23062018Nowości:
   |    Rejestracja

Niemieccy Żydzi przeciw AfD


Prezydent Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster zarzuciła Alternatywie dla Niemiec (AfD) niezgodność jej programu z niemiecką konstytucją. Punkty programowe skierowane przeciwko islamowi pokazują nietolerancję oraz brak poszanowania w tym ugrupowaniu dla mniejszości religijnych w Niemczech. Kolejnym dowodem jest odrzucenie uboju rytualnego – mówi.


afd

– Decyzje AfD również stanowią zamach na judaizm w Niemczech, na co nie możemy się zgodzić – mówi Josef Schuster. – Niektóre pasaże w programie partii są ewidentną próbą podzielenia naszego społeczeństwa i zaszkodzenia pokojowemu współistnieniu.

Wcześniej, Josef Schuster mówił, że AfD i ruch Pegida (Patriotyczni Europejczycy przeciw Islamizacji Zachodu) odrzucają nie tylko muzułmanów, ale także inne mniejszości, podsycając nienawiść wobec nich. – To całkiem oczywiste, że należymy do grupy wrogo postrzeganej przez prawicowych ekstremistów – uważa. Mówił o tym zresztą podczas obchodów upamiętniających 71. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau koło Monachium. Ostrzega jednocześnie przed popadaniem w rezygnację. Jak zaznaczył, większość społeczeństwa broni takich wartości jak tolerancja i szacunek. Opowiada się ponadto po stronie społeczności żydowskiej, konfrontując się z niemiecką przeszłością.

Konwencja AfD wywołała powszechną krytykę i określenia takie jak reakcyjna i populistyczna. – To podminowanie pokojowej koegzystencji w Niemczech – mówił szef klubu poselskiego Zielonych w Bundestagu Anton Hofreiter. – AfD pokazała swoją konwencją, co jest dla niej ważne: podział, nagonka i wykluczanie. Z jej nacjonalistycznymi i antyeuropejskimi poglądami AfD stawia się w jednym szeregu z prawicowo-populistycznymi partiami.

Sekretarz generalny CDU, Peter Tauber, uważa zaś, że AfD chce z powrotem Republiki Federalnej, której już nie ma. To – jego zdaniem – dążenia nie konserwatywne, lecz reakcjonistyczne. – Program bazujący na strachu nie może być podstawą do budowania przyszłości – przekonuje polityk CDU.

– AfD to partia społecznej arogancji i chrześcijańskiego fundamentalizmu – uważa szefowa Lewicy Katja Kipping. Według niej, to ugrupowanie chce znieść podatki za milionowe spadki, a budownictwo socjalne i polityka ochrony zdrowia nie grają tu większej roli. To – jej zdaniem – program tylko dla nielicznej, najlepiej sytuowanej części społeczeństwa, a do niego dołączone jest jeszcze podsycanie niechęci wobec muzułmanów.

AfD podczas konwencji w Stuttgarcie uchwaliła podstawę programową, w której zawarto słowa „islam nie jest elementem krajobrazu kulturowego Niemiec”. Minarety, wezwania muezinów i całkowite zakrywanie ciała mają być zakazane.

Z ostatniego sondażu Instytutu Badania Opinii Społecznych Emnid wynika, że Alternatywa dla Niemiec cieszy się 13-procentowym poparciem i stanowi trzecią siłę polityczną w kraju.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 2 dla artykułu "Niemieccy Żydzi przeciw AfD"

  1. antysyjonista napisał(a):

    Jebane pierdolone żydostwo:

    http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/05/holokaust/

  2. AS napisał(a):

    Jacy niemieccy Żydzi? W Niemczech nigdy nie było i nie ma Żydów. To Chazarowie a nie Żydzi. To ci co w czasie wędrówki ludów, popychani przez Hunów na Zachód zatrzymali się aż w Bawarli (pierwotna nazwa to Chazaria) i stamtąd rozproszyli się po niemieckich ziemiach.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

283663