27052018Nowości:
   |    Rejestracja

KTÓREGO DNIA TYGODNIA ZMARTWYCHWSTAL JEZUS CHRYSTUS?


NA PEWNO NIE PIERWSZEGO!!!


 

Wiekszosc chrzescijan wierzy, ze Pan Jezus Umarl w piatek, i Zmartwychstal w niedziele – pierwszy dzien tygodnia.

 

Ale czy tak napisano w Biblii?

 

Kiedy uczeni w Pismie i faryzeusze domagali sie znaku od Zbawiciela, Powiedzial im, ze TYLKO znak Jonasza bedzie im dany.

 

 ” (38) Wtedy odpowiedzieli Mu niektórzy nauczyciele Pisma i faryzeusze: – Nauczycielu, domagamy się znaku od Ciebie.
(39) On im odpowiedział: – Plemię złe i wiarołomne poszukuje znaku, ale otrzyma TYLKO znak proroka Jonasza.
(40) Jak bowiem „Jonasz był trzy dni i TRZY NOCE we wnętrzu wielkiej ryby”, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni I TRZY NOCE w SERCU ZIEMI.” (Mat.12:38-40)

 

Prorok Jonasz byl w brzuchu wielkiej ryby, NIE byl martwy, lecz uwieziony, nie mial wplywu na to co sie z nim stanie, nie mial wplywu na swe przeznaczenie, na swoj los… Tak wiec, owe ”trzy dzni i trzy noce w sercu ziemi”, nie musza dotyczyc bycia martwym.

 

Apostolowie spisali Ewangelie na wiele lat po tym zdarzeniu i DLA NICH Pan Jezus byl w ”sercu ziemi” trzy dni i TRZY NOCE.

 

Ale jesli policzymy od piatku do niedzieli, to NIE ma trzech dni i TRZECH NOCY, sa tylko DWIE NOCE! A przeciez Pan Jezus NIE powiedzial TRZY DNI I NOCE, lecz trzy dni I TRZY NOCE!

 

Od kiedy liczyli Apostolowie?

Kiedy Pan Jezus zostal zdradzony? Bo wszystko zaczyna sie od ZDRADY Judasza.

 

” (2) Wiecie, że po DWóCH DNIACH jest PASCHA, i Syn Człowieczy będzie WYDANY na ukrzyżowanie. (3) WóWCZAS to zebrali się arcykapłani i starsi ludu w pałacu najwyższego kapłana, imieniem Kajfasz, (4) i odbyli naradę, żeby Jezusa podstępnie pochwycić i zabić. (5) Lecz mówili: Tylko nie w czasie święta, żeby wzburzenie nie powstało wśród ludu. …
(14) WTEDY jeden z Dwunastu, imieniem JUDASZ Iskariota, udał się do arcykapłanów (15) i rzekł: Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam. A oni wyznaczyli mu trzydzieści srebrników. (Mat.26:2-14,15)

 

WTEDY Judasz ZDRADZIL Pana Jezusa, DWA DNI PRZED PASCHA! Od wtedy Pan Jezus byl wydany  ”sercu ziemi”, Jego los byl w rekach ludzi  i pragnien ICH SERCA, oni pragneli Jego smierci, pragneli WYDAC Go poganom na ukrzyzowanie.

 

Co znaczy ”serce ziemi”?  Sprawdzmy w Biblii:
 http://interlinearbible.org/matthew/12-40.htm

 

Otoz serce ‚kardia’ w Biblii znaczy charakter, pragnienia serca, dazenia, pozadanie…
http://biblesuite.com/greek/2588.htm

 

Slowo ziemia w greckim ‚gḗ’ znaczy tak ziemie, jak rowniez mieszkancow danego kraju, ludzi…
http://biblesuite.com/greek/1093.htm

 

Kiedy przyszly kobiety do grobu?

 

W kazdym przekladzie Biblii napisano, ze Pan Jezus Zmartwychwstal ZANIM one przyszly.
Wieczorem przed sabatem-siodmym dniem tygodnia zlozono Go do Grobu, a o swicie, kiedy kobiety przyszly zastaly grob pusty.

 

Zbawiciel juz Zmartwychwstal.

 

W greckim pisze, ze sabbaton.

