23052018Nowości:
   |    Rejestracja

Polowanie na niewiernych


Nie wiadomo do końca, czy siepaczom z ISIS zależy na przeprowadzeniu faktycznych zamachów, czy może po prostu chcą przestraszyć mieszkańców Europy, którzy – jak co roku – w dużej części planują bawić się w centrach europejskich miast. Policje w całej UE postawione są w stan najwyższej gotowości, po wezwaniu ISIS do przeprowadzenia „polowania na niewiernych”, czyli zamachów w czasie zabaw sylwestrowych.


19644

Bojownicy ISIS zachęcani są do ataków podczas Sylwestra – w internecie pojawił się nowy, propagandowy materiał tzw. Państwa Islamskiego, w którym skierowano odezwę do islamskich bojowników, aby „polować na niewiernych”. Na jednej ze scen można zobaczyć m.in. okolice Big Bena podczas noworocznej imprezy. To nie pierwszy opublikowany ostatnio materiał wideo, w którym znajdujące się na Bliskim Wschodzie tzw. Państwo Islamskie wzywa do krwawych zamachów. Tym razem miałyby one się odbywać podczas sylwestrowej nocy – według schematu aż nazbyt dobrze znanego w Europie Zachodniej. Mają je wykonywać niewielkie, góra trzyosobowe grupy zamachowców, lub pojedynczy wyznawcy Proroka w samobójczych atakach. Atakach, w których należy – jak namawia propaganda ISIS – wykorzystać wszystko, od noży, przez bomby a na samochodach osobowych kończąc.

Ale uwaga! Zabawy sylwestrowe w centrach miast to nie jedyny cel. Atakowane mają być również kluby nocne, restauracje oraz kościoły.

Na filmie opublikowanym właśnie w Somalii – i dostępnym na YouTube i Google Drive w części krajów, przede wszystkim islamskich – widać papieża, wykolejony pociąg, samochód wjeżdżający w tłum ludzi oraz mieszkańców Zachodu bawiących się i pijących alkohol.

To nie pierwsze grudniowe wezwanie ISIS do zamachów. Miały się one odbywać również przed Świętami Bożego Narodzenia podczas jarmarków świątecznych a także w kościołach w czasie samych świąt. Takich zamachów nie było, co może świadczyć o słabnącym wpływie ISIS. Lub wprost przeciwnie – o tym, że terroryści, których tak chętnie wpuściła do Europy Angela Merkel przygotowują w największych stolicach Starego Kontynentu prawdziwą rzeź.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

313152