18062018Nowości:
   |    Rejestracja

Pełzająca, światowa…


Zbrojne konflikty toczą się w Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Azji. W kilku punktach na świecie sytuacja zaogniła się do tego stopnia, że pojawiają się realne zapowiedzi użycia broni atomowej. Na przeciwko siebie stają największe armie świata – wszyscy szykują się do globalnej wojny.


us-afghanistan_8a340064-2074-11e7-beb7-f1cbdf0743d8

Oto Stany Zjednoczone po raz pierwszy wysyłają do Europy nowoczesne myśliwce F-35. Samoloty wezmą udział w ćwiczeniach prowadzonych w ramach operacji wzmacniania wschodniej flanki NATO przed zagrożeniem ze strony Rosji. Owe, jedne z najnowocześniejszych na świecie myśliwców, należą do 3888 dywizjonu lotniczego USA i na co dzień stacjonującego w bazie Hill w stanie Utah.

Amerykanie nie ukrywają, że przerzucenie myśliwców do Europy Wschodniej ma związek nie tyle z tym, co dzieje się obecnie na Ukrainie, czyli trwającej już trzeci rok wojnie najeźdczej Rosji, ale z tym co może się stać za chwilę – z państwami bałtyckimi i Polską.

Ale w tym samym czasie na Pacyfik płynie eskadra nowoczesnych okrętów wojennych USA (lotniskowiec USS Carl Vinson, kilka niszczycieli oraz krążowników rakietowych). Wszystkie zmierzają w stronę Półwyspu Koreańskiego. I tym razem nie będą straszakiem. – Nie wykluczamy zaatakowania Korei Północnej w trybie prewencyjnym – mówią amerykańscy oficerowie.

– Zaatakujcie nas, odpowiemy atakiem nuklearnym na USA – odpowiadają sztabowcy Kim Dzong Una.

Wang Yi, szef chińskiej dyplomacji, który już wie, że przy granicy z Koreą Północną ustawiła się armia kilkunastu tysięcy świetnie uzbrojonych żołnierzy armii chińskiej, uprzedza, że konflikt „może wybuchnąć w każdym momencie i nikt nie wyjdzie z niego zwycięsko”.

Amerykanie deklarują gotowość walki na wielu frontach. Ich pokazowy atak z użyciem największej konwencjonalnej (nieatomowej) bomby paliwowo-powietrznej (matki wszystkich bomb), choć formalnie przeciwko ISIS, był tak naprawdę pokazem adresowanym do Rosji. Rosji, która natychmiast odpowiedziała publicznie, deklarując, że „zamierza demonstrować światu swojego superpocisku, zwanego „ojcem wszystkich bomb”…

Pytanie nie jest, czy świat poradzi sobie z konfliktem, w który zaangażują się wszystkie kraje świata a walki będą się toczyły na każdym kontynencie? Pytanie brzmi: kiedy to nastąpi i jak szybko wymknie się spod kontroli?

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 3 dla artykułu "Pełzająca, światowa…"

 1. StopNWO napisał(a):

  „Amerykanie nie ukrywają, że przerzucenie myśliwców do Europy Wschodniej ma związek nie tyle z tym, co dzieje się obecnie na Ukrainie, czyli trwającej już trzeci rok wojnie najeźdczej Rosji, ale z tym co może się stać za chwilę – z państwami bałtyckimi i Polską.”
  Noo, te pierdoły to i z TVN-u się „dowiemy”
  Istotne jest nie to, co Amerykanie nie ukrywają, tylko co ukrywają.
  „Stany Zjednoczone pośredniczyły w przekazywaniu władzy na Ukrainie”.
  Całość roli USA w przeprowadzeniu Majdanu i zniszczeniu gospodarki ukraińskiej podsumowała, asystent sekretarza stanu Victoria Nuland – link:
  „Od niepodległości Ukrainy w 1991, Stany Zjednoczone … zainwestowały ponad 5 miliardów dolarów, aby pomóc Ukrainie w potrzebach i osiągnięciu innych celów”.
  Mamy trzy dowody wskazujące na wywołanie Majdanu przez USA:
  klip Larry Diamond z Ukrainką,
  wypowiedź Obamy,
  przemówienie Victorii Nuland.
  Jaki z tego wniosek?
  Rządy, politycy, bankierzy osiągnęli perfekcje w okłamywaniu społeczeństwa. Tylko dogłębna analiza, znajomość systemu międzynarodowej finansjery w dużym stopniu uchroni nas od perfidnych kłamstw.
  Tak jak przeprowadzono zamach smoleński, tak samo zorganizowano Majdan. W obu przypadkach tzw. zachód pełnił kluczową rolę. Mocarstwo amerykańskie, jak i ich sojusznicy, wykorzystują słabsze kraje do realizacji swoich celów.”
  Aleppo:
  „Gdy ludzie przygotowują się do świętowania dnia zmartwychwstania Jezusa (pokój na nim), dzikie gangi terrorystyczne islamskiego dżihadu i Takfiris popełniają tchórzliwy akt terrorystyczny przeciwko konwojom przewożącym cywilów przypisanym Kafrii i Faui w ramach porozumienia czterech miast.
  Te gangi terrorystyczne są wspierane przez jastrzębi administracji amerykańskiej, na czele z Trumpem i jego religijnym syjonistycznym szwagierem Kouchnerem. Ci zbrodni, którzy dokonali tego aktu terrorystycznego, byli tymi, którzy bronili ich, panie Trump, i zbombardowali Syryjczyków im …
  Gdzie twoja córka, która płakała w fabrykowanych obrazach … Szkoda, że ​​nie słyszeliśmy pojedynczego potępienia z cywilizowanego świata tych dzikich indyjskich aktów, ponieważ są z nimi partnerami.”
  http://www.veteranstoday.com/2017/04/15/vt-hit-with-stuxnet-as-trumps-complicity-in-gas-attack-is-confirmed/

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

302930