21012018Nowości:
   |    Rejestracja

Kękuś uwolniony przez psychiatrów. Prawda zwyciężyła


Wczoraj (w poniedziałek) psychiatrzy (lekarki Danuta Woźniak, Urszula Hybel) wypisały dr Zbigniewa Kękusia ze szpitala im. dr Babińskiego w Krakowie.


 

 

 

Zbigniew Kękuś po 4 dniach pobytu w szpitalu im. Babińskiego w Krakowie został zwolniony przez lekarzy psychiatrów, w tym zastępcę dyrektora ds. lecznictwa – panią Danutę Woźniak.

 

Kękuś przebywał od czwartku na obserwacji psychiatrycznej zasądzonej bezpodstawnie – pomimo negatywnych przesłanek do jej zarządzenia, określonych w artykule 203 kpk – przez Sędzię Sądu Rejonowego dla Krakowa Krowodrzy Katarzynę Kaczmarę i podtrzymanej przez Sąd Okręgowy w Krakowie w składzie: SSO Lidia Haj, SSO Jadwiga Żmudzka i SSR del. Agnieszka Sułowska-Gibas.

 

Obserwację zasądzono na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Krowodrzy, która zarzuca Kękusiowi niepopełniony czyn i odmawia przeprowadzenia czynności dowodowych, weryfikujących zeznania pomawiających go policjantów.

 

O obserwację psychiatryczną wnioskowali na podstawie ewidentnie fałszywej opinii biegli psychiatrzy: 1/ Mariusz Patla z Zakładu Opieki Zdrowotnej Aresztu Śledczego Oddział Obserwacji Sądowo-Psychiatrycznej na Montelupich w Krakowie, 2/ Katarzyna Bilska-Zaremba z jednej z krakowskiej przychodni.

 

Kękuś został zatrzymany w czwartek w ubiegłym tygodniu przez policję i przewieziony do szpitala im. Babińskiego na Oddział 4 B. Od chwili zatrzymania głodował, w tym przez 2 dni także nie pił.

 

Lekarki Danuta Woźniak (ordynator) i Urszula Hybel po przeprowadzeniu z nim kilku rozmów zwolniły go w dniu wczorajszym do domu.

 

O okolicznościach zatrzymania informowałam w notce: http://3obieg.pl/krolowa-jadwiga-sie-w-grobie-przewraca-kekus-w-psychiatryku.

 

Wcześniejsze teksty:

 

http://3obieg.pl/kekus-i-talaga-z-krakowa-ida-do-psychuszki-pomozmy

 

http://3obieg.pl/prokuratorski-lincz-na-dr-kekusiu-nadal-trwa

 

 

Tutaj wywiad z Kękusiem po wczorajszym zwolnieniu ze szpitala:

 

 

Filmy z pobytu w szpitalu:

 

 

 

Prawda zwyciężyła! Ale to dopiero pierwszy etap zmagań z prokuraturą. Trzymajcie nadal kciuki za Kękusia!

 

Napisane przez:


Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedajacych dym). Wspólzałozycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Ilość komentarzy: 65 dla artykułu "Kękuś uwolniony przez psychiatrów. Prawda zwyciężyła"

 1. Rebeliantka Rebeliantka pisze:

  Bardzo ważne!

  Prokuratura w sposób tupeciarski łamała m.in. tą zasadę:

  „W procesie karnym stan psychiczny oskarżonego ma znaczenie
  dopiero przy ustaleniu, że dopuścił się on czynu zabronionego. Żaden
  przepis prawa nie zwalnia sądu z obowiązku ustalenia, czy oskarżony,
  który według opinii biegłych psychiatrów jest niepoczytalny w rozumieniu
  art. 31 § 1 k.k., popełnił zarzucony mu czyn. Zarówno art. 31 § 1 k.k., jak i art. 414 § 1 zd. 2 k.p.k. używają określeń (,,w chwili czynu”, ,,w czasie czynu”), z których jednoznacznie wynika, że musi zachodzić zbieżność w czasie dwóch zaszłości: czynu oskarżonego oraz jego niepoczytalności”.

