.savetubevideo.com/?v=wJcDTqbqOmE

  Dowód 3- historyczny

  W postrewolucyjnym okresie, który nastąpił po rewolucji 1917 roku, która rozbiła Imperium Rosyjskie na części i uczyniła południowe kresy Rosji „Niezależną i samostijną Ukrainą” to właśnie żydzi okazali się najstraszniejszymi oprawcami i katami Słowian-Ukraińców. To co wtedy robili żydzi na Ukrainie to w języku prawa międzynarodowego nazywa się „ludobójstwem”. Szczegóły w artykule „Izrael-oprawca Ukrainy” (http://communitarian.ru/publikacii/istoriya_rossii/izrail_palach_ukrainy/?bitrix_include_areas=Y&sphrase_id=8112028)

  Dowód 4- wystąpienie deputowanego Rady Najwyższej Ukrainy Oliega Cariowa, który w dniu 20.11.2013 podał informację o bezprecedensowej sytuacji a mianowicie o przygotowywaniu przez USA rewolucji na Ukrainie. Polega się, jak zawsze, na małomiasteczkowych żydach, którzy byli dźwignią wszystkich rewolucji na naszej planecie.
  Олег Царев о подготовке Соединенными Штатами революции в Украине http://www.savetubevideo.com/?v=CNsGqePNrFg
  Dowód piąty- publikacja Eduarda Hodosa ujawniająca diabolizm żydowskiej sekty CHABAD
  План ликвидации национальных элит (часть 2) http://www.savetubevideo.com/?v=nA069ekxtn0

  Materialy powyższe przedstawione są tylko jako informacja do przemyślenia. Sami wyciągajcie wnioski, panowie!

  Anton Błagin, 23.11.2013, Murmańsk http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/r131.jpg

  r13,1

  Patrz także

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usrael-przygotowuje-wojne-domowa-na-ukrainie-2013-11

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kryptozyd-premier-ukrainy-azarow-2013-11

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/10-powodow-unikac-unii-europejskiej-2013-11

  Za: http://judastruth.livejournal.com/133646.html

  Data publikacji: 24.11.2013

  Przekład: RX

 2. Open napisał(a):

  Hmm. There are stories of Jews in Poland dicaroteng towns with flowers while welcoming the Soviet army.Nevertheless, I agree with what you wrote about collective responsibility. I was just pointing to a possible cause (not justification!) of Ukrainian’s behaviour.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

152412