22042018Nowości:
   |    Rejestracja

Legitymacje prasowe dla naszych autorów


Rozpoczynamy wydawanie legitymacji prasowych dla dziennikarzy obywatelskich piszących u nas. Jeśli opublikowałeś co najmniej 3 teksty na 3obieg.pl i masz zamiar publikować więcej – zgłoś się! Jeśli nie publikowałeś – to zacznij, a potem zapraszamy. Legitymacja umożliwi Ci akredytacje i zadawanie pytań prasowych urzędnikom oraz politykom. Dla młodzieży to pierwszy krok do kariery dziennikarskiej i przepustka na przyszłe warszaty medialne. Dla wytrawnych autorów to większe możliwości zdobycia informacji. Chcesz wiedzieć więcej napisz pod adres zzawarty w tekście i zostań współpracownikiem naszej redakcji.


Legitymacjadlablogerów

Nie musisz pisać o polityce, chociaż możesz. Nie ważny jest temat ale jego rzeczowe przygotowanie i interesujące zaprezentowanie. Mamy nadzieję, że uda nam sie stworzyć sieć korespondentów z całego kraju, którzy wyposażeni w legitymacje dziennikarskie będą uzyskiwać informacje prasowe od urzędników, z samorządów, akredytować się na imprezy kulturalne, konferencje prasowe i wszędzie tam gdzie coś się dzieje – by opublikować potem u nas relację, komentarz czy artykuł śledczy. Ze swojej strony gwarantujemy wsparcie warsztatowe, konsultacyjne i możliwości rozwoju współpracy.

 

Kto wie, może władza dręczona przez wielką ilość dociekliwych dziennikarzy obywatelskich zacznie przestrzegać prawa i liczyć się z obywatelami. Kto wie, może zacznie się przebijać do mediów ta kultura i te wydarzenia, którymi nie interesuje się mainstream. Być może wiedza dostarczana przez naszych dziennikarzy obywatelskich otworzy oczy wielu tym co śpią, lub do tej pory nie interesowali się swoim otoczeniem. Nie wiadomo, czy za 2-3 miesiące hitem telewizyjnym nie stanie się film z ukrytej kamery nakręcony przez naszego współpracownika, a przez nas nagłośniony? Kto wie, może kiedyś słynny dziennikarz śledczy zapytany o swoje początki powie „debiutowałem w Trzecim Obiegu”.

 

 

W końcu chyba dlatego istniejemy. Dlatego też będziemy się rozwijać, nie tylko jako medium internetowe.

 

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

 

Wszystkich chętnych zapraszam po szczegóły na adres redakcja@3obieg.pl

Za miesiąc chcielibyśmy zacząć wydawać pierwsze legitymacje prasowe dla naszych nowych współpracowników.

 

Redaktor Naczelny 3obieg.pl

 

Ps. Dziennikarzowi, także obywatelskiemu organ państwowy i samorządowy MUSI udzielić informacji o którą pyta, a odmowę musi uzasadnić na poiśmie i jest ona zaskarżalna do Sądu Administracyjnego  – dlatego legitymacja prasowa to takie ważne narzędzie. Art 12 Prawa prasowego określa jednak także obowiazki dziennikarza:

1. Dziennikarz jest obowiązany:
1) zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło,
2) chronić dobra osobiste, a ponadto interesy działających w dobrej wierze informatorów i innych osób, które okazują mu zaufanie,
3) dbać o poprawność języka i unikać używania wulgaryzmów.

Napisane przez:

Kontakt: kontakt@anuluj-mandat.pl

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 21 dla artykułu "Legitymacje prasowe dla naszych autorów"

 1. Katarzyna napisał(a):

  No pomysł rewelacyjny i myślę że wyniknie z tego coś ciekawego i dużych rozmiarów!