  /z wyroku Sądu Najwyższego z dnia 5 marca 2002 r. sygn. III KKN 329/99/

  Dlaczego prokuratura postępowała wbrew tej zasadzie? Zapewne myśleli, że uda im się przy pomocy psychiatrów zrobić z Z. Kękusia „wariata” i nie będą musieli w związku z tym prowadzić śledztw skierowanych przeciwko Kękusiowi na podstawie fałszywych zarzutów.

  Podobny interes miała Prezes Sądu Rejonowego w Dębicy, która mając wszelkie dane po temu, aby uniewinnić Kękusia od fałszywego oskarżenia ze względu na brak dowodów przestępstwa, od kilku lat konsekwentnie dążyła do umorzenia prowadzonej przeciwko niemu sprawy na podstawie jego rzekomej niepoczytalności.

  • Zbik pisze:

   W sumie to biedny jest pan Kękuś w tym swoim świecie urojeń. Każdy kto się z nim nie zgadza to TUMAN, a tymczasem npan Kekuś nie ma bladego pojęcia o prawie i procedurach – co aż bije z jego filmików.
   Nadto jest zwykłym pieniaczem, który mnoży czynności sądowe kompletnie bez sensu dla samej frajdy lansu w necie i pisania głupawych wniosków i zażaleń – np – sprawa zwolnienia lekarskiego sędzi – kilka miesięcy walki i co – dostał zwolnienie – do czego mu to się przydało… kompletny idiotyzm.

   A te groźby cięcia żył i podpalania się litości – czy takie rzeczy robi człowiek zdrowy…

   Facet uwielbia spór i walkę. Wykorzystuje to, że w Polsce sądy i prokuratury muszą odpisywać nawet na najgłupsze jego pismo i zawiadomienie. W Wielkiej Brytanii dla takich pieniaczy w sadach są specjalne półeczki, gdzie się odkłada bez czytania pismo nr 4501, 4502, 4503 itd itd… Tam sobie poradzili z takimi odchyleniami

 2. HD HD pisze:

  Gdyby nie prawdziwy jazgot medialny (w sensie pozytywnym) dr Kękuś odsiedziałby swoje w szpitalu psychiatrycznym, bo za takim pobytem idą pieniądze. I pewnie diagnoza byłaby również pozytywna. Czekam z niecierpliwością chwili, gdy ktoś wreszcie zacznie ujawniać kulisy rozliczeń sądów w RP.

 3. Alia pisze:

  Na badania skierować tą Kaczmarę i Zolla, który jak piszą Polacy jest wyjatkowo podłym ludzikiem.

  • Rebeliantka Rebeliantka pisze:

   Na badania? Raczej zrobimy im kiedyś coś na kształt Norymbergi.

   • Zbik pisze:

    i wyroki śmierci, czy tylko dożywocia w tym waszym trybunale ludowym?

    • gniew pisze:

     Ciebie bydlaku wsadzimy tylko po szyję w gówno, abyś tą wonią upajał się bez końca…..

     • Zbik pisze:

      wy to znaczy kto?

     • Zbik pisze:

      na szczescie tacy jak ty to maja jedynie wladze by zawolac siostre oddzialowa zeby poluznila kaftan do oddania siusiu do kaczki

     • gniew pisze:

      jesteś namierzony

     • Zbik pisze:

      hehehehehe
      i co teraz bedzie? Ksiadz juz nigdy nie przyjdzie po koledzie?

     • gniew pisze:

      teraz to od ciebie nic już nie zależy…..

     • Zbik pisze:

      gniewus napisz kolejny list do prezydenta hehehehhe
      kolejne wypelnienie miejsca na SPAM w skrzynce kancelarii.

      A nie pewnie, gdzies sie twoj adres zapisze i dostaniesz zyczenia na swieta – WYSLIJ DO WSZYSTKICH.

      Bedziesz mogl sobie wydrukowac i opowiadac sasiadom, ze sam prezydent ci zyczenia na sylwestra zlozyl. Znowu bedziesz gwiazda pod klatka schodowa.

