23062018Nowości:
   |    Rejestracja

Polacy zmuszeni do opłacenia WOŚP?


Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przygotowała nie lada „atrakcje” – m. in. dzień w fotelu ministra, możliwość przejazdu jego limuzyną oraz jego ochronę do dyspozycji. Tak tylko gwoli przypomnienia – utrzymywane jest to z naszych podatków, więc.. płacę na WOŚP? A podobno przymusu nie ma!


Nie popieram WOŚP foto: Blog Narodowego Katola

Nie popieram WOŚP
foto: fb.com/narodowykatol

 

 

Od małego pamiętam, że wokół WOŚPu organizowana jest ogromna hucpa. Nie zamierzam tutaj rozpisywać się nad tym, dlaczego WOŚPu nie warto popierać albo dlaczego pomoc jest mniej efektowna niż próbuje się to społeczeństwu (jak zresztą widzę – niestety skutecznie) wmawiać. Pisałem już o tym w moim felietonie. Chcę natomiast zwrócić uwagę na tegoroczny przymus wspierania WOŚPu, który jest wyjątkowo mocny.

 

Otóż jak zapowiedział Oswiak, Tego jeszcze nie było! Nie tylko jeden dzień w fotelu pana wicepremiera Piechocińskiego, ale także do Waszej dyspozycji samochód premiera, jego ochrona, oczywiście biurko, telefony, dzbanek kawy i mnóstwo innych dostojnych wspaniałości. Pytam tylko – kto za te wspaniałości zapłaci? Bo z tego co się orientuję, moje pieniądze mają iść na (już pomińmy nawet jakość „elity” politycznej III RP) biuro i administrację poszczególnych ministrów i ich pomocników, nie zgadzam się natomiast, by publiczne stanowisko było wystawiane jako zwykły fant na jakiejś jarmarcznej aukcji. Podobnie ochrona – opłacana za moje pieniądze ma ochraniać konkretnych przedstawicieli władzy, nie zadufanych w sobie ludzi, którzy poczują się lepiej siedząc w fotelu, które się im nie należy.

 

Drodzy zwolennicy WOŚPu – nie chcem, ale muszem, jak powiedziała pewna znana persona. Nie chcę wspierać WOŚPu i nie chcę dać ani grosza na ten jarmark i bełkot propagandy polityczno-brudstokowej. Już pomijając kwestie takie jak opłacenie służb podczas Finału WOŚP, kosztów transportu etc. – zostaję oto przymuszony do opłacenia całego dnia pracy ochrony czy korzystania z limuzyny na rzecz jakiejś nieznajomej mi osoby oraz nie pełniącej – nawet teoretycznie – obowiązków. Płacę więc na WOŚP, chociaż tego nie chcę, podobnie jak wiele milionów Polaków. Jakim prawem? A może o czymś nie wiem i minister z własnej kieszenie opłaci ochronie ten dzień i zapłaci za paliwo do limuzyny, które tego dnia się zużyje?

 

Co do licytacji kolacji z Robertem Biedroniem – nie mam takiej natury zarzutów. Inna sprawa, że aby licytować takie rzeczy z takimi ludźmi.. widać jestem za stary na takie czasy.

Napisane przez:

Kontakt: dominik.cwikla.90@gmail.com

Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach. Aktywny obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Wydawca Gazety "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było", zaś w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Jestem zastępcą Redaktora Naczelnego portalu wSensie.pl.; fb.com/dominik.cwikla ; twitter.com/Dominik_Cwikla

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 14 dla artykułu "Polacy zmuszeni do opłacenia WOŚP?"

 1. kanton napisał(a):

  Gdybym był agentem obcego kraju ,to na pewno wygrałbym ten wyścig do fotelu premiera i jego samochodu. Są takie układy do podsłuchu nie wykrywalne przez wszystkie osłony i ochrony znane w Polsce. Czas zadziałania ich jest długi. Nawet lata?
  Trzeba być idiotą aby coś takiego zaproponować Owsiakowi i jego firmie ” Złoty Melon”.
  Ponieważ tego typu ludzi mamy w kraju aż nadto a więc ten numer przejdzie przy poklasku
  całej gawiedzi polskiej,
  A co na ten numer te 11 różnych służb mających ochronić Polskę. Pewnie śpią snem
  ludzi okrutnie zmęczonych świętami i zabawa sylwestrową. :-).