 

Najlepsze tlumaczenie na jezyk polski znalazlam w Biblii Ganskiej:

 

”(1) A gdy się kończył sabat (SABBATON), i już świtało na pierwszy dzień ONEGO TYGODNIA (SABBATON), przyszła Maryja Magdalena i druga Maryja, aby grób oglądały.” (Mat.28:1)

http://www.biblia.info.pl/biblia.php

 

Sabbaton – sabat-siodmy dzien tygodnia, tydzien

http://interlinearbible.org/matthew/28-1.htm

 

59 razy slowo ‚sabbaton’ przetlumaczono na  sabat-siodmy dzien, raz znaczy tydzien, a  8  razy tlumacze sklamali piszac ze znaczy ‚pierwszy dzien tygodnia’!

http://biblesuite.com/greek/strongs_4521.htm

 

‚Pierwszy dzien’ po grecku to ‚protos hemera (emera)’:

 

 ”(5) z powodu waszego udziału w [szerzeniu] Ewangelii od pierwszego (protos) dnia (hemera -emera) aż do chwili obecnej. ” (Fil.1:5)

http://interlinearbible.org/philippians/1-5.htm

 

ZBAWICIEL NIE ZMARTWYCHSTAL PIERWSZEGO DNIA TYGONIA!!!

 

Napisane przez:

Kontakt: barbara300011@gmail.com

'' Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. (;Mat.11:27)

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 5 dla artykułu "KTÓREGO DNIA TYGODNIA ZMARTWYCHWSTAL JEZUS CHRYSTUS?"

 1. von Finow napisał(a):

  Jakiś czas temu analizowałem to zagadnienie:
  Poniżej materiały z tych analiz

  JEZUS – kiedy umarł i kiedy zmartwychwstał?

  Czy po dwóch tysiącach lat możemy dotrzeć do prawdziwego dnia śmierci i zmartwychwstania największego człowieka jaki chodził po ziemi?
  Jeśli naprawdę chcemy do tego dotrzeć powinniśmy opierać się na informacjach z Bożego Słowa, Jezusa, a następnie relacjach innych świadków.

  Zanim jednak zaczniemy studiowanie tego tematu musimy sobie uświadomić, że dzień biblijny zaczyna się od zachodu słońca.
  IMojż. 1.5
  „I nazwał Bóg światłość dniem a ciemność nazwał nocą. I nastał wieczór i nastał poranek – dzień pierwszy.”
  Tu widzimy, że dzień zaczyna się od wieczora a konkretnie od zmierzchu.
  Podobnie Żydzi obchodzili szabat; od zmierzchu, od zachodu słońca w piątek, do zachodu słońca w sobotę.
  Łuk.23. 44
  „A była już mniej więcej godzina szósta i ciemność zaległa całą ziemie aż do godziny dziewiątej. Gdy zaćmiło się słońce i rozdarła się zasłona świątyni na dwoje.
  A Jezus zawoławszy wielkim głosem rzekł: Ojcze, w ręce twoje polecam ducha mego.
  I powiedziawszy to skonał.”

  II Mój 12.6
  „… i zabije go zgromadzenie zboru izraelskiego o zmierzchu”.
  Gdy uświadomimy sobie, że baranek symbolizuje ofiarę Jezusa Chrystusa, to logicznym jest, że mający być złożony w ofierze baranek z IIM.12,6 jest proroczą zapowiedzią śmierci Mesjasza.

  Z fragmentu w Ew. Łukasza wynika że umarł około dziewiątej czyli porą wieczorową – i ciemność zaległa całą ziemie.
  Wiemy o jakiej porze umarł; o zmierzchu, po zachodzie słońca.

  Ale jaki to był dzień tygodnia? Co Jezus mówił o swojej śmierci?

  Mat. 12. 39-40
  „A On odpowiadając, rzekł im: Pokolenie złe i cudzołożne znaku żąda,
  ale nie otrzyma innego znaku tylko znak Jonasza proroka.
  Albowiem jak Jonasz był w brzuchu wieloryba trzy dni i trzy noce, tak i Syn Człowieczy będzie w łonie ziemi trzy dni i trzy noce.”

