25042018Nowości:
   |    Rejestracja

Karty przedpłacone w systemach motywacyjnych


Znalezienie idealnego systemu motywacyjnego dla swoich pracowników, partnerów handlowych lub kontrahentów może być kłopotliwe, ale wcale nie musi. Zanim zaczniemy wdrażanie jakiegokolwiek rozwiązania, warto zastanowić się, jaki cel chcemy osiągnąć.


Właściwa motywacja w biznesie jest bardzo ważna. Wpływa nie tylko na wysokość zysków, ale także na atmosferę pracy i współpracy: zarówno jeśli chcemy, by nasi pracownicy osiągali coraz lepsze rezultaty i mieli większy zapał do pracy, jak i wtedy, gdy chcemy pozyskać nowe kontrakty lub utrzymać obecne. Nagrody i premie to zawsze dobry pomysł, zwłaszcza jeśli pozwalają na indywidualne dopasowanie gratyfikacji do potrzeb.

 

Jak motywować?

 

Najlepiej sprawdzają się kompleksowe systemy motywacyjne, co nie oznacza, że muszą być one skomplikowane. Główny nacisk powinien być położony raczej na mnogość rozwiązań i opcji wykorzystania przyznanej nagrody. Nie wszyscy mamy taki sam gust, więc jednorodne rozwiązania po prostu się nie sprawdzą. Nagrody powinny być atrakcyjne dla osoby nimi obdarowanej. Przykładowo jeśli chcemy zyskać w oczach naszego kontrahenta i przekonać go do dalszej współpracy, wręczanie mu firmowych gadżetów niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Taki upominek jest nieprzemyślany, a osoba obdarowana może wręcz poczuć się lekceważona, ponieważ przygotowanie podarunku nie wymagało od nas ani chwili zastanowienia.

 

Rozwiązanie idealne – karty przedpłacone

 

Karty przedpłacone to bardzo prosty sposób na motywowanie pracowników i budowanie lojalności w biznesie. Jeśli w firmie nie ma jeszcze systemu kafeteryjnego, warto postawić właśnie na niego. Karty pozwalają użytkownikom samodzielnie decydować, na co wydadzą zebrane środki. Taki system umożliwia dobranie nagrody indywidualnie do potrzeb i zainteresowań, daje wiele możliwości i sprawdza się najlepiej.

Credit card and smartphone in hands. Laptop and tablet on the table. Web shopping. (Intentional sun glare and lens flares)Z perspektywy firmy karty przedpłacone to również zysk. Koszty wdrożenia zazwyczaj są niewielkie, a ich obsługa ograniczona jest do minimum, dzięki czemu pozwalają na oszczędności budżetowe. Dodatkowo większość tego typu systemów motywacyjnych finansowanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych nie zwiększa podstawy wymiaru składek ZUS. To kolejny punkt, na który warto zwrócić uwagę, bo również generuje wymierne korzyści.

 

Sprawdzone rozwiązania

 

 

Jeśli zdecydujemy się na wprowadzenie kart przedpłaconych, warto skorzystać z oferty Sodexo. Posiadacze Kart Premiowych Sodexo mogą z nich korzystać u wybranego partnera spośród 300 000 na terenie całego kraju. Otrzymują także dostęp do specjalnych promocji, a oferowane zniżki sięgają nawet 50% (tutaj dowiesz się więcej: http://sodexolojalnosc.pl/baza-wiedzy/czym-sa-karty-przedpłacone). Dodatkowo Karty Premiowe umożliwiają wypłatę gotówki z bankomatów na terenie całej Polski. Sodexo dba także o bezpieczeństwo kart. W wypadku zgubienia lub kradzieży można je łatwo zastrzec.

 

Długofalowe działanie, lepsze efekty

Na koniec dodajmy jeszcze, że program motywacyjny jest o wiele skuteczniejszy, jeśli jest długofalowym działaniem. Pozwala to na podtrzymanie zainteresowania uczestników programu, wpływa na jego atrakcyjność i pozwala przedłużyć motywację do dalszego działania. Karty przedpłacone doskonale wpisują się w ten trend, ponieważ pozwalają na doładowania przez cały czas korzystania.

Należy pamiętać, że 20% lojalnych klientów generuje aż 80% zysków, dlatego warto o nich właściwie zadbać. Na efekty wprowadzenia odpowiedniego programu motywacyjnego nie trzeba będzie długo czekać.

Napisane przez:

Kontakt: kampanieonline

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Karty przedpłacone w systemach motywacyjnych"

  1. gniew napisał(a):

    Szczęść Boże. Dość nabijania pracowników w butelkę…. . Nie żadne karty przedpłacone !!!, tylko gotówka lub czek na rękę. To pracownik ma być zadowolony z prezentu , a nie pracodawca… Obdarowany pracownik z gotówką pójdzie tam gdzie chce, kupi to co chce i za ile chce…, wystarczy, że otrzyma bilety Narodowego Banku Polskiego, które są prawnym środkiem płatniczym w Polsce !!!. A nie będzie ograniczony punktami realizacji z listy 300 i będzie marnował czas na bieganie po wyznaczonych punktach z listy z jęzorem na brodzie aby kupić interesujący towar w dobrej cenie !!!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

301645