      Eh ty to sie umiesz zakrecic cwaniaczku 😉

    • Kamilp132 pisze:

     Zbik… chłopaku… Jesteś typem na jednego liścia. Oddaj matce komputer…

     • Anka.B. pisze:

      w slangu dresiarskiej patologii to pewnie jakaś straszna obraza… hmm…
      a ty jesteś na dwie łodygi i kwiatek 😉

 4. HD HD pisze:

  Sprawa Kękusia ma jeszcze inny aspekt. Polski wymiar sprawiedliwości, a raczej „sprawiedliwości”, boi się opinii publicznej. Receptą na zwycięstwo w sądzie nie jest dobry adwokat, bo „togowi” zwyczajnie leją na argumenty strony, ale szum medialny.

 5. pablo3 pablo3 pisze:

  ci nasi, Rzecznicy Praw Obywatelskich. Zoll, Kochanowski, czy inny Bodnar… maja tyle wspolnego ze swoja rola, co ich odpowiednicy, przy prezydencie Federacji Rosyjskiej, Wladimirze Putinie.
  chociaz, te wypowiedzi, dr Kekusia o masonach, wcale nie poprawiaja jego sytuacji i sprawy, gdyz wychodza poza ramy, obowiazujacego dyskursu publicznego. kazdy z nas, moze byc czlonkiem lozy masonskiej czy jakiejs inne wspolnoty lub organizacji, ale nie mozemy mu udowodnic, iz jego przynaleznosc do niej, ma jakies deprawacyjne lub niszczycielskie cele. rownie dobrze, mozemy podejrzewac, ze dr Kekus, jest chory psychicznie.

  • Rebeliantka Rebeliantka pisze:

   Poglądy „niepoprawne politycznie” nie są przejawem choroby psychicznej. O tajnych organizacjach obywatel ma prawo spekulować na temat ich celów.

   To totalitaryści chcieliby „niepoprawnych” wsadzać do psychiatryków. Zresztą to robią, coraz częściej też w krajach o tzw. ugruntowanej demokracji”.

 6. gość pisze:

  Teatr dla kukiełek.

 7. Iskra pisze:

  Kiedy ten podły facet w końcu przeprosi kobietę, której już tyle publicznie naubliżał, panią sędzie Stój ?

  • Rebeliantka Rebeliantka pisze:

   Jestem przeciwna ostrym słowom, ale czasami jest tak, że akcja rodzi reakcję, czyż nie?

   W prawie karnym istnieje też pojęcie prowokacji, nieprawdaż? Człowiek niesprawiedliwie traktowany czasami nie wytrzymuje.

   To zresztą objaw zdrowia psychicznego – zdolność do odczuwania emocji.

 8. Wnuk pisze:

  Kękuś uwolniony przez psychiatrów. Prawda zwyciężyła

  Autorka chyba nie bardzo rozumie co się w sprawie oskarżonego Kękusia dzieje.

  Kękuś trafił decyzją sądu na obserwację psychiatryczną w trybie art 203 kpk, bo odmówił współpracy na badaniu ambulatoryjnym.
  A ponieważ za czyn z art 242 k.k. grozi mu kara bezwzględnego pozbawienia wolności to wszystkie przesłanki z 203 są zrealizowane i brak przesłanek negatywnych.

  Oskarżony Kękuś trafił do zakładu psychiatrycznego na obserwację z orzeczonym terminem maksymalnym 4 tyg. Termin minimalny to taki, który jest niezbędny lekarzom do wydania opinii o jego poczytalności, i ewentualnej chorobie psychicznej.

  Skoro lekarzom wystarczyło kilka dni to jak w każdej innej sprawie po okresie niezbędnym oskarżonego zwalnia się z dalszej obserwacji i przystępuje się do sporządzenia opinii.

  W trakcie badania psychiatrycznego i obserwacji psychiatrycznej w oddziale zamkniętym oskarżony nie ma prawa do korzystania z obrońcy, gdyż nie są to czynności procesowe postępowania karnego. W czynnościach procesowych biorą udział organy postępowania – jak sąd czy prokurator i wówczas oskarżonemu służy prawo do korzystania z obrońcy.