  Kiedy zmartwychwstał?
  „A pierwszego dnia tygodnia wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, przyszła Maria Magdalena do grobu i ujrzała kamień odwalony od grobu.” Jana 20.1

  „A gdy minął sabat, Maria Magdalena i Maria Jakubowa, i Salome nakupiły wonności, aby pójść i namaścić go. I bardzo rano, skoro wzeszło słońce, pierwszego dnia tygodnia, przyszły do grobu” Mk.16,1-2.
  „A po sabacie, o świcie pierwszego dnia tygodnia, przyszła Maria Magdalena i druga Maria, aby obejrzeć grób. I oto powstało wielkie trzęsienie ziemi, albowiem anioł Pański zstąpił z nieba i przystąpiwszy odwalił kamień i usiadł na nim. A oblicze jego było jak błyskawica, a jego szata biała jak śnieg.
  A strażnicy zadrżeli przed nim ze strachu i stali się jak nieżywi.
  Wtedy anioł odezwał się i rzekł do niewiast: Wy się nie bójcie; wiem bowiem, że szukacie Jezusa ukrzyżowanego.” Mt.28,1-5

  Z tego fragmentu wynika, że Jezusa w pierwszy dzień tygodnia czyli w niedziele nie było już w grobie. W Mateusza poznajemy szczegółowe informacje o okolicznościach towarzyszących zmartwychwstaniu Pana Jezusa Chrystusa.
  Jeżeli Jezus miał zmartwychwstać, to musiał to zrobić cieleśnie, nie tylko duchowo. I jeżeli miał opuścić grób, to musiał być usunięty kamień zakrywający otwór wejściowy grobowca.
  Zamykanie grobowca polegało na tym, że przed pogrzebem odtaczano kolisty, duży i ciężki kamień w bok, lekko pod górę otworu grobowca. Po pogrzebie wystarczało popchnąć go aby kulając się z małego wzniesienia wzdłuż wyżłobionego zagłębienie „przytoczył kamień przed wejście do grobu.” Mk.15,46. Kamienie przy tego typu grobowcach musiały być na tyle ciężkie, aby ewentualnym rabusiom nie było łatwo dostać się do środka.
  Tak więc okoliczności usunięcia ciężkiego kamienia są opisane jako trzęsienie ziemi + połączenie ich z świetlistym obrazem anioła spowodowało panikę i ucieczkę prawdopodobnie szesnastu legionistów (Dz.12,4).

  Wiemy już o jakiej porze umarł ile czasu powinien przebywać w grobie i kiedy znaleziono grób pusty.
  Jeśli więc umarł około 9 wieczorem, to żeby Żydzi mieli znak proroka Jonasza, Jezus musiał leżeć albo pełne trzy dni i trzy noce w grobie (Księga Jonasza nie precyzuje, że były to pełne trzy dni po 24 godziny każdy – pobytu Jonasza w rybie), albo okres czasu zahaczający o 3 dni i trzy noce. Niekoniecznie pełne 24 godzinne dni.
  Gdyby były to pełne 24 godzinne dni, to powinien zmartwychwstać o tej samej porze co umarł czyli o zmierzchu około dziewiątej godziny wieczorem. Jeśli więc w niedzielę rano pierwszego dnia tygodnia przed wschodem słońca nie było go w grobie, to aby wypełnić warunek 3 razy po 24 godziny musiałby zmartwychwstać w sobotę wieczorem około godziny dziewiątej o zachodzie słońca. Aby słowa Jezusa wypełniły się i Żydzi dostali by znak proroka Jonasza – 3 razy po 24 godziny, to Jezus musiałby umrzeć w dniu Paschy, w środę. A wiemy, że po Wieczerzy został w środę aresztowany, a nie od razu ukrzyżowany.

  W tym momencie warto przytoczyć podwójne proroctwo Daniela 9.27
  „I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości (zasłona świątyni rozdarła się na dwoje i ludzie ujrzeli miejsce najświętsze, w którym kapłan składał ofiary krwawe na przebłaganie za grzechy ludu. Wyobraźcie sobie to miejsce „obraz obrzydliwości” Łk. 23.44 ) który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia.”
  Przy biblijnym potraktowaniu niedzieli jako pierwszego dnia, to środkowym dniem tygodnia „w połowie tygodnia” jest środa.
  Możemy próbować interpretować, że proroctwo Daniela odnosi się do Jezusa znoszącego przez swoją doskonałą ofiarę dotychczasowe ofiary krwawe. I do zniesienia ofiary doszło. Ale także wcześniej zaistniały warunki do wypełnienia się tego proroctwa, gdy Antioch IV Epifanes wprowadził w drugim wieku przed Chrystusem pogańskie zwyczaje i ohydę spustoszenia do świątyni (informacje na ten temat są na początku I Księgi Machabejskiej).
  Wiemy już, że zniesienie ofiar krwawych miało nastąpić w połowie tygodnia. Czy odnosiło to się do połowy tygodnia czyli w środy, czy połowa tygodnia miała znaczenie symboliczne i wskazuje na połowę jakiegoś okresu?

