21062018Nowości:
   |    Rejestracja

Pochłaniacz zapachów do kuwety – jak odzyskać świeżość w swoim domu?


Posiadanie zwierząt w domu wiąże się z wieloma obowiązkami. Niezaprzeczalnym jest fakt, że tak samo jak ludzie, mają one swoje potrzeby i muszą mieć swój prywatny kąt na ich załatwianie. Niestety nie potrafią one samodzielnie utrzymać czystości w swoim najbliższym otoczeniu. W pomieszczeniach, w których zwierzęta posiadają swoje kuwety, może być wyczuwany nieprzyjemny zapach. Jak mu zapobiegać i jak pozbyć się powstałych już nieczystości? Na szczęście na rynku możemy zakupić wiele preparatów, które pomogą nam utrzymać w naszym domu upragnioną świeżość i piękny zapach.


pochlaniacz_do_kuwety

Zapachy w pomieszczeniach są bardzo ważne, ponieważ węch i wzrok są zmysłami, które dają nam początkową opinię na temat danego miejsca. Wiadome jest, że chcemy, aby nasze mieszkanie było postrzegane przez innych jako czyste i pachnące. Ze zwierzętami w domu może to być trudne.

Każde zwierzę posiada swój własny zapach, a niektóre z nich lubią ocierać się o różne miejsca, meble, itp. (w ekstremalnych przypadkach oznaczać je swoim moczem), aby zaznaczyć swój teren. Zapach zwierząt jest o tyle uciążliwy, że bardzo trudno się go pozbyć. Warto regularnie czyścić miejsca, w których przebywają nasze zwierzęta, ponieważ zapachy łatwo wsiąkają i czasem nie wystarczy szybkie odkurzanie sierści, zwykłe pranie czy wietrzenie pomieszczeń, aby znów przywrócić w swoim domu utraconą świeżość.

Pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów do kuwety

Pochłaniacz zapachu do kuwety jest środkiem przeznaczonym specjalnie do kuwet. Jego stosowanie pomaga zniwelować przykry zapach, który pozostaje po zwierzęcych odchodach w kuwecie. Oprócz tego zawiera on w sobie związki, które niszczą bakterie i grzyby, a także wpływają na większą wydajność żwirku, dzięki czemu może on być dłużej używany.

pochlaniacz-zapachow-do-kuwety-–-jak-odzyskac-swiezosc-w-swoim-domu1Pochłaniacz zapachu jest łatwy i wygodny w stosowaniu oraz bezpieczny dla naszych pupili. Dobrze rozprowadza się go między ziarnami żwirku, idealnie absorbuje on płyny i ułatwia usunięcie zanieczyszczeń w postaci stałej. Żwirek występuje w różnych odmianach i rodzajach – w proszku, pojemniku z dozownikiem. Można kupić zapach neutralny, ale istnieją różne warianty zapachowe. Praktycznie każdy sklep zoologiczny posiada go w swoim asortymencie.

Gdzie stosujemy pochłaniacz zapachu? Przede wszystkim w kuwecie – umieszczamy go na żwirku, a następnie musimy wymieszać żwirek tak, aby produkt znalazł się on na dnie kuwety. Możliwe jest również posypanie pochłaniaczem innych brudnych miejsc – dzięki temu pochłaniacz szybko wchłonie nieprzyjemną woń i odświeży dane miejsce.

Pochłaniacz przykrych zapachów – ozon

Oprócz pochłaniacza nieprzyjemnych zapachów, możemy również użyć ozonu. Gaz ten ma bardzo silne działanie i może usunąć każdy ciężki zapach, dzięki niszczeniu wszystkich bakterii, które są przyczyną powstawania nieprzyjemnej woni. Aby użyć ozonu, musimy zakupić specjalny sprzęt, tzw. generator ozonu. Wytworzony ozon w krótkim czasie wejdzie w reakcję z cząsteczkami, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Możemy użyć go na całą powierzchnię, z której chcemy się pozbyć uciążliwej woni – mamy gwarancję, że ozon szybko się jej pozbędzie.

Pochłaniacz zapachów do domu – neutralizator

pochlaniacz-zapachow-do-kuwety-–-jak-odzyskac-swiezosc-w-swoim-domu2W swoim działaniu jest bardzo podobny do pochłaniacza zapachu, z tymże możemy go używać również poza obszarem kuwety. Produkt ten możemy nabyć w formie sprayu czy pojemnika z dozownikiem, dzięki któremu łatwo go zaaplikujemy. Do jego największych zalet należy błyskawiczne działanie. W ciągu paru sekund pozbywa się przykrej woni.

Odzyskaj świeżość w Twoim domu

Zwierzęta wydzielają specyficzne zapachy, na szczęście istnieją sposoby na wyeliminowanie ich. Dzięki użyciu któregoś z powyżej opisanych dozowników, będziemy mogli szybko pozbyć się przykrych zapachów. Ich zaletą jest to, że po spryskaniu nie pozostawiają żadnych plam i bez obaw możemy spryskiwać nimi zanieczyszczone powierzchnie. Nie możemy jednak zapomnieć o regularnych porządkach i wietrzeniu mieszkania. Dopływ świeżego powietrza, potrafi w skuteczny sposób usunąć nieprzyjemne zapachy z mieszkania i nie zastąpi żadnego chemicznego produktu.

Artykuł partnera zewnętrznego: Zoofast International

pochlaniacz-zapachow-do-kuwety-–-jak-odzyskac-swiezosc-w-swoim-domu3

Napisane przez:

Kontakt: kampanieonline

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

308605