 2. znam ich dobrze napisał(a):

  Pracowałem dla Caritasu i powiem Wam przenigdy nie dostaną ode mnie nawet 1 grosika, to co wyrabia się tam z pieniędzmi woła o pomstę do Nieba. Wszelkie fundacje tego typu to niezły przewał, jeżeli chcecie faktycznie komuś pomóc to osobiście i do ręki potrzebującym, ewentualnie na konto szpitala lub hospicjum.

 3. w.j.w k. napisał(a):

  Wspieramy WOŚP od początku, czy tego chcemy, czy nie, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Bez tego całego szumu medialnego, nie można by wyłudzić od Polaków takich olbrzymich sum. Co rok większych. Jak olbrzymie koszty tego szaleństwa ponosi społeczeństwo, tego nawet NIK nie jest w stanie sprawdzić. W każdej miejscowości, w której organizowana jest jakaś impreza, samorząd dorzuca swoją cegiełkę. Dają lokalizację, infrastrukturę, zabezpieczenie, często w dużej mierze sponsorują wydarzenie. Koszty? W całej Polsce? Ogromne.
  Ktoś obliczył, że gdyby TVP, czas oddany (za darmo) WOŚP, sprzedała na reklamy, zarobiła by kilka razy więcej, niż zbiera ta pseudo fundacja. Kto utrzymuje TVP? A to tylko jedna tv. Nakład środków by wypromować wydarzenie, niweluje korzyści. A to nie wszystko.
  To co się dzieje z zebranymi pieniędzmi to zgroza. Leżą sobie na kontach i procentują (tak gdzieś do września). Zaledwie połowa przeznaczana jest na zakupy sprzętu. Pieniądze wcale nie trafiają do potrzebujących dzieci, tylko do zaprzyjaźnionych firm handlujących sprzętem medycznym. Reszta znika w „Złotym melonie” (patrz w rozliczenia finansowe).
  Co się dzieje ze sprzętem? Kto śledzi newsy ten wie. Czasami jest niewykorzystywany, bo brak przeszkolonej obsługi, środków na utrzymanie i zapotrzebowania (ostatnio nawet Owsiak odebrał szpitalowi). Wraz z przekształcaniem ośrodków zdrowia w różne spółki, sprzęt trafia w prywatne ręce.
  Obecnie WOŚP to płynnie działający przekręt finansowy, czerpiący pełnymi garściami z funduszy publicznych, dzięki układom medialnym kreujący nawet politykę, a na pewno niektórych polityków. Jedno wielkie szambo w kolorowym i świecącym opakowaniu.
  No, ale jest się czym dzielić. Połowa z wyłudzonych pieniędzy jest do rozdysponowania. To i tak duże sumy. A ile nazwisk wypłynęło, na szerokie fale medialnego eteru, dzięki Owsiakowi?

  • Max Otto von Stirlitz napisał(a):

   „W kontekście funkcjonariusza Owsiaka całkiem ciekawie przedstawia się jego sprawa sądowa przeciwko P. Wielguckiemu, który de facto pozwał dobrodzieja o malwersację wielu milionów złotych. Sprawa wbrew pozorom wygląda całkiem obiecująco. Dla wybadania terenu nawet TV Republika zrobiła parominutowy materiał o tym sporze, który to materiał cieszył się sporą popularnością w sieci (także na FB 😉 ).
   Pan Owsiak jest tak pewny swojej pozycji, że jest gotów sądzić się dosłownie z każdym kto nawet gdzieś na peryferiach nicości napisze parę tekstów o nim. Ja po cichu liczę, że ktoś „życzliwy” wpuścił go w maliny i będziemy świadkami spektakularnego końca tego hochsztaplera. Tylko szkoda, że akurat M.K. będzie formalnym pogromcą „róbta co chceta”. Z drugiej strony: cel uświęca środki…”
   by:
   MACIEKGKS 5.01 20:13

 4. Robert napisał(a):

  Niech powie owsiak jak po 1 orkiestrze w mieszkaniu na grójeckiej spiło sie towarzystwo bo nie liczyli na taką kase .Policja interweniowała bo już nikt nad tą grupą nie panował .Małpy w klatce z lwem zachowują się spokojniej.