  Pozostaje następne pytanie; co za uroczysty sabat przypadał na ów czwartek?

  Jan. 19.31
  „Ponieważ był to dzień Przygotowania, (do sabatu – sabat w tłumaczeniu znaczy święto) aby więc przez sabat ciała nie pozostawały na krzyżu, albowiem dzień tego sabatu był uroczysty żydzi prosili Piłata aby im połamano golenie i zdjęto je.”
  Środa nie była dniem Przygotowania, tylko dniem Paschy.
  Dzień Przygotowania do rozpoczynającego się w piątek (po zachodzie słońca) uroczystego sabatu był w czwartek.
  A że początek uroczystego sabatu rozpoczynał się Dniem Przygotowania w czwartek to
  dlatego aby skazańcy nie wisieli na krzyżu w uroczysty dzień Przygotowania, połamano golenie dwóm żyjącym złoczyńcom, aby wisząc tylko na rękach i nie mogąc podeprzeć się nogami – podusili się szybko.

  Co to za uroczyste święto?

  „I przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy:
  Mów do synów izraelskich i powiedz im tak: te są uroczystości świąteczne Pana, w które będziecie zwoływać święte zgromadzenia. Te są moje święta:
  Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale siódmego dnia będzie sabat, (siódmy dzień to sobota „a pierwszego dnia tygodnia w niedziele grób był pusty”) dzień całkowitego odpoczynku, uroczyście ogłoszone święto. Żadnej pracy nie będziecie wykonywać. Jest to sabat Pana we wszystkich waszych siedzibach.
  Te są uroczystości świąteczne Pana, święte zgromadzenia, które będziecie ogłaszać w ich oznaczonych czasach:
  W miesiącu pierwszym, czternastego dnia tegoż miesiąca o zmierzchu jest Pascha Pana,
  A piętnastego dnia tegoż miesiąca jest Święto Przaśników Pana.
  Przez siedem dni będziecie jedli przaśniki.
  Pierwszego dnia będzie dla was ogłoszone święte zgromadzenie; żadnej pracy wykonywać nie będziecie.” III Mojż.23.1-7

  Wielkie święto nadchodzące po święcie Paschy to pierwszy dzień Przaśników piętnasty dzień miesiąca nissan.

  Tak więc dotarliśmy do dnia kiedy Jezus umarł.
  W miesiącu pierwszym (Nissan) czternastego dnia tegoż miesiąca jest Pascha Pana.
  Jezus został pojmany w środę wieczorem po spożyciu Wieczerzy Paschalnej, czyli 14 nissan.
  Natomiast po spędzeniu nocy w niewoli „A wczesnym rankiem wszyscy arcykapłani i starsi ludu powzięli uchwałę przeciwko Jezusowi, że trzeba go zabić. Związali go więc, odprowadzili i przekazali namiestnikowi Piłatowi.” Mt.27,1-2. Izraelici podjudzeni przez przywódców religijnych pojmali Pana Jezusa Chrystusa w środę wieczorem po spożyciu Wieczerzy Paschalnej. A skoro podjęli uchwałę rano; że trzeba Go zabić, – a już Go mięli w swoich rękach, to musiał to być czwartek rano. I tego samego dnia, a więc w czwartek doszło do ukrzyżowania.
  Jak pisałem poprzednio, Mesjasz został zaprowadzony z pałacu arcykapłana do Piłata, od Piłata do Heroda, Herod wysłał Go z powrotem do Piłata, a Piłat skazał Go na śmierć i tego samego dnia pod wieczór – jak to było zapowiedziane w II Mojż.12.6: „… i zabije go zgromadzenie zboru izraelskiego o zmierzchu” wykonano wyrok na krzyżu.

