24042018Nowości:
   |    Rejestracja

Kłam, ale mów do nas ładnie


Donald Tusk i Ewa Kopacz zrobili wszystko, żeby Polacy stracili resztki zaufania do państwa i administracji publicznej. Szereg informacji docierających od lat z różnych stron Polski, małych spraw, dotykających zwykle kogoś obcego, zebrał się w całkiem sporą górę niekompetencji. Premier Kopacz podróżująca pociągami po Polsce zdaje się nie zauważać, że Polakom nie starczają już miłe kłamstewka.


Dopalacze_5

‚Kłam, ale mów do mnie ładnie’ – piosenka pierwszorzędnej szansonistki Kasi Klich, formalnie lub nie, stała się bonmottem rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u. Tyle, że interakcje między rządem a obywatelami w niczym nie przypominają związku dwóch osób i same kłamstwa – nawet słodkie – to za mało.

Noc na dopalaczach

Jaka jest liczba dnia w sobotę 11 lipca? 28. 28 osób w katowickich szpitalach spędziło noc po zażyciu dopalaczy. Wszyscy spożwali ten sam środek – ‚Mocarz’, jak raz taki sam, po którym do szpitali trafiała młodzież i dzieci w 2010 roku, co ma znaczenie dla tej historii.

Nocą z piątku na sobotę ani katowicka policja, ani tamtejsze pogotowie nie nudziło się nawet przez chwilę. Najpierw policja informowała o ośmiu osobach, w ciągu kilku godzin ich liczba wzrosła do 20.

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową w katowickiej komendzie zlecili badania toksykologiczne.

– Tam, gdzie trafiały te osoby, wszyscy mówią, że brali truciznę o nazwie Mocarz – mówi rzecznik katowickiej policji komisarz Jacek Pytel i podkreśla, że jej źródło na razie jeszcze nie jest znane.

Policjant informuje również, że stan zatrutych, którzy znaleźli się w szpitalach, nie zagrażał ich życiu. – Pozostają jednak hospitalizowani, na obserwacji – wskazał Pytel.

W ubiegłym roku Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach odnotowała w całym regionie 602 przypadki zatruć dopalaczami. Trzy osoby zmarły. W pierwszym kwartale br. zatruć było już ok. 300, z czego ponad 250 osób wymagało leczenia szpitalnego.

Według danych Sanepidu najliczniejszą grupą ofiar dopalaczy są młodzi ludzie w wieku od 15 do 24 lat. Najwięcej dopalaczy w regionie sprzedaje się w Wodzisławiu Śląskim, Katowicach, Chorzowie, Częstochowie, Rybniku, Gliwicach, Bytomiu, Rudzie Śląskiej i Sosnowcu.

Inspektorzy sanitarni wskazują, że problem szybko narasta – producenci i handlarze tymi środkami osiągają ogromne zyski, a ich ważnym narzędziem – prócz tradycyjnej sprzedaży – jest handel za pośrednictwem internetu.

Tusk archiwalny

– Wczoraj w nocy specjalny zespół rządowy z moim udziałem podjął stosowne decyzję i tę kwestię rozstrzygniemy w trybie błyskawicznym, w sposób zdecydowany, żeby nie powiedzieć brutalny. Nie będzie litości dla tych, którzy życie młodych obiecujących ludzi chcą zamienić w piekło uzależnienia – pamiętacie te słowa? Tak 5 października dumnie mówił Donald Tusk, jeszcze wtedy premier RP, na Akademii Sztuki w Szczecinie. Mówił więcej: – Problem dopalaczy będzie rozstrzygnięty w sposób brutalny. Pierwsze decyzje już zapadły, nie będzie litości dla tych, którzy życie młodych, obiecujących ludzi chcą zamienić w piekło uzależnienia.

Tusk dodawał również, mówiąc do studentów, że ‚potraktujcie ten komunikat także jako swój komunikat, bo wasz wybór waszej drogi życiowej jest największym, najmocniejszym i najmądrzejszym uzasadnieniem takich decyzji, jakie my podejmujemy, kiedy trzeba walczyć ze złem. Dla takich ludzi jak wy, warto podejmować nawet najtrudniejsze decyzje’.

Nie wyjaśnił wówczas o jakie decyzje chodzi – to zrobił później, w telewizji. Otóż decyzją tą było zaangażowanie się osobiste premiera rządu w zakończenie – raz na zawsze – problemu dopalaczy.

Kiedy wyjeżdżał do Brukseli zapewniał, że tę sprawę zamknął. Niedobitki handlarzy dopalaczami zostawił Ewie Kopacz, zastępczyni, która godnie sprawę przejęła.

Wsiąść do pociągu, bylejakiego…

W ciągu tych pięciu lat ilość ofiar dopalaczy wzrosła, podobnie jak punktów sprzedaży – w i internecie, i na ulicach. Dostępność tych środków jest porażająca – przyznają to przede wszystkim policjanci, którzy – kiedy przypomnieć im słowa Tuska – machają niedbale rękami.

Osobiste wycieczki premiera do dopalaczy nie wynikały nawet ze szczerej troski. Po prostu chciał wgrać następne wybory. I wygrał.

Dzisiaj pociągami za pieniądze podatników jeździ Ewa Kopacz i sprzedaje ludziom te same kłamstwa. Tyle, że nie ma tego uroku co Donald. Być może bierze gorsze dopalacze…

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Kłam, ale mów do nas ładnie"

 1. kanton napisał(a):

  Prawda to prawda. Kopaczowa ma gorsze dopalacze, bo łyka je w pociągu. Jak na tę chwilę to na Śląsku naprało się „mocarzem” ponad 60 osób. Widocznie to ludzie łykają , bo nie mogą słuchać jej bzdur .
  Strach myśleć co będzie jak ona pojedzie na Wybrzeże. Bo tam pewnie czeka „pływak”.
  Dzisiaj przed południem pewien poseł , z litości nie powiem jego nazwiska. Opowiadał w radiu Tok FM jak należy stosować prawo , kiedy pieszy zechce przejść przez ” pasy”
  Co może zrobić kierowca kiedy do „pasów” podejdzie pieszy.
  Ten kabaret który odbywał się w radiu , przekraczał śmiechem najlepsze skecze kabareciarzy.
  Trza powiedzieć że prowadzący wywiad , z posłem zachowali umiar i odrobinę rozsądku.
  Dla mnie było to straszne i śmieszne.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

261782