27042018Nowości:
   |    Rejestracja

Niemcy postawili luksusowe domy dla imigrantów. Koszty? 13 tys zł za metr kwadratowy


Zmiana polityki władz niemieckich w stosunku do nielegalnej imigracji następuje bardzo powoli. Tymczasem, skokowo rosną przywileje imigrantów. W styczniu 2017 roku około 700 osób zostanie zupełnie bezpłatnie osiedlonych w nowo wybudowanych domach w dzielnicy Hamburga – Neugraben-Fischbek. Koszt budowy jednego metra kwadratowego wyniósł ponad 13 tysięcy złotych. Za budowę oraz utrzymanie osiedla płacą – jak zwykle – niemieccy podatnicy.


Nowe osiedle przeznaczono dla imigrantów o różnym statusie społecznym: mężczyzn, kobiet, rodzin, dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat. Zgodnie z zapewnieniami władz, domy mają stanowić rozwiązanie tymczasowe, do czasu, gdy osiedleni w nich przybysze stwierdzą, że mogą zamieszkać we własnych domach. Imigranci wytypowani do zamieszkania na osiedlu pochodzą z Syrii, Afganistanu i Erytrei.

Całość inwestycji w Hamburgu składa się z 25 domów, placu zabaw o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych i terenów zielonych o powierzchni 370 metrów kwadratowych. Według wstępnych wyliczeń, inwestycja pochłonęła 23 miliony euro, jednakże nie jest to koszt całkowity. Na osiedlu funkcjonuje bowiem wynajęta firma ochroniarska, a także zatrudnieni dodatkowo… pracownicy służb socjalnych i administracji.

Imigranci lokowani są w przestronnych mieszkaniach o powierzchni 73 metrów kwadratowych. W jednym domu znajdują się cztery takie mieszkania. Każde zawiera trzy pokoje, kuchnię i łazienkę.

Państwowy inwestor zadbał, by osiedlani imigranci nie musieli martwić się wykończeniem mieszkań. Znane polskim rodzinom pojęcie „stan deweloperski” pozostaje zapewne obce przybyszom z Azji, jako że wraz z kluczami do mieszkań, otrzymują oni wykończenie „pod klucz”, łącznie z urządzeniami gospodarstwa domowego. Na wyposażeniu każdego apartamentu są m.in. łóżka, stół, krzesła, szafki, zasłony.

Z listy osobistych zmartwień tzw. uchodźcy mogą także wykreślić problemy zdrowotne i adaptacyjne. Państwo niemieckie opłaciło dla nich opiekę medyczną i kursy języka niemieckiego.

Źródło: lejtmotyw.info, abendblatt.de

Tom

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-01-09)

Napisane przez:


Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

komentarze 2 dla artykułu "Niemcy postawili luksusowe domy dla imigrantów. Koszty? 13 tys zł za metr kwadratowy"

 1. kanton napisał(a):

  no to się zacznie…Będą imigranci ściągać swoich ,lub nie swoich, kuzynów, kochanków, kozy itp
  Będą potrzebne nowe domy . A płacić będzie podatnik niemiecki bez szemrania.

  • zjanusz zjanusz napisał(a):

   I bardzo dobrze! Niech niemiecki podatnik płaci. Morda w kubeł i nie bulgotać!
   Czego im życzę Na Ten Nowy Rok!
   Żurek Janusz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

298042