20062018Nowości:
   |    Rejestracja

O robocie co uciekł Rosjanom


Autonomiczny robot opracowany przez firmę Promobot uciekł z laboratorium w Permie w Rosji. Rosjanie od dekady prowadzą narodowy program ‘Avatar’ i zapowiadają, że do 2045 roku stworzą ‘superrosjanina’.


maxresdefault

Maszyna, która uciekła właśnie z rosjskich laboratoriów w Permie przez 45 minut samodzielnie poruszała się po ulicach miasta, wywołując zamieszanie i korki. W końcu została zatrzymana przez policję. Ale nie rozkazem – robotowi siadły baterie.

Robot został wyposażony w systemy sztucznej inteligencji umożliwiające modyfikację jego zachowania na podstawie wcześniejszych doświadczeń i analizy otoczenia.

Według wyjaśnień producenta, robot wykorzystał przypadkowo niedomknięte drzwi laboratorium i po 45 minutach samodzielnego poruszania się po mieście zatrzymał się na środku ulicy, bo wyczerpały się zainstalowane w nim akumulatory.

Od 10 lat usługi w zakresie świadczy zamrażania bogatych i wpływowych Rosjan świadczy rosyjska spółka KrioRus, gwarantując swoim klientom wskrzeszenie w momencie, w którym pozwoli na to rozwój technologiczny, lub wykorzystanie ich intelektu w supermaszynie. Spółka współpracuje w zakresie wymiany wiedzy ze Stowaryszeniem Nieśmiertelnych powołanym przez amerykański Cryonics Institute i Roberta Ettingera, transhumanistę, prekursora i ojca współczesnej krioniki.

KrioRus ma jak na razie kilkunastu klientów spoczywających w pojemnikach w Sergiev Posad pod Moskwą. Jest również przygotowana do tego, żeby wśród nich spoczął pojemnik ze zwłokami Władimira Putina, wielbionego przez naród przywódcy, dla którego Rosja jest najważniejsza – ale Rosja, której będzie przewodził właśnie on. Rosja, w której już od kilku lat trwają jak najbardziej poważne badania naukowe (współfinansowane przez Kreml, jeżeli wierzyć rosyjskim transhumanistom) nad możliwością transferu osobowości. Założenia rosyjskich transhumanistów są precyzyjne i zakładają, że w wyścigu do stworzenia superistoty będą pierwsi.

 

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 3 dla artykułu "O robocie co uciekł Rosjanom"

  1. kanton napisał(a):

    Rosjanom wiele rzeczy się udało.Np Katyń, łagry, obozy przesiedleńcze. To może im i takie sprawy się udadzą.

  2. kanton napisał(a):

    Pewnie zabrakło mu C2H5OH. Padł , z braku paliwa. :).

  3. kuba napisał(a):

    naukowcom wydaje sie ze sa lepsi od Boga….. to sie kurde zdziwia.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

288055