17072018Nowości:
   |    Rejestracja

Medalowa niedziela


Niedziela obrodziła medalami. W zakończonych mistrzostwach Europy w czeskich Racicach Polscy wioślarze zdobyli jedno złoto i cztery srebra.


W niedzielę polskie osady wioślarskie startowały w ośmiu z 17 rozegranych finałów. Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak sięgnęły po złoto w kategorii dwójek podwójnych wagi lekkiej.

Po srebro sięgnęli Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup z dwójki podwójnej, męska czwórka podwójna (Dominik Czaja, Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Adam Wicenciak) i ósemka (Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Ryszard Ablewski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Bartosz Modrzyński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, sternik: Daniel Trojanowski) oraz kobieca czwórka bez sterniczki (Monika Ciaciuch, Joanna Dittman, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska).

W ogólnej klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy pierwsze miejsce zajęli Włosi.

Z kolei na mistrzostwach Polski w gimnastyce artystycznej w wieloboju na Arenie Ursynów (Warszawa) bezkonkurencyjna była Natalia Kozioł (SGA Gdynia), która czterokrotnie sięgnęła po złoto, tylko raz zadowalając się srebrem (ćwiczenie z maczugami) po przegranej rywalizacji z Małgorzatą Romaniuk (UKS Błękitna Szczecin), która w klasyfikacji medalowej zajęła drugie miejsce (jedno złoto, trzy srebra – bez „wstążki”).

Trzecie miejsce zajęła Natalia Kulig (MUKS Widzew Łódź) – jeden medal srebrny, dwa brązowe.

Medalistom serdecznie gratulujemy!

Źródło: PAP

Napisane przez:


Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

304884