21042018Nowości:
   |    Rejestracja

Media w III RP, czyli między hasłem a rzeczywistością


W rosyjskich mediach szerokim echem odbił się niedawny skandal[i] dotyczący wywiadu rosyjskiego ministra kultury  Władimira Medinskiego dla „Studio Wschód” polskojęzycznego kanału TVP Info.


 

 

Abstrahując od oczywistych różnic w interpretacji historii, sprawa dotyczyła zachowania żydówki prowadzącej wspomniany wywiad, stwierdzającej na falach eteru, że sowiecki generał, o którym była w wywiadzie mowa „zabił jej dziadka”.  Zaraz po tym bulwersującym stwierdzeniu, program zszedł z wizji, a Medinski  zapylał się, gdzie znajduje się grób jej dziadka , który chciałby nawiedzić.  Żydówka odparła z uśmiechem, że dziadek zmarł gdzieś na Syberii, a jej stwierdzenie zamykające wywiad było po prostu kłamstwem.  W imieniu TVP, za cały incydent przeprosił stronę rosyjską, szef prowadzącej, za co został natychmiast zwolniony ze stanowiska.

 

Sprawa ta świetne ilustruje mechanizmy funkcjonowania „wolnych mediów” w „demokratycznych” krajach Zachodu.  Polskojęzyczni „europejczycy”, nigdy nie poznają kulisów całej sprawy i utwierdzą się w przeświadczeniu o jednoznacznie zbrodniczym charakterze wszystkiego co pochodzi z Rosji.

 

Również ostatnio, sekretarz prasowy Białego Domu stwierdził oficjalnie, że administracja amerykańska jest zaniepokojona stopniem skorumpowania rosyjskiego prezydenta Putina. Prawdziwie szokujący jest fakt, że to oskarżenie wychodzi z ust przedstawiciela najbardziej skorumpowanego i zbrodniczego reżimu w całej dotychczasowej historii świata, jakim niewątpliwie jest dzisiejszy rząd USA[ii].

 

Taktyka takiego postępowania jest prosta. W przestrzeń medialną wrzuca się hasła, stanowiące tytuły prasowych wypocin agenturalnych „dziennikarzy”.  Przeciętny zachodni odbiorca nie czyta nic ponad nagłówki tych publikacji.  A nawet gdyby zdobył się na przeczytanie „artykułu”, to i tak nie stać by go było na jego merytoryczną analizę i zrozumienie.  Tak więc dzisiejsza machina propagandowa zatytułowana „ wolne zachodnie media głównego nurtu”, nie wysila się nawet na fabrykowanie dowodów, czy choćby poszlak, faszerując ewentualnego czytelnika stekiem gołosłownych stwierdzeń.  To całkowicie wystarczy do stworzenia i utrzymania w świadomości obywateli kłamliwego obrazu świata.

 

Tak więc następujące slogany kształtują zbiorową zachodnią świadomość:

„Putin jest skorumpowany”

„Agresja rosyjska na Donbasie”

„Putinowskie KGB otruło Litwinienko”

„Rosja zestrzeliła malezyjski samolot nad Donbasem”

„Chiny są odpowiedzialne za globalny kryzys gospodarczy”

„Zbrodnie rosyjskie w Syrii”

„Rosja jest odpowiedzialna za kryzys emigracyjny w Unii”

 

Ale równocześnie:

 

„Z otwartymi ramionami przyjmujmy muzułmańskich uciekinierów”

„Dla dostatniej przyszłości naszych dzieci zaciskajmy dziś gospodarczego pasa”

„Naszym niezbywalnym prawem i obowiązkiem jest szerzenie  zachodniej wolności i demokracji po krańce świta”.

„Wielokulturowość jest dowodem mądrości i tolerancji”

„Nie ma tolerancji dla nietolerancji!”

 

Wracając na koniec do wstępnego wątku, obszerny wywiad z ministrem Medinskim w głównych Wiadomościach publicznej rosyjskiej telewizji, zakończono stwierdzeniem, że pomimo dużych różnic w interpretacji wspólnej historii, powinniśmy zacząć się autentycznie przyjaźnić, zostawiając historykom dyskusje nad rozbieżnościami w tych poglądach.

 

Osobiście uważam, że wszechsłowiański sojusz , a w szczególności Polsko-Rosyjski jest imperatywem w obliczu śmiertelnego zagrożenia ze strony Zachodu (NWO).  Bez niego wszyscy jesteśmy skazani na zagładę, lub w najlepszym przypadku na nędzne niewolnicze bytowanie.  Fakty są bezwzględne i nawet największa porcja żydowskiego jadu wzajemnej nienawiści wtłoczona do słowiańskiej świadomości, nie może  tego zmienić.

