23062018Nowości:
   |    Rejestracja

Leczenie zaćmy


Zaćma należy do bardzo uciążliwych chorób, na które zapadają zazwyczaj osoby po 40, 50 roku życia. Wpływa na pogorszenie jakości widzenia, co odbija się na codziennym funkcjonowaniu chorego. Jakie badania stosuje się w diagnostyce i leczeniu zaćmy? Po czym poznać, że w naszym przypadku również istnieje niebezpieczeństwo zachorowania?


Zaćma może pojawić się nie tylko w pewnym wieku, ale również jako efekt pewnych urazów mechanicznych czy konsekwencja niektórych chorób. Czasami występuje w formie wrodzonej już u noworodków.

Jak rozpoznać zaćmę i jak ją wyleczyć?

Należy podkreślić, że zaćma nie jest chorobą, która z czasem może sama ustąpić lub zatrzymać się w pewnym momencie. Nieleczona zawsze z biegiem czasu postępuje. Nawet w początkowym stadium jej rozwoju warto wyleczyć ją operacyjnie, ponieważ wtedy zabieg jest zazwyczaj łatwiejszy i skuteczniejszy. Jakie badania stosuje się w diagnostyce i leczeniu zaćmy? Poza tym nie ma sensu męczyć się z objawami choroby, skoro w dzisiejszych czasach można tak szybko poprawić sobie jakość widzenia.

Najwcześniejsze symptomy świadczące o problemie

Pierwsze objawy zaćmy, jak i ogólnie cała choroba, mogą występować tylko w jednym lub w obojgu oczu. Początkowymi niepokojącymi sygnałami jest pogorszenie jakości widzenia. Najczęściej pacjenci zwracają się do swoich lekarzy z informacją, że zaczynają widzieć jakby za mgłą. Zamglenie obrazu jest właśnie bardzo wyraźnym sygnałem o rozwoju choroby. Czasami bywa też objawem mniej poważnych problemów, które można wyregulować za pomocą soczewek kontaktowych czy okularów. Większość pacjentów narzeka również na to, że zauważyli, iż ich wzrok się zdecydowanie szybciej męczy.

Leczenie zaćmy może przebiegać w różnorodny sposób. W nowoczesnych klinikach bardzo często stosuje się laser, który daje bardzo dobre efekty i nie jest metodą inwazyjną.

Warto wiedzieć, że na stronie www.tourmedica.pl można znaleźć wiele polecanych klinik specjalizujących się w metodzie laserowej oraz poczytać dużo artykułów o zaćmie. Zapraszamy wszystkie osoby do odwiedzenia tego portalu.

Napisane przez:

Kontakt: kampanieonline

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

310398