 5. kanton napisał(a):

  Ta Orkiestra jeden wielki przewał. Szkoda tylko tych dzieciaków co zbierają kasę na tę Orkiestrę .
  Ale młodzież się uczy od starszych.Bylem świadkiem jak w jednym markecie francuskim
  była zbiórka darów dla potrzebujących. I co widziałem .Cały wózek przebranych czekolad,ciastek został wpakowany do prywatnego samochodu. Zaś kasze makarony, kasze,sól i inne pośledniejsze rzeczy zostały dla potrzebujących.
  Młodzież szybko się uczy…

 6. Małgorzata Pietkun Małgorzata Pietkun napisał(a):

  Witaj Dominiku 🙂

 7. Prawy napisał(a):

  Kolego zanim napiszesz taki artykuł zastanów się nad tym jak kler jest opłacany z naszych podatków i dlaczego z nim nikt nie zrobi porządku, w drugiej kolejności weż polityków pseudo prawicowych którzy sie nim zasłaniają i zastanów sie czy kłamca i pedofil kiedy kolwiek Ci pomogą bardziej niż ci ktorych tak chcesz sie pozbyć. Potem dopiero zacznij sie zastanawiać czemu kler powołany do czynienia dobra nie robi tego, i odpowiednie persony samoczynnie widząc bezsilność osób powołanych biorą sie za rzeczy które dają finalnie do zrozumienia iż jakie kolwiek religie są zbędne i się nie sprawdzają w niesieniu pomocy w cywilizowanch krajach.

 8. Marta napisał(a):

  Opłacane? Ochrona opłacana? A dotarłeś do tych firm i dowiedziałeś się, czy jest tak naprawdę? Chyba nie jesteś świadom tego, że np. osoby, co siedzą przy telefonach nie dostają za to kasy od Owsiaka. Te koszty pokrywa firma.
  Jest mi naprawdę smutno czytać te wszystkie bojkoty. Oby Wasze dzieci nigdy nie potrzebowały pomocy sprzętu zakupionego z WOŚP.
  Dodatkowo, czy w takich artykułach można podać jakieś konkretne dane/dokumenty na to, że WOŚP 50% uzbieranych pieniędzy przeznacza na nie wiadomo co, nie wiadomo jakie imprezy. Kolejny artykuł, który nie podaje żadnych konkretnych źródeł, tylko bezmyślnie wszystko powtarza.

  • Max Otto von Stirlitz napisał(a):

   Pani Marta
   .
   „..Jerzy Owsiak posiada trzy pałace i kilka karet, w tym Land Rowera Discovery 4 za 250 tysięcy złotych…
   .
   Odsylam do zrödla
   :
   MatkaKurka »
   Owsiak jeździ bardziej „tłustą furą” niż Rydzyk, ale w mediach wygląda jak Święty Franciszek
   posted by MatkaKurka on wt., 26.11.2013 – 18:29.
   .

   Max Otto von Stirlitz.

 9. Kula Lis 62 napisał(a):

  Owsiak zakupił 286 sztuk pomp Paradigm 722,które na stronie producenta są traktowane jako sprzęt starej daty…. Dodatkowo firma Medtronic sprzedająca pompy, widnieje na liście firm podejrzanych o korupcję. A kiedy tandetna komedia z fakturami znajdzie swój finał w sadzie i US?. Właśnie kiedy? Owsiaka stać na kupno dwóch domów, lokali i luksusowych aut. I to jest wszystko z naszych składek. Rozbój w biały dzień. Frajerzy posyłajcie swoje dzieci na żebraninę, aby Melonowi żyło się jeszcze lepiej.

 10. Max Otto von Stirlitz napisał(a):

  Pan Kula Lis 62
  .
  Nigdy
  .
  Naczelnik Izby Skarbowej, pod ktora podlega sierwo Ovsik ,nie zleci najlepszemu zawodowemu lapaczowi podatköw do budzetu Pomrocznej jasnej ,bo nie ma wytycznych odgörnych.
  Nie podejmie ryzyka utraty zycia bo zwolnienie go z posady to maly pikus wobec problemu dzialalnosci kröla ( jak baran by AS ) idiotöw-zebraköw.
  Wystawiajac polecenie kontroli finansöw knajackiego Zlotego Melona koles podpisuje na siebie wyrok smierci .
  Faktura jest wystarczajacym dowodem by proces badania skarbowego zostal rozpoczety
  .
  Spotkanie sadowe Matka_Kurka vs jezyk kurwa Ovsik jest ustawka i nic wielkiego z tego nie wyniknie.
  Uszanowanie dla Waszmosci, swietne mysli ubrane w slowa, tylko cisza dookola.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

159175