27042018Nowości:
   |    Rejestracja

Polak zabity a zabójcy niewinni…


Jakiś czas temu pochyliłem się w jednym z felietonów nad sytuacją Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii, w kontekście morderstwa w Harlow. Dla przypomnienia, jeśli znajdzie się ktoś, kto nie jest w temacie, zabity tam został Arek Jóźwik, od czterech lat mieszkający i pracujący w Anglii. Mordu dokonała banda nastolatków, ewidentnie motywowana nienawiścią etniczną.


 

 

Mój poprzedni felieton spotkał się z ożywioną reakcją i licznymi komentarzami, od pochlebnych począwszy, na zarzucających mi niedoinformowanie czy wręcz głupotę skończywszy. Przedstawiony w nim pogląd, dopatrujący się przyczyn problemu w zbyt dużej liczbie obcokrajowców zalewających Wyspy Brytyjskie i wywołujących tym samym reakcję obronną rdzennej społeczności, w pełni podtrzymuję.

 

Jak pokazał czas, incydent ten przyniósł ze sobą falę doniesień medialnych, reportaży i analiz dotyczących problemów z jakimi borykają się nasi rodacy w Zjednoczonym Królestwie. Podniosły się też nieśmiałe głosy, że to nie Polacy mają tak na prawdę problem, lecz Brytyjczycy. Zalew imigrantów stanowi zagrożenie dla integralności każdego kraju i prędzej czy później doprowadza do rozkładu, jeśli społeczeństwo nie zmobilizuje się i nie weźmie spraw w swoje ręce. Nieudolna władza, niepotrafiąca rozwiązywać problemów gospodarczych i demograficznych inaczej niż przez sprowadzanie obcych, w ostatecznym rozrachunku bardziej niszczących niż wspierających rynek pracy, to dopiero jest problem. Brytyjczycy przyparci do muru, zdecydowali się więc na brexit. Ciekawe, czy wyjdzie im to na zdrowie? Nie martwiłbym się jednak zbytnio o nich, bo niegdysiejsze imperium jest dzisiaj pięćdziesiątym pierwszym stanem USA i z pewnością nie zginie.

 

Zginąć za to mogą rzesze zamieszkujących Wyspy Polaków, oczywiście nie dosłownie, choć i to jak widać się zdarza. Chodzi mi raczej o upadek ekonomiczny wywołany odcięciem od brytyjskich pensji i socjalu, będących dla setek tysięcy naszych rodaków źródłem utrzymania i względnego dobrobytu. Nie wspominam już o ich krewnych w Ojczyźnie, którzy również na tym bezpośrednio skorzystali. Martwię się też o tych, którzy nigdy nawet nie liznęli zachodniego stylu życia i w pocie czoła wykuwają los Polski nad Wisłą. Nie w głowach im były wyjazdy, dzięki którym nasz rynek pracy stał się z czasem znośniejszy. Relatywnie niska stopa bezrobocia, to w znacznym stopniu zasługa emigrantów. Jak wrócą zrobi się z pewnością tłoczniej i trudniej. Kasa państwowa również ucierpi, szczególnie przy obecnym rozdawnictwie i socjalnym modelu gospodarowania lansowanym przez obecną władzę.

 

Gdy mowa o „miłościwie nam panującym” rządzie , z gorliwością godną co najmniej kilku procent w słupkach sondażowych zareagował na tragedię w Harlow i wysłał do WB korpus ekspedycyjny w osobach ministrów i policjantów. Wybadali sytuację i przedsięwzięli podobno odpowiednie kroki. Grupka stróżów prawa została wysłana, aby wspierać angielskich kolegów, zaś ministrowie zrobili to, co zwykle robią w takich przypadkach, a z czego przeważnie nic nie wynika, czyli wypromowali się w mediach. Tak też stało się i w tym przypadku, ponieważ nic się nie zmieniło. Najdobitniej niech świadczy o tym fakt, że młodociani bandyci podejrzewani o dokonanie mordu na Arku Jóźwiku, zostali ostatnio zwolnieni z braku dowodów. Nie upiekło się, z tego co wiem, tylko jednemu. Być może najgłupszy, a być może najmłodszy z całej bandy, przez co zagrożony najniższą karą, będzie zapewne sądzony na starej jak świat zasadzie głoszącej konieczność minimalizowania win swojaków. Podejrzewam, że jako małolat wyłga się w ten lub inny sposób z zabójstwa Polaka i na tym sprawa się zakończy. My zaś jak zwykle pozostaniemy niedoinformowani i rozkosznie utuleni przez opiekującą się nami, z „gruntu” przecież patriotyczną, władzę.

 

I co z tego, że media krzyczą o schwytaniu zabójcy, o zarzutach i innych sprawach brzmiących groźnie, lecz będących niczym więcej niż medialnym miałem dla ubogich duchem. Zabijało kilkunastu, złapali kilku, a oskarżyli jednego. Niedługo okaże się zapewne, że był niepoczytalny, czy coś w tym rodzaju i tyle z tego dla nas, cośmy się nasłuchali i naczytali. Realne korzyści są dla rozsądnych, zaś nam pozostają iluzje. Iluzje bezpieczeństwa, suwerenności, szacunku w świecie… Takie tam bzdury. Dziś zabiją jednego, jutro drugiego, pohałasuje się i nic poza tym. Wielkie słowa o pozycji Polski, sojusznikach, prawie i sprawiedliwości są niczym bez rzeczywistych działań i bez narodowej dumy, opartej o prawdziwą więź i prawdziwe wartości, a nie podpieraną chwiejnymi filarami słupków poparcia i walki o władzę.

Napisane przez:


Działacz społeczny i polityczny. Członek władz naczelnych Ligi Obrony Suwerenności. Współpracownik kwartalnika "Polski Szaniec" oraz biuletynu "Patriota". Członek Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy.

