22052018Nowości:
   |    Rejestracja

Najważniejsze pytania przy ubezpieczaniu auta


Wybranie w gąszczu ofert odpowiedniej oferty ubezpieczenia auta może być dla świeżo upieczonego nabywcy samochodu istną czarną magią. Istnieje jednak kilka podstawowych pytań, których zadanie sobie powinno ułatwić cały proces.


Jazda bez ubezpieczenia to naprawdę kiepski pomysł – takie praktyki są nie tylko surowo karane, ale też mogą nas słono kosztować w razie jakiegoś wypadku. Na jakie zatem aspektypowinien zwrócićuwagę początkujący kierowca, który po raz pierwszy wybiera polisę ubezpieczeniową dla swojego pojazdu?

Na wypadek kradzieży

Jedną z podstawowych kwestii, na jakich warto zwrócić uwagę, przeglądając oferty firm takich jak Lancaster Insurance (np. Classic Car Insurance –https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/), to czy dana polisa obejmuje ubezpieczenie od kradzieży. Jej brak może usprawiedliwić tylko sytuacja, w której jesteśmy absolutnie pewni, że do kradzieży nie dojdzie. Nie ma co się jednak oszukiwać – rzadko kiedy możemy pozwolić sobie na tak optymistyczne założenia. W niektórych przypadkach warto również rozważyć tzw. ubezpieczenie GAP – na przykład, gdy mamy spłacać auto przez wiele lat. Użyteczność GAP wynika z faktu, iż wraz z upływem lat maleje wartość auta, a co za tym idzie – kwoty wypłacanej przez ubezpieczyciela w wypadku jego utraty. W wypadku nieszczęśliwego zdarzenia GAP pozwala załagodzić finansowy cios, pokrywając różnicę wynikającą z zużycia auta.

Korzyści z porównywania

Szukając oszczędności, warto przyjrzeć się, jak nasz potencjalny kandydat na ubezpieczyciela podchodzi do płatności kartą. W niektórych przypadkach, wybierając taką formę płatności, można zaoszczędzić nawet do 5%. Ostateczny wybór najlepiej podjąć na podstawie wiedzy zdobytej na podstawie analizy kilku lub nawet kilkunastu przeanalizowanych ofert (źródło: https://www.forbes.com/sites/amydanise/2016/01/27/5-insurance-questions-to-ask-before-you-buy-a-car/#8801a763eeff). Tutaj z pomocą przychodzą różnego rodzaju tzw. porównywarki internetowe. Często bowiem okazuje się, że ubezpieczenie określonego rodzaju auta jest znacznie bardziej kosztowne w jednej firmie niż w pozostałych.

Wybierając ubezpieczenie dla samochodu, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, takich jak ubezpieczenie od kradzieży, a także, czy korzystne jest dla nas wykupienie ubezpieczenia GAP. Podczas przeglądania ofert, najlepiej nie ograniczać się do przejrzenia jednej czy dwóch, lecz zbadania jak największej liczby opcji oferowanych na rynku.

Napisane przez:

Kontakt: kampanieonline

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

314247