25042018Nowości:
   |    Rejestracja

Kontrowersje, czyli poziom kreta na Żuławach


Opozycja totalna na straży Konstytucji trwa, i trwa mać! Jest więc szansa, że kiedyś ją w końcu przeczyta. Oby ze zrozumieniem, choć małe szanse.


Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli” – powiedziała podczas uroczystości z okazji 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do Auschwitz.

http://fakty.interia.pl/polska/news-kontrowersje-po-slowach-premier-szydlo-w-auschwitz,nId,2406269

No i rozpętało się „napieprzanie po szczerbach”, mówiąc kolokwialnie, gdzie nie chodzi o to, co premier Beata Szydło powiedziała, tylko o to, co opozycja totalna zrozumiała (?) lub sobie dopisała. W sumie – na jedno wychodzi.

Najlepiej bezsens awantury podsumował Paweł Jędrzejewski w komentarzu na Forum Żydów Polskich:

„Wypowiedź Beaty Szydło […] jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub  nawet sama ideologia) i ich wymorduje. Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli (przede wszystkim Żydów) i III Rzesza wymordowała ich miliony„.

http://www.fzp.net.pl/opinie/reakcja-na-wypowiedz-szydlo-czyli-jak-zaslepienie-nienawiscia-odbiera-ludziom-przyzwoitosc

Zabawne w tym wszystkim jest to, że to właśnie opozycja totalna organizuje demonstracje pod hasłami obrony Konstytucji.

A gdyby tak przypadkiem „obrońcy” Konstytucji zechcieli do niej zajrzeć, to natkną się tam na artykuł 5, który stwierdza:

Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju”.

A także artykuł 38 w następującym brzmieniu:

„Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”.

Czyli: to skandal, że premier Beata Szydło w swym wystąpieniu nawiązała do zasad wpisanych w Konstytucji RP, której przestrzegania bronimy.

Schizofrenia, czy coś gorszego?

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

305770