22062018Nowości:
   |    Rejestracja

Kultura bezpieczeństwa jądrowego


Agencja Energii Jądrowej OECD stawia na kulturę bezpieczeństwa. Kraje członkowskie Agencji Energii Jądrowej OECD powołały nową grupę roboczą do prac nad wzmacnianiem i promocją kultury bezpieczeństwa wśród dozorów jądrowych.


caea-nea-042017

– Cieszę się, że Polska jest reprezentowana w grupie roboczej do prac nad wzmacnianiem i promocją kultury bezpieczeństwa wśród dozorów jądrowych, ponieważ możemy korzystać z praktycznych doświadczeń innych państw w tym zakresie. Co istotne – dzielimy się również krajowymi dobrymi praktykami, które dotychczas zgromadziliśmy – mówi Andrzej Przybycin, p.o. Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki komentując wydarzenie.

W nowej grupie roboczej reprezentowane są kraje posiadające energetykę jądrową. Wyjątkiem jest Polska, która uczestniczy w pracach z uwagi na nacisk jaki krajowy dozór jądrowy przykłada do kultury bezpieczeństwa. Państwowa Agencja Atomistyki w 2016 r. uruchomiła program wzmacniania kultury bezpieczeństwa wewnątrz organizacji. Obejmuje on między innymi zmiany w komunikacji wewnętrznej organizacji, spotkania dyskusyjne z ekspertami zewnętrznymi oraz zmiany w systemie zarządzania odzwierciedlające priorytet bezpieczeństwa.

Program działania grupy na najbliższe kilka lat zostanie przyjęty na początku grudnia br. przez Komitet dozorów jądrowych działający w ramach NEA, którego członkiem jest Andrzej Przybycin p.o. Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

312594