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 4 dla artykułu "Polak zabity a zabójcy niewinni…"

 1. pablo3 pablo3 napisał(a):

  zgadzam się z Panem, ze sposób rozwiazywania tej sprawy dobitnie pokazuje niekompetencje władz brytyjskich, jak i polonofobie. zresztą ja mam taka wlasna skromna i kontrowersyjna teorie, dotyczaca tych atakow. poza tym, ze ogolnie w wielu miejscach Polacy sa nielubiani, to dochodzi jeszcze jeden fakt sprzed kilku miesięcy z czasów Euro we Francji. w Anglii nastapilo głębokie poruszenie, we wszystkich zakładach pracy, wśród klasy robotniczej czy administracyjnej, kiedy Rosjanie pędzili na każdym kroku na ulicach francuskich miast, Anglikow. od tej pory, często Polacy mylnie odbierani sa przez nich jako Rosjanie, a przynajmniej traktowani jako podobna kultura, a także traktowani z podobna nienawiscia. to mogą być akty wrogości, spowodowane tymi wydarzeniami. ale to tylko moja drobna teoria.
  natomiast, nie zgadzam się z Panem, co do oceny tego rządu, a szczegolnie ocenie jego dzialan ekonomicznych, jako rzekomo socjalnego modelu i rozdawnictwa. jest Pan człowiekiem inteligentym, to na pewno Pan wie, ze po pierwsze nie można nagle wprowadzić radykalnych (bo tak zostaną odebrane) reform ekonomicznych w Polsce, bo niezorientowane w realich i niedouczone spoleczenstwo plus jego zlorzeczaca czesc, szybko rozniesie taki rząd w pyl. po drugie, program 500+, jak słusznie zauwazyl Pan Tomasz Parol, trzeba traktować jako ryczałtowy zwrot z podatku. czyli obciążeni i uciemiężeni podatkami ludzie, dostają w końcu jakiś należny przecież im zwrot, za tyranie jak woly a ciagle okruszki z „panskiego stolu”. po trzecie, słynny wolnorynkowy ekonomista Pan Batistat, pisal o tym co widać, a czego nie widać. Pan pisze o tym, co Pan widzi, a tymczasem wiele Pan nie widzi, bo program 500+ poruszyl bardzo konsumpcje wewnetrzna i polska gospodarke. poza tym wielu ludzi, moglo w końcu wyprawić bez problemów dzieci do szkol albo pozwolić sobie na jakies wakacje. i te pieniadze również wrocily na rynek… to prawda, jest jeszcze wiele do zrobienia, z budownictwem mieszkaniowym na czele… ale to dopiero początek. zobaczymy, czy niewdzięczny narod to doceni, a raczej jego mało wierzaca czesc. co wcale nie zwalnia od myslenia. pozdrawiam.

 2. pablo3 pablo3 napisał(a):

  zgadzam się z Panem, ze sposób rozwiazywania tej sprawy dobitnie pokazuje niekompetencje władz brytyjskich, jak i polonofobie. zresztą ja mam taka wlasna skromna i kontrowersyjna teorie, dotyczaca tych atakow. poza tym, ze ogolnie w wielu miejscach Polacy sa nielubiani, to dochodzi jeszcze jeden fakt sprzed kilku miesięcy z czasów Euro we Francji. w Anglii nastapilo głębokie poruszenie, we wszystkich zakładach pracy, wśród klasy robotniczej czy administracyjnej, kiedy Rosjanie pędzili na każdym kroku na ulicach francuskich miast, Anglikow. od tej pory, często Polacy mylnie odbierani sa przez nich jako Rosjanie, a przynajmniej traktowani jako podobna kultura, a także traktowani z podobna nienawiscia. to mogą być akty wrogości, spowodowane tymi wydarzeniami. ale to tylko moja drobna teoria.
  natomiast, nie zgadzam się z Panem, co do oceny tego rządu, a szczegolnie ocenie jego dzialan ekonomicznych, jako rzekomo socjalnego modelu i rozdawnictwa. jest Pan człowiekiem inteligentym, to na pewno Pan wie, ze po pierwsze nie można nagle wprowadzić radykalnych (bo tak zostaną odebrane) reform ekonomicznych w Polsce, bo niezorientowane w realich i niedouczone spoleczenstwo plus jego zlorzeczaca czesc, szybko rozniesie taki rząd w pyl. po drugie, program 500+, jak słusznie zauwazyl Pan Tomasz Parol, trzeba traktować jako ryczałtowy zwrot z podatku. czyli obciążeni i uciemiężeni podatkami ludzie, dostają w końcu jakiś należny przecież im zwrot, za tyranie jak woly a ciagle okruszki z „panskiego stolu”. po trzecie, słynny wolnorynkowy ekonomista Pan Batistat, pisal o tym co widać, a czego nie widać. Pan pisze o tym, co Pan widzi, a tymczasem wiele Pan nie widzi, bo program 500+ poruszyl bardzo konsumpcje wewnetrzna i polska gospodarke. poza tym wielu ludzi, moglo w końcu wyprawić bez problemów dzieci do szkol albo pozwolić sobie na jakies wakacje. i te pieniadze również wrocily na rynek… to prawda, jest jeszcze wiele do zrobienia, z budownictwem mieszkaniowym na czele… ale to dopiero początek. zobaczymy, czy niewdzięczny narod to doceni, a raczej jego mało wierzaca czesc. co wcale nie zwalnia od myslenia. pozdrawiam..

 3. Marek napisał(a):

  Mam problem : znam wielu polaków w Anglii .I nikogo z czystym sumieniem .

 4. gola.dupa.tuska napisał(a):

  Problemy to mają jebani angole sami ze sobą.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

293064