 

[i] http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Rosyjski-minister-kultury-zaskoczony-przez-dziennikarke-TVP-Ten-general-zabil-mojego-dziadka,wid,18131078,wiadomosc.html?ticaid=11665e

[ii] http://www.paulcraigroberts.org/2016/01/27/38395/

 

Napisane przez:


Unikajacy stereotypów myslowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i swiata

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 4 dla artykułu "Media w III RP, czyli między hasłem a rzeczywistością"

 1. ociec napisał(a):

  w rosyjskch mediach cós sie odbiło szerokim echem??Powaznie?Wszystkie stacje nadały to samo??? No to tam sa naprawde wolne media.Musimy brac porzyklad ale juz niewiele nam zostało roznic.

 2. Michał napisał(a):

  Ta przyjaźń polsko-rosyjska, potem radziecka, teraz znów rosyjska zawsze wychodziła nam bokiem. Widać to było na przestrzeni wieków (wojny, zabory, rusyfikacja itp.). Twierdzę, że trzeba z Rosją utrzymywać dobre stosunki handlowo-gospodarcze, ale nie na takich zasadach jak to było przez ostatnie 70 lat. Rosja nie może „wysysać” z Polski wszystkich soków, bo nie jesteśmy studnią bez dna. A tak niestety było do tej pory. Powinno odbywać to się na zasadach czysto partnerskich – niestety to nie jest w stylu naszych wschodnich sąsiadów. Jak PiS wygrało wybory, to teraz nastąpiła wielka obraza i złość. Nagle nastąpiło wstrzymanie ruchu granicznego skutkujące obniżeniem wymiany handlowej, sankcje itp. Ten scenariusz powtarzał się zawsze gdy u „steru” nawet przez krótką chwilkę był obóz prawicowy. Każdy z nas doskonale wie, jak dobrze przez ostatnie 8 lat układały się stosunki partnerskie z Rosją. Nie było żadnych sankcji, zakazów, protestów……wiadomo więc, czyim poprzedni rząd był zwolennikiem.

  • Piotr-Pierre napisał(a):

   Pan „doktor” na pewno Pana nie zrozumie i nie poprze, Panie Michale. Odkad tu jestem, probuje poprosic kogoś majacego czasi i dostęp do źródel o opracowanie (artykuł, moze cykl?) na temat stosunków rosyjsko-polskich po upadku ZSRR. Bo ja osobiscie wtedy „zresetowalem się”, liczac na ” inną Rosję” – solidną, przyjazną, szczerą w mowieniu o zlej historii i rekompensujaca swe zle uczynki na innych narodach. Początki byly bardzo dobre, Porozumienie Bialowieskie (kto je dzis pamięta?) wyraznie zapisalo calkowita odpowiedzialnosc za CCCP i „socjalizm” i ciąglosc prawna Federacji Rosyjskiej, „bitwa o wieżę TV” w Wilnie zakonczyla sie pokojowo, Gorbaczow nie robil Polsce zadnych problemów, przepraszal nas czesto za przeszlosc, Żyrynowski siedzial cicho, potem byl Jelcyn, czesto pijany, potem wyszla z RP armia radziecka, potem… nastał watażka z KGB – Putin.

   I ZACZĘŁO SIĘ…

 3. Piotr-Pierre napisał(a):

  P.S. Śmieszy mnie rosyjska polityka „sankcji” wobec nas. Od rozpadu ZSRR Polska nie oglosila samodzielnie ANI JEDNEJ sankcji przeciwko Rosji (bylo coś, z importem wegla na poczatku lat 90-tych, ale to dotyczylo Ukrainy). Rosja zaś… nie wiem, jak inni, ae ja się juz w tych sankcjach rosyjskich pogubilem dawno. Na poczatku byly to sankcje pozornie logiczne, sanitarne. A to mięso, a to drób, a to jajka. Ale szybko przerodzily się w sanckcje POLITYCZNE (bo „Kwasniewski powiedział”, „bo Miller chce do Unii”, „bo pomniki niszczą”, „bo przyjaźnia się z tymi, których nie lubimy my”, ” bo NATO..”, „bo” „bo” „bo…”. Tysiace powodow do kolejnych sankcji na wszystko co polskie. i ZAWSZE „furteczka” – „zrobicie, Polacy, jak MY CHCEMY, to cofniemy sankcje”.
  Rosja sama podsunela Unii i swiatu „pomysl na sankcje”.
  ….
  Rosja zmierza albo ku upadkowi, albo ku.. globalnej wojnie o wladzę nad swiatem. Putin to szaleniec, i tak powinien byc traktowany..

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

276291