  PS.
  Zamiast pisać setki pism i zażaleń, petycji i wniosków lepiej będzie dla oskarżonego Kękusia jak zasponsorujecie mu 2-3 godziny z dobrym adwokatem, który mu to wyjaśni. Kękuś mimo licznych zaburzeń wydaje się człowiekiem inteligentnym i wiele spraw szybko jest w stanie zrozumieć.

  • jj pisze:

   kekus moze w kazdej chwili korzystac z pomocy adwokata
   kazda rozmowa z bieglymi na zadanie podejrzanego moze sie odbyc tylko
   w obecnosci adwokata

   sa to niezbywalne prawa oskarzonego

   wiec nie wal tu POwskiej kupy pseudowypowiedzi

   co wiecej tego typu badania sa prawem a nie obowiazkiem
   dla osoby oskarzonej

   do czasu gdy osoba taka nie zostanie ubezwlasnowolniona przez
   sad i nie zostanie ustanowiony jego opiekun prawny

   zgodnie z prawem miedzynarodowym i polska konstytucja
   nie moze zostac legalnie poddany takim czy innym badaniom
   majacym stwierdzic jakakolwiek jego chorobe
   bez swojej zgody

   zabrania tego tez kodeks etyki lekarskiej

   • Wnuk pisze:

    Art. 74. [Prawa i obowiązki oskarżonego w postępowaniu] – KODEKS POSTĘPOWANIA KARNEGO
    § 1.Oskarżony nie ma obowiązku dowodzenia swej niewinności ani obowiązku dostarczania dowodów na swoją niekorzyść.
    § 2.70 Oskarżony jest jednak obowiązany poddać się:
    1) oględzinom zewnętrznym ciała oraz innym badaniom niepołączonym z naruszeniem integralności ciała; wolno także w szczególności od oskarżonego pobrać odciski, fotografować go oraz okazać w celach rozpoznawczych innym osobom,
    2) badaniom psychologicznym i psychiatrycznym oraz badaniom połączonym z dokonaniem zabiegów na jego ciele, z wyjątkiem chirurgicznych, pod warunkiem że dokonywane są przez uprawnionego do tego pracownika służby zdrowia z zachowaniem wskazań wiedzy lekarskiej i nie zagrażają zdrowiu oskarżonego, jeżeli przeprowadzenie tych badań jest nieodzowne; w szczególności oskarżony jest obowiązany przy zachowaniu tych warunków poddać się pobraniu krwi, włosów lub wydzielin organizmu, z zastrzeżeniem pkt 3,
    3) pobraniu przez funkcjonariusza Policji wymazu ze śluzówki policzków, jeżeli jest to nieodzowne i nie zachodzi obawa, że zagrażałoby to zdrowiu oskarżonego lub innych osób.
    § 3.71 W stosunku do osoby podejrzanej można dokonać badań lub czynności, o których mowa w § 2 pkt 1, a także, przy zachowaniu wymagań określonych w § 2 pkt 2 lub 3, pobrać krew, włosy, wymaz ze śluzówki policzków lub inne wydzieliny organizmu.
    § 3a.72 Oskarżonego lub osobę podejrzaną wzywa się do poddania się obowiązkom wynikającym z § 2 i 3. W razie odmowy poddania się tym obowiązkom oskarżonego lub osobę podejrzaną można zatrzymać i przymusowo doprowadzić, a także stosować wobec nich siłę fizyczną lub środki techniczne służące obezwładnieniu, w zakresie niezbędnym do wykonania danej czynności.

    Jeszcze coś chcesz powiedzieć ?