  Pierwszy raz Żydzi zabili baranka wieczorem przed ucieczką z niewoli Egiptu 14-go nissan. A później robili to co roku na pamiątkę ocalenia narodu bożego przed aniołem śmierci. W tamten czwartek na Golgocie to Jezus był barankiem, który umierając za nasze grzechy wybawił nas od drugiej śmierci która przyjdzie po zmartwychwstaniu. „Tu okaże się wytrwanie świętych którzy zachowują przykazania Boże i mają świadectwo Jezusa Chrystusa.” Objawienie 14,12; 12,17.

  Jezus nie mógł umrzeć w środę, gdyż aresztowany został w środę wieczorem, a w Mt.27,1-2 mamy informacje, że od wczesnego ranka rozpoczęły się działania arcykapłanów i starszych mające na celu doprowadzenie do uśmiercenia Jezusa. A więc musiał to być czwartek rano.

  Czy śmierć w czwartek wieczór i zmartwychwstanie w niedzielę wypełnia warunek 3 dni i 3 noce w grobie?
  1) Umiera w czwartek przed zachodem słońca – zaliczony czwartek jako pierwszy dzień.
  Do piątku rana – pierwsza noc,
  Piątek – drugi dzień,
  Z piątku na sobotę – druga noc,
  Sobota – trzeci dzień,
  Noc z soboty na niedzielę – trzecia noc.
  Mamy 3 noce i trzy dni.

  2) Umiera w czwartek po zachodzie słońca:
  Do piątku rano – pierwsza noc,
  Piątek – pierwszy dzień,
  Z piątku na sobotę – druga noc,
  Sobota – drugi dzień,
  Noc z soboty na niedzielę – trzecia noc,
  Czas po zachodzie słońca liczy się jako następny dzień – trzecia noc jest jednocześnie początkiem niedzieli, trzeciego dnia.

  3) Ewentualne ukrzyżowanie w piątek przed zachodem słońca:
  W piątek do zachodu słońca – piątek jako pierwszy dzień,
  Noc z piątku na sobotę – pierwsza noc,
  Sobota – drugi dzień,
  Sobota po zachodzie słońca – druga noc,
  Noc z soboty na niedzielę jako już rozpoczęta niedziela – trzeci dzień rozpoczęty.
  Przy ukrzyżowaniu nawet przed zachodem słońca w piątek brakuje jednej nocy.

  Wypełniły się proroctwa odnośnie czasu i okoliczności ukrzyżowania Mesjasza:

  +- został zabity o zmierzchu; II Mój 12.6 => Mt.27,45,
  +- Mesjasz zapowiedział, że miał być w grobie 3 dni i 3 noce jak Jonasz w rybie; Jon.2,1 => Mat. 12. 39-40; Jan. 19.31 – Mt.28,1-6, Mt.20,19

 2. This article will help the internet people for building up new blog or even a blog from start to
  end.

 3. Heya i’m for the first time here. I came across this board and I find It really useful & it helped me out much. I hope to give something back and help others like you helped me.

