23062018Nowości:
   |    Rejestracja

Polskie uczelnie w pierwszej… pięćsetce


W najnowszym zestawieniu QS World, obejmującym najlepsze uczelnie z całego świata, Politechnika Warszawska, tak samo jak przed rokiem, znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 601-650. Zajęła też trzecie miejsce wśród polskich uczelni.


150430-qs-rankings

Wyżej od PW, analogicznie do roku ubiegłego, sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Oba zanotowały jednak spadek w stosunku do wyników z 2016 roku (UW z 366. pozycji na miejsca 411-420, UJ z miejsc 431-440 na miejsca 461-470).

W sumie w zestawieniu uwzględniono dziewięć polskich uczelni.

Tegoroczny ranking QS, tradycyjnie, zdominowały uniwersytety amerykańskie, które zajęły trzy pierwsze pozycje. Najlepszy jest Massachusetts Institute of Technology, a za nim plasują się Stanford University i Harvard University.

Ranking QS World jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank. W tym roku znalazło się w nim 959 uczelni. Zestawienie jest tworzone w oparciu o sześć kryteriów: reputacja w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczba cytowań oraz liczba studentów i pracowników z zagranicy.

Ranking QS World można obejrzeć TU

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

305581