22022018Nowości:
   |    Rejestracja

Luksus po irlandzku


Irlandia, która wciąż – z racji liczby polskich imigrantów – zasługuje na miano naszej mniejszej ojczyzny, wie już, który hotel jest zdaniem turystów najlepszym hotelem na Zielonej Wyspie. W tym roku w konkursie Trivago Hotel Awards w Irlandii wygrały dwa hotele – w obu pracowali i pracują nasi rodacy.


rozzers-restaurant-at

Dubliński The Merrion Hotel oraz Killeen House & Rozzers w Killarney znaleźli się pośród zwycięzców konkursu Trivago Hotel Awards.

Porównywarka cen zakwaterowania wybrała najlepsze hotele i pensjonaty w Irlandii. Konkurs był podzielony na kilka kategorii. The Merrion wygrał jako najlepszy hotel pięciogwiazdkowy. Tuż za nim uplasowały się Killarney Park Hotel oraz Hayfield Manor w Cork.

Nagrodę dla najlepszego 4-gwiazdkowego domu gościnnego zdobył Harvey’s Point w Donegalu, a Killeen House & Rozzers dla 3-gwiazdkowego.

Najbardziej opłacalny okazał się natomiast pobyt w Malinbeg Hostel na terenie Glencolmcille. Najlepszym wyborem dla poszukujących alternatywnego wypoczynku jest z kolei Tides Guest House w Ballybunion.

– Jako niezależne źródło informacji o hotelach, z ponad 175 mln opinii gości, jesteśmy jak najbardziej uprawnieni do wskazania tych najlepszych. Przyznawanie nagród daje nam możliwość wyłonienia i docenienia osób, które ciężko pracują na sukces swojej firmy – informuje serwis Trivago.

Największa polska fala emigracyjna trafiła na Zieloną Wyspę w pierwszej połowie tej dekady – w czasie, kiedy rząd Donalda Tuska mówił o tym, że Polska gospodarka ma się świetnie. Polacy jechali na za pracą. I choć irlandzki tygrys znacznie zwolnił po kilku latach, większość naszych rodaków została na Zielonej Wyspie.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

311487