 4. Bara-bar napisał(a):

  Do: von Finow
  .
  Patrzysz na to zagadnienie z punktu widzenia, ze Pan Jezus lezal w grobie trzy dni i trzy noce.
  .
  Ja patrze na to zagadnienie inaczej, ze Pan Jezus NIE lezal w grobie trzy dni i trzy noce, lecz, ze OD zdrady-wydania Judasza, DO zmartwychwstania Pana Jezusa uplynelo trzy dni i trzy noce.
  .
  Proponuje, bys przez CHWILE popatrzyl na to zagadnienie z tego samego punktu widzenia.
  Bo moze patrzac z tego punktu widzenia dostrzezesz jakies niescislosci, ktorych ja nie widze.
  .
  .
  Punkt I
  .
  Trzy dni i trzy noce ”w sercu ziemi”, znak Jonasza, to wcale nie znaczy smierc i lezenie w grobie te trzy dni.
  .
  Bo Jonasz NIE byl martwy, lecz uwieziony w wielkiej rybie.
  .
  ”Serce ziemi” to nie grob, pisalam o tym w notce.
  .
  Pan Jezus znal i uzywal slowo grob mowil do faryzeuszy, ze sa jak groby pobielane.
  Jednak w tym wypadku, nie uzywa slowa grob.
  Wiec moze nie o grob Mu chodzi?
  .
  Poza tym, Pan Jezus zapowiada znak Jonasza faryzeuszom, plemieniu przewrotnemu i oni rozumieli tak jak plemie przewrotne, czyli, ze bedzie On w grobie 3 dni i 3 noce, bo domagali sie, by postawic warte do trzeciego dnia (Mat.27:63-65).
  .
  Tak wiec, te trzy dni i trzy noce wedlug mnie znacza uwiezienie, ktore zakonczy sie smiercia i zmartwychwstaniem.
  .
  Czyli OD tego dnia, kiedy Judasz wydal, OD tego pierwszego wydania ( bo tych ‚wydan’ bylo kilka, najpierw Judasz wydal, pozniej wydano Go Pilatowi, w koncu wydano Go na smierc) majacego miejsce, gdy Pan Jezus byl w Betanii, licze trzy dni i trzy noce.
  .
  Na DWA dni PRZED Pascha.
  .
  ”(1) Za DWA DNI była Pascha i Święto Przaśników.
  Arcykapłani i uczeni w Piśmie szukali sposobu, jak by Jezusa podstępnie ująć i zabić.
  (2) Lecz mówili:
  Tylko nie w czasie święta, by nie było wzburzenia między ludem.
  (3) A gdy Jezus był w BETANII, w domu Szymona Trędowatego, i siedział za stołem, przyszła kobieta z alabastrowym flakonikiem prawdziwego olejku nardowego, bardzo drogiego.
  Rozbiła flakonik i wylała Mu olejek na głowę. …
  .
  (10) WTEDY Judasz Iskariota, jeden z Dwunastu, poszedł do arcykapłanów, aby im Go WYDAć.” (Mr.14:1-10)
  .
  Podobnie w Ewangelii Mateusza 26:2-14,15 na ktora powoluje sie w notce.
  .
  Czyli, jesli bedziemy liczyli OD pierwszego wydania, na DWA dni przed Pascha, kiedy Pan Jezus byl w Betanii, OD wtedy Jego losy sa przesadzone, zostaje WYDANY przez Judasza
  I tak, jak baranek paschalny, ktory musial byc upatrzony i oddzielony od stada, jakby ‚uwieziony’ – przeznaczony na smierc.
  .
  Podobnie OD wtedy Judasz jest tym, ktory wydal i ”pilnuje” Baranka, Baranek Bozy jest ”upatrzony” i choc ‚w stadzie’ to juz ”’naznaczony”, od ”stada” odroznia Go Judasz, kiedy przyjda Go aresztowac…
  .
  Czy dostrzegasz ta analogie?
  .
  .
  Punkt II.

  Pamietasz, napisano:
  .
  ”(10) Bo nie zostawisz duszy mojej w grobie, ani dopuścisz świętemu twemu oglądać SKAżENIA.” (Ps.16:10) BG
  .
  ” (24) Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim, (25) bo Dawid mówił o Nim:
  Miałem Pana zawsze przed oczami, gdyż stoi po mojej prawicy, abym się nie zachwiał. (26) Dlatego ucieszyło się moje serce i rozradował się mój język, także i moje ciało spoczywać będzie w nadziei, (27) że nie zostawisz duszy mojej w Otchłani ani NIE dasz Świętemu Twemu ULEC SKAZNIU.
  (28) Dałeś mi poznać drogi życia i napełnisz mnie radością przed obliczem Twoim. (29) Bracia, wolno powiedzieć do was otwarcie, że patriarcha Dawid umarł i został pochowany w grobie, który znajduje się u nas aż po dzień dzisiejszy.
  (30) Więc jako prorok, który wiedział, że Bóg przysiągł mu uroczyście, iż jego Potomek zasiądzie na jego tronie,
  (31) widział przyszłość i przepowiedział zmartwychwstanie Mesjasza, że ani nie pozostanie w Otchłani, ani CIALO Jego NIE ulegnie ROZKLADOWI.
  (32) Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami.” (Dz.2:24-32)BT
  .
  Trzy dni i trzy noce to czas w ktorym cialo juz ulega rozkladowi, szczegolnie w tamtym klimacie.
  .
  Popatrz z tego punktu widzenia.
  Czy widzisz jakies bledy?
  .
  Pozdrawiam!

 5. Bara-bar napisał(a):

  Do:von Finow
  Prawie bym zapomniala, poczytaj jeszcze komenty w tym linku, moze tam podalam jeszcze cos, o czym tu nie napisalam:
  http://bar-bara.nowyekran.net/post/86009,ktorego-dnia-tygodnia-zmartwychwstal-jezus-chrystus

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

86009