17072018Nowości:
   |    Rejestracja

Poproszę taśmę profesjonalną


To, co się obecnie dzieje w Polsce odnośnie kodeksu karnego jest stosowne do całej dotychczasowej sytuacji i w prosty oraz przewidywalny sposób zamyka łańcuch przyczynowo-skutkowy w stylu jaki już znamy. Zasada „3K” (Korupcja , Klientelizm , Kumoterstwo) w dalszym ciągu jest wyznacznikiem wewnętrznych działań obronnych rządu, zaś doszła nowa zasada- „2A” tj. Absurdalnej Arogancji- jako piarowskiej i oficjalnej odpowiedzi rządu na m.in. Aferę Taśmową.


 

W wyniku dobrego działania obu koncepcji m.in.:

zmieniono KK i KPK aby na przyszłość dowód w postaci nagrania audio/video nie mógł stanowić materialnego dowodu nawet w przypadku najcięższych przestępstw- jeśli nie jest zdobyty legalnie.

A co oznacza legalność nagrania?

No właśnie, kto z nas ma prawo do nagrania czegokolwiek bez zgody nagrywanego? Tylko służby i tylko za zgodą/wnioskiem prokuratury a następnie sądu..i tylko w konkretnej sprawie.

Czy zatem zespół legislacyjny/ parlament uznał iż obywatele mają tak wielkie zaufanie do ludzi prokuratury by przyznać im wyłączność na ten sposób zabezpieczania faktu prawnego?

Ależ skąd. Jest wręcz przeciwnie, jednak z obywatelami rząd nie pertraktuje tak samo jak z terrorystami.

Kolejna zmiana: przeniesienie w sporze stron procesu karnego dowodzenia prawdy materialnej na zawężony krąg -prokurator&obrońca, co ma niby skrócić postępowania karne. Zdecydowanie znów na zasadzie j/w. , gdyż w całym tym sporze to słusznie sąd powinien decydować z jakimi jeszcze dowodami powinien się zapoznać by ustalić fakty prawne lub by ustalić siłę danego dowodu.

Prokuratury rejonowe są maksymalnie obciążone sprawami. Nie wyobrażam sobie by w obecnym stanie jakikolwiek prokurator mógł z czystym sumieniem iż jest przygotowany wkroczyć na salę rozpraw z założeniem iż ma wszelkie konieczne i dobrze zebrane dane by doprowadzić do skazania.

Kodeks Karny od 30 lat wymaga zmian, jednak nie o takie zmiany tu chodzi. Widzę, że zdanie licznych intelektualnie sprawnych środowisk przy katedrach prawa karnego w całej Polsce zostało poprostu olane(chodzi o konkretne poprawki w prawie materialnym). To co „zrobiono” obecnie to nawet nie kosmetyczne zmiany. To zmiany na potrzeby jednej afery, afery taśmowej i kolejne materialne działania blokujące drogę do prawdy i drogę do wolności obywatelskich.

Zrzut ekranu z 2015-07-02 10:29:48

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Poproszę taśmę profesjonalną"

  1. kanton napisał(a):

    Widać że partia rządząca wychodzi z zalożenia , że po nas to potop.Kodeks KK oraz KPK nadal jest nogami w PRLu. Kopaczowa jest teraz w matni .Rzuca się jak ryba w sieci. A przecież mialo być tak pięęknie.
    A wychodzi byle jak.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

261124