 2. Alexander Degrejt Alexander Degrejt napisał(a):

  Zechce się, zechce. Myślę, że w ten sposób zachęcisz zwłaszcza młodych, którzy potrzebują jakiejś identyfikacji, jakiejś przynależności do grupy. Innym pomysłem byłaby próba stworzenia klubów 3Obieg, coś na wzór GP. U nich się sprawdziło, może więc warto zapożyczać dobre pomysły?

  • Katarzyna napisał(a):

   Wpełni się z panem zgadzam i serdecznie pozdrawiam!

  • Tomasz Parol Tomasz Parol napisał(a):

   Kluby to oklepana nazwa. Ale Koła Trzeciego Obiegu jak najbardziej. Przygotowujemy taki projekt dla mających własne zdanie.

   • Alexander Degrejt Alexander Degrejt napisał(a):

    Kluby, koła – jak zwał tak zwał. Ważne, żeby integrować ludzi i stworzyć silne środowisko niezależne od tej czy tamtej strony sceny politycznej.

 3. Janusz napisał(a):

  Panie Tomaszu!
  Czy obszerniejsze komentarze też wchodzą w grę, czy musi to być osobny artykuł o określonej minimalnej liczbie słów (znaków), aby był zaliczony jako publikacja?
  Janusz Żurek

  • Tomasz Parol Tomasz Parol napisał(a):

   Forma jest wyborem autora. Wychodzimy jednak z założenia, że dziennikarz obywatelski powinien przynajmniej raz w miesiącu coś opublikować.

 4. goodluck goodluck napisał(a):

  pomysł bardzo dobry :)Piszę się na niego 🙂

 5. rrrrrcccccc-jjjsdukdma napisał(a):

  Wpadła mi do sedesu odznaka Nowego Ekranu.
  Z tego nic nie bedzie. Że legitkę to młodych przyciągnie? A no tak, bo teraz UB nie ma to się mogą zapisać na 3obieg? A nie lepiej po prostu zacząć coś pisać ciekawego? Ile lat można się namyślać żeby napisać choć jeden dobry tekst? JEDEN. A nie że legitki będą to młodzież będzie pisać.

 6. Andrzej napisał(a):

  Znowu ten sam błąd! Pan, Panie Tomaszu już któryś raz chce przyciągać ludzi młodych. A nie lepiej mądrych? Chciałbym to powiedzieć Panu jak najcieplejszym tonem: ja nie mam nic przeciwko ludziom młodym! Rzecz w tym, iż młodość ma wszystkie zalety prócz jednej. Prócz mianowicie doświadczenia. Kiedy to doświadczenie zdobędzie – młodość okaże się czasem minionym. No chyba, że założymy, iż z własnego rozumu zadowolony jest każdy – z bogactwa żaden. To oczywiście pewien klasyk, nie ja… Niemniej: jak najcieplej Pana pozdrawiam!

 7. rrrrrcccccc-jjjsdukdma napisał(a):

  Stary jest dużo głupszy. Jego doświadczenie polega na tym że zawsze kiedyś zaczyna kraść, kombinować, terroryzować innych, zdradzać, oszukiwać. To jest doświadczenie.

 8. Michał Michał napisał(a):

  Wysłałem i czekam…. czekam

  • Katarzyna Waluś napisał(a):

   No i Michale się nie doczekasz…….i tyle, znowu ktoś puści zasłonę dymną, odwróci kota do góry ogonem, pobiadoli że się nie wyrabia, napisze tekst z Angli albo i nie napisze….Oskarży o coś nazwiska wymieniając, odpowiedź dostaniesz teraz nie mogę bo na komórce jestem albo A czy to Kasię tylko mam na głowie…..a na sam koniec cudowne NLP z użyciem słowa NIE- neurolingwistyczne programowanie mózgu nagminnie podobno stosowane w polityce-mmanipulacja i spadaj mała Ja sobie trzymam sztamę z redakcją ……I zostajesz skutecznie spławiony.

 9. Edi napisał(a):

  Czy ktoś już dostał ?

 10. Tomasz napisał(a):

  Czy nadal wydajecie Legitymacje?

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

118321