23052018Nowości:
   |    Rejestracja

LIKWIDACJA chorego systemu podatkowego


Wiele patologii i absurdów, które nas dziś otacza i dotyka wynika bezpośrednio z chorej konstrukcji samego systemu podatkowego, który opodatkowuje każdą transakcję (zarówno zarabianie jak i wydawanie pieniędzy) – przez co zabrania ludziom pracować, zarabiać, działać, zatrudniać i bogacić się dopóki NAJPIERW nie zapłacą haraczu (podatków, składek ZUS, itp) za to, że w ogóle próbują coś robić.


Skutkiem tak absurdalnego systemu podatkowego jest to, że obciążenia podatkowe dotykaja bardziej biednych niż bogatych – i zabijają przedsiębiorczość oraz krępują całą zdrową gospodarkę.

Podkreślam (po doświadczeniach z pierwszymi komentarzami pod nagraniem) że w tym odcinku mówię o potrzebie LIKWIDACJI obecnego patologicznego systemu podatkowego – wyjaśniam dlaczego jest patologiczny – i na koniec podałem przykłady alternatywnych rozwiązań podatkowych spełniających 2 podane w nagraniu warunki.

To nie są moje pomysły na idealny system podatkowy – tylko przykłady innych rozwiązań podatkowych niż obecny system – z zaproszeniem do otwarcia dyskusji na ten temat.

Podatki muszą być przede wszystkim NSKIE I PROSTE. To podstawa.
I płacić je będą zawsze ludzie – pytanie jest tylko jak je chcemy podzielić między siebie – i jaki system podatkowy będzie najtańszy – bo to pozwoli jeszcze obniżyć podatki.

PS. NIE MA SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU PODATKOWEGO – można tylko mówić o systemie akceptowanym przez społeczeństwo lub nie – i o systemie bardziej lub mniej kosztownym dla nas wszystkich.

I zacząć by należało od uzgodnienia co to znaczy „po równo”
1) Czy po równo to znaczy każdy np. po 100zł
2) Czy po równo to znaczy każdy np. po 10% tego co zarabia

Czyli czy „pogłówny” czy „liniowy” – który z nich uważamy za „równy dla wszystkich”?

 

Zapraszam do oglądania i rozpowszechniania:

Napisane przez:


Wyłącz tv - włącz myślenie.

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 11 dla artykułu "LIKWIDACJA chorego systemu podatkowego"

 1. Braterstwo.org Braterstwo.org napisał(a):

  Ciągle te same błędy. Nic nie da naprawa jednego elementu skoro cały system jest chory. Tylko zmiana całego systemu da rzeczywiste pozytywne zmiany. Jedyne rozwiązanie dla Polski to zjednoczenie ponad podziałami wszystkich chcących zmian. Stworzenie nowego zdrowego systemu państwa, całego państwa. Zjednoczenie całego społeczeństwa w tym celu wprowadzenia takiego systemu i wyzwolenia Polski od patologii, zdrajców i złodziei. Wspólne wygranie wyborów i przejęcie władzy. Wprowadzenie takiego systemu uwalniającego Polskę na wszystkich obszarach od zdrajców i złodziei oraz patologii. Tylko w taki sposób zmiany są możliwe do przeprowadzenia.

 2. W.W. napisał(a):

  Tak Polska nigdy się nie zjednoczy. Już tego władza i kościół dopilnują.
  jedyna szansa obecnie, to głosowanie na ostatnich na listach.
  Tylko oni, jednak związani bardziej z regionem a nie z przewodniczącym mogą coś dla nas zrobić.

 3. muls napisał(a):

  moge powiedziec cóś, jesli bedziesz wiedział..JAK.A tak to zawracanie glowy.Najpierw sady i prokuratury powinny zaczac myslec i stosowac nie literę prawa a ducha prawa.Wiąze sie to z wywaleniem połowy towarzystwa a wtedy nawet te przepisy zaczna byc znośne.

 4. jack strong napisał(a):

  Proponuje wszystkim socjalistom odebrać czynne i bierne prawa wyborcze;w szkołąch wprowadzić obowiązkowe lektury autorstwa Misesa , Hazlitta, Sowella, Bastiata , Smitha itp. i do znudzenia przypominać o osiągnięciach Ronalda i Margaret, o Irlandii, o Estonii, o Chile, teraz o Orbanie ; o tych miejscach , gdzie mieli odwagę wprowadzić zasady wolnorynkowe;

  • gas napisał(a):

   socjalistów powinno się trzymać osobno i dać im wprowadzać w praktyce lenina i innych … aby był wyraźny kontrast, widoczny na pierwszy rzut oka. Tylko pokazywanie że to jest nieludzki system pozwoli skutecznie walczyć z lewacką hołotą, inaczej zawsze znajdzie się jakiś głupek tęskniący za komuną.

 5. AS (niedobry) napisał(a):

  Patologię wprowadził VAT. Zlikwidujmy VAT to i zniknie patologia. Proste?

 6. Bon ton napisał(a):

  Ludzie! Podajcie konkretne przykłady zmian i reform jakie powinny być w Polsce przeprowadzone, a nie dywagujcie bezowocnie… wszyscy wiemy że jest żle, ale tylko niewielu wie, jakie konkretne zmiany nalezy przeprowadzić… ten z braterstwa org tez konkretnych zmian nie proponuje, choć stronę ma fajną… mógłby ja wykorzystać, proponujac ludziom wpisywanie na jego forum propozycji ustaw które wg forumowiczów powinny byc natychmiast uchwalone przez sejm… a może stowrzyłby internetowy sejm… tylko kto kryje sie za tym braterstwem? czy to na pewno nie NWO?

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

182422