    • jj pisze:

     ffffff
     a kto ci powiedzial ze to jest zgodne z konstytucja?
     pajac zoll i jego kompania?

     wszelkie takie czynnosci ktore naruszaja powloki ciala i
     stykaja obce ciala z naszym cialem
     sa niebezpieczne dla naszego zdrowia a nawet zycia

     tym bardziej niebezpieczne sa srodki przymusu uzyte do wymuszania
     podobnych czynnosci przez pseudolekarzy

     zaden lekarz z prawdziwego zdarzenia
     fffff nie pdejmie sie takich czynnosci bez zgody pacjenta

     nadto takie badania prowadzone po fakcie wyjatkowo latwo falszowac

     przez prosta podmiane probek

     nie mowiac juz o nieuctwie nierzetelnosci i fantazjach bieglych

     sprawdza sie tu znane stwierdzenie
     a kto bedzie kontrolowal kontrolerow policje i sedziow

  • Rebeliantka Rebeliantka pisze:

   Sorry, Panie Wnuk, ale nie przeczytał Pan wcześniejszych zalinkowanych tekstów, stąd Pańskie dezinformacje co do faktów.

   Chyba, że robi Pan to celowo …

 9. Rebeliantka Rebeliantka pisze:

  @ jj & gniew.

  Dzięki piękne za udział w dyskusji podczas mojej nieobecności.

 10. Wnuk pisze:

  a tytuł będzie aktualny, gdy z opinii biegłych będzie wynikało, że jednak z zaburzeniami urojeniowymi i paranoidalnymi?

  ciekawe też czy dr Kękuś po przeczytaniu opinii nadal będzie taki pochlebny w stosunku do pani ordynator, czy mu sie nagle optyka przestawi.

  Pozdrawiam

  • kali pisze:

   Wow! Bardzo ciekawe za sprawą, jakiego źródła posiadasz informacje, że opinia będzie niekorzystna dla Kękusia. No chyba, że jako” aparatczyk” do tego przyłożyłeś rączki i to by wyjaśniało twoją wiedzę na temat ewentualnej opinii.

  • kali pisze:

   No dawaj „aparatczyku” Wnuk nawijaj na temat opinii w sprawie Kękusia, którą zdołałeś poznać !!!

  • Rebeliantka Rebeliantka pisze:

   Zobaczymy, co będzie.

   Bardzo są zastanawiające Pańskie wynurzenia, Panie Wnuk (czyj?) Straszy Pan? Prowokuje? A jeśli tak, to kogo?

   Niewątpliwie, w krajach totalitarnych etykietuje się publicznie przeciwników reżimów jako wariatów.

   Pan chciałby w Polsce praktyk totalitarnych? Jeśli tak, to jest to oburzające.

 11. kali pisze:

  Idioto „aparatczyku” wpisem 1 września 2015 o 09:16
  zdradziłeś się !!! Nawijaj dalej :-)

  • Wnuk pisze:

   jaki ty jestes spostrzegawczy, w harcerstwie na 100% miałeś sprawność gumowe ucho i garbaty nos…

   Pozdrowienia i uściski.

   • kali pisze:

    Widzisz jak bardzo masz opóźniony zapłon „aparatczyku” :-)
    Towarzyszu Wnuk o jakich pozdrowieniach piszecie- możecie skonkretyzować :-)
    Ściskam się tylko z jedną osobą-żoną wydaje mi się, że towarzysz Wnuk nią nie jest :-)
    Cholerka Towarzysz Wnuk pragnie mnie :-)

   • Justa pisze:

    Może być tak, że facet nie cierpi nas żadną chorobę psychiczną, bo jej rozpoznanie należy do zadań biegłych psychiatrów. Natomiast może cierpieć na zaburzenia osobowościowe i to mi się wydaje tu najbardziej prawdopodobne. Nie nie wiem, narcystyczne, albo nawet jakąś specyficzną postac zaburzeń dyssocjalnych. A co do publikacji opinii na you tubę, to szczerze wątpię, czy będzie chciał upublicznić :). Trzeba jednak powiedzieć, że niektóre filmiki z rozpraw są wstrząsające..

 12. kali pisze:

  Ale tam będą opisane przecież Twoje schorzenia aparatczyku :-)
  Chyba, że celowo zostaną zamienione dane osobowe-ale to wciąż będzie opinia o twoim stanie psychicznym :-)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

264923