23062018Nowości:
   |    Rejestracja

Nokia chce wrócić do gry


Po porażce w batalii na rynku telefonów komórkowych z gigantami – producentami smartfonów, koncern Nokia chce wrócić do gry. Zapowiada odświeżenie i powtórne wejście na rynek z modelem 3310. Tak, to ten najpopularniejszy model telefonu tego producenta! Ten stary…


nokia vs smart

Kiedy Nokia ogłosiła wznowienie produkcji swojego kultowego modelu 3310 producenci telefonów zdumieni spojrzeli na deklaracje spółki. To prawda, że model 3310 był praktycznie niezniszczalny, miał wymienne obudowy i nie przerywał połączenia nawet po upadku z dużej wysokości – faktycznie koncern sprzedał go w ilości 128 mln egzemplarzy. Ale prawdą jest również to, że to telefon, jakim posługiwano się dwie dekady temu i nawet unowocześniony może nie dotrzymać tempa gigantom takim, jak Samsung, Apple, Huawei, czy LG.

– Wciąż panuje zapotrzebowanie na urządzenia nieduże, mocne i z wytrzymałą baterią – deklarują inżynierowie z Nokii. I tym właśnie tlumaczą pomysł wypuszczenia serii nawiązującej do kultowego modelu.

Premiera urządzenia ma się odbyć już 27 lutego, podczas targów MWC 2017 w Barcelonie. Choć jeszcze niewiele wiadomo o nowej odsłonie nokii, to znana jest prawdopodobna cena, za jaką będzie sprzedawana – będzie to 59 euro. Kwota jest tak niska po to, by – zdaniem specjalistów – wiele osób kupiło aparat z sentymentu. Na pewno znajdą się też tacy, którzy będą chcieli posiadać dodatkowe urządzenie – tylko do dzwonienia, wysyłania SMS-ów czy zagrania w popularną grę Snake II.

Nokia dominowała na rynku telefonii komórkowej przez prawie 30 lat. Swoją pozycję straciła po wprowadzeniu w 2007 roku do sprzedaży iPhone’ów. Jej udział w rynku spadł przez ostatnie sześć lat z 49,4 proc. do 46,4 proc.

W ubiegłym roku zespół weteranów Microsoftu i Nokii — byłych właścicieli — stworzył MHD Global i pracował nad odtworzeniem potęgi marki. W styczniu wydali swoje pierwsze urządzenie, Nokię 6. Jeszcze w tym miesiącu, w Barcelonie, MHD Global ma zaprezentować dwa tanie smartfony.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

300006