23052018Nowości:
   |    Rejestracja

Londyn najdroższym miastem w Europie. Wciąż


Koszty życia w brytyjskiej stolicy sprawiły, że Londyn po raz kolejny został najdroższym miastem w Europie. I jednym z droższych w świecie. Najdroższym jeżeli doliczyć do czynszu koszty transportu i wyżywienia. W zestawieniu przygotowanym przez organizację ECA International skupiono się głównie na przeciętnych cenach wynajmu mieszkania.


London City. Modern skyline of business district

Londyńczycy płacą za czynsz średnio cztery razy więcej niż mieszkańcy innych miast w Wielkiej Brytanii. Nawet jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że ceny wynajmu mieszkań dość mocno wzrosły ostatnio w innych miastach na Wyspach Brytyjskich – w Manchesterze, Edynburgu oraz Glasgow, nie zmienia to pozycji Londynu. W różnice cenowe wciąż się powiększają.

Dane dotyczące kosztów życia podaje organizacja ECA International, która wskazuje pracodawcom, jaka powinna być wysokość zarobków dla pracowników, uwzględniając koszty życia w danym mieście.

Eksperci porównywali ceny biorąc pod uwagę nieumeblowane, trzypokojowe mieszkanie o średnim standardzie w centrum miasta. W Londynie wynajem takiej nieruchomości to koszt średnio 5,398 funtów miesięcznie – o 4 tys. funtów więcej niż w jakimkolwiek innym brytyjskim mieście.

Na kolejnych miejscach w europejskim zestawieniu uplasowały się Moskwa, Zurych, Genewa, Stambuł oraz Kijów. Paryż zajął siódme miejsce – średni czynsz w centrum jest tam o połowę niższy niż w Londynie.

W ujęciu światowym pod względem cen wynajmu Londyn został wyprzedzony przez Hong Kong. Do pierwszej dziesiątki po raz pierwszy trafił również Dublin.

Jak zauważają eksperci, przy uwzględnieniu kosztów transportu i innych wydatków, brytyjska stolica wciąż pozostaje najdroższym miejscem do życia na świecie.

Ceny londyńskich nieruchomości rosną z miesiąca na miesiąc sprawiając, iż kupno domu w atrakcyjnej cenie staje się praktycznie niemożliwe. Ostatnie dane wskazują, że swoje własne cztery kąty za mniej niż 300 tys. funtów można nabyć już tylko w jednej dzielnicy.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

314203