19072018Nowości:
   |    Rejestracja

Nieoczekiwana zmiana miejsc, czyli w co gra Schetyna?


Platforma Obywatelska o 180 stopni zmieniła retorykę dotyczącą przyjmowania przez Polskę ludzi, którzy migrują ze wschodu i południa w głąb naszego kontynentu, jednocześnie głosząc, że „od zawsze” byli przeciwni przyjmowaniu „imigrantów” (co do „uchodźców” PO nie ma spójnego stanowiska). Czy to zgodne z faktami?


375f00d22a24f87a26e3b9226e769f32

Twierdzenie, że tak mówili „od zawsze” jest oczywistym kłamstwem, na co są liczne dowody w postaci niedawnych publicznych wypowiedzi liderów PO, wywiadów prasowych, nagrań audio i video, wpisów internetowych itp., ale to mało istotne. Kluczowe pytanie do Grzegorza Schetyny i kierowanej przez niego Platformy Obywatelskiej brzmi:

Czy według nich dziesiątki tysięcy młodych mężczyzn migrujących z Afryki i Azji przez Grecję, Węgry, Włochy, Chorwację w głąb europejskiego kontynentu, których Angela Merkel zamierza relokować w innych krajach należących do Unii Europejskiej, to „uchodźcy”, czy „imigranci”?

Jeśli według Grzegorza Schetyny i Platformy Obywatelskiej są to „uchodźcy”, to dlaczego członkowie tej partii stracili ludzkie, humanitarne i chrześcijańskie odruchy i chcą, gwałcąc międzynarodowe prawo, by owi uchodźcy nie byli przyjmowani przez Polskę, a jeśli według nich są to „imigranci”, to dlaczego Ewa Kopacz, będąc Premierem rządu RP, w imieniu naszego kraju, zobowiązała się do ich przyjęcia?

Napisane przez:

Kontakt: strzembosz@wp.pl

Mąż Agnieszki, ojciec Jana i Joanny, mgr politologii, wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej na Mazowszu, radny Sejmiku Mazowieckiego, autor kilku scenariuszy filmów dokumentalnych i fabularnych, miłośnik ogrodów botanicznych.

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 2 dla artykułu "Nieoczekiwana zmiana miejsc, czyli w co gra Schetyna?"

 1. waldemar napisał(a):

  schetynio – kretynio

 2. Andrzej napisał(a):

  Moim zdaniem trzeba pomoc ludziom, ktorzy porzucili swoja ojczyzne aby uciec od wojny. W stanie wojennym tysiace ludzi uciekalo z Polski i byli przez Zachod przyjmowani jako uchodzcy polityczni( azylanci).
  Naturalnie, ze musi to byc robione profesjonalnie, ze sprawdzaniem danych, pobieraniem odciskow palcow itp.aby jak najmniej leserow i przestepcow sie przedostalo.
  Tego wymaga od nas nasza religia, kochani polscy katolicy!
  pozdrowienia

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

304275