18062018Nowości:
   |    Rejestracja

Juncker, niech pan się zlituje nad uchodźcami


Cezary Kaźmierczak, przewodniczący Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, napisał list otwarty w sprawie uchodźców do Jean’a-Claude’a Juncker’a, przewodniczącego Komisji Europejskiej. List cytujemy w całości. I polecamy – nic dodać, nic ująć


maxresdefault (6)

Wielce Szanowny Panie Przewodniczący!
Z rosnącym niepokojem patrzę, jak chce Pan wysłać tysiące uchodźców, którzy cudem uniknęli śmierci z rąk Asada bądź ISIS, pod jarzmo kaczystowskiego reżimu w Polsce. To po to ci ludzie narażając życie płynęli na dziurawych łajbach do nowoczesnej i postępowej Europy, żeby teraz zesłał ich Pan do KatoCiemnogrodu nad Wisłą, który budzi takie przerażenie Sił Postępu?
Ma Pan serce jak step ukraiński, Panie Przewodniczący!
Jeśli mi Pan nie wierzy – posłucha Pan niekwestionowanych Autorytetów Moralnych. Przecież reżyserka Holland wyraźnie mówi, „że obecnie w Polsce jest gorzej niż za Hitlera i Stalina”, a aktorka Janda w sposób jednoznaczny stwierdza, „że ludzie w Polsce nigdy nie bali się tak jak teraz”. Aktorka Cielecka zaś „czuje się w tramwaju jak żydowskie dziecko za okupacji”. Taki los chce Pan zgotować tym cudem uratowanym ludziom?
Panie Przewodniczący! Nie dziwią mnie te opinie. W naszym kraju nie jest dobrze. Począwszy od zbrodniczego pozbawienia prenumeraty przez rządowe agencje Gazety Wyborczej, poprzez niedopuszczenie do udziału w programie na TVP Info charyzmatycznego Jarosława Marciniaka jako reprezentanta KOD, w miejsce zaproszonego Mateusza Kijowskiego, a skończywszy na wykluczeniu posła Szczerby z obrad Sejmu za wyrażenie uczuć do Marszałka tej samej płci. To tylko wybrane, niektóre zbrodnicze czyny kaczystowskich siepaczy.
Kto jak kto, ale Pan, jako chrześcijanin dumny członek Chrześcijańsko-Społecznej Partii Ludowej nie powinien posyłać ludzi do piekła!
Nie lepiej jest w gospodarce. Morawiecki z Kowalczykiem tak zastraszyli polskich przedsiębiorców, że ci biedni ze strachu nie mogą spać po nocach i wykręcili zawstydzający drugi w wysokości wzrost gospodarczy w Europie, zatrudnili milion Ukraińców, a bezrobocie doprowadzili do najniższego poziomu w historii III RP. Wszystko to ze strachu przed reżimem Szydło. I polski rząd zamiast nad tym ubolewać – bezwstydnie chwali się tymi wynikami nienawiści, wszędzie je eksponuje za nic mając uczucia innych narodów Europy! Wstyd i żenada!
I jeszcze ten Marczuk – polecam Panu przyjrzeć się ptaszkowi – odebrał dotacje państwowe do teatru aktorki Jandy, który latami świetnie radził sobie rynkowo, i przeznaczył je na zbrodniczy program 500+, który zlikwidował w 90% ubóstwo wśród dzieci. Te brudne, zabrane kulturze pieniądze, są znakiem hańby rządzących i obrazem męczeństwa aktorki Jandy.
Panie Przewodniczący! Apeluje do Pana sumienia! Pan nie każe tych biednych ludzi zsyłką do mojego strasznego kraju! Ale jeśli Pan nie posłucha mnie jednak i okaże się Pan bezwzględny – to może im jednak jakieś cross-cultural szkolenie zrobić, bo naród u nas ciemny i dziki i za obmacywanie kobiet w tramwaju, to można w ryj dostać i to od całkiem trzeźwego. Wiem, że w to ciężko uwierzyć.
Zapraszam Pana do mojej umęczonej przez kaczystowski reżim Ojczyzny, żeby osobiście Pan się przekonał, że wysyła Pan ludzi do piekła. Jako dodatkową zachętę, informuję Pana, że w najmniej postępowym regionie, u mnie na Podlasiu, „Duma Puszczy Knyszyńskiej” nigdy nie wysycha,
a miejscowa ludność tylko szuka pretekstu, żeby okazać swoją gościnność.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 7 dla artykułu "Juncker, niech pan się zlituje nad uchodźcami"

 1. Szkolenia psów napisał(a):

  Brawo panie Cezary, nic dodać nic ująć, szkoda że tak mało osób to przeczyta,
  pozdrawiam

 2. Marcin napisał(a):

  Moze nie Kazmierczak a Kazmierczuk i wszystko jasne.

 3. gniew napisał(a):

  Szczęść Boże. Czy ten tekst został przetłumaczony ???. Trzeba było ten tekst przetłumaczyć wiernie na język Junckera, bo poprzekręca i skutek wyjdzie odwrotny do zamierzonego !!!.
  pozdrawiam Zbigniew Lachowicz

  • Michał Nawrocki Michał Nawrocki napisał(a):

   i tak poprzekręca, nie zrozumie znaczenia. Wieczny kac ma swoje źródła.

   Pozdrawiam

   • Jan napisał(a):

    To na jaki jezyk tlumaczyc? Bo Junker wlada plynnie 4 jezykami. Gdyby to mial tlumaczyc pan Pietkun, to na niemiecki bym odradzal. Podal mianowicie kiedys w artykule o policji niemieckiej, za ma sie chronic przed opluwaniem zakladajac sobie maski na glowe. Tymczasem bylo dokladnie odwrotnie.

    • Pawel Pietkun Pawel Pietkun napisał(a):

     Drogi kolego. Siadaj i tłumacz. Znasz niemiecki, co jest bezspornie Twoim atutem. Ja operuję innymi językami – w przywoływanym przez Ciebie przypadku skorzystałem z pomocy innych. Generalnie myślę, że zanim dokonasz egzegezy mojego braku umiejętności to sam coś zrób – nasza cywilizacja, kraj, społeczności bardziej potrzebują ludzi, którzy mniej mówią, a więcej robią. Krytykę oczywiście przyjmuję – ale błagam, niechże ona ma sens. niechże nie będzie taka – wybacz – platformerska.
     Serdeczności

     • Jan napisał(a):

      Kolego Pietkun,
      nie chodzilo mi o wytykanie Tobie braku umiejetnosci. Moj komentarz byl sprostowaniem a nie krytyka (nie dziele krytyki na platformerska czy pisowska)
      Na przyszlosc radze Tobie dokladniej sprawdzac zrodla i pochodzenie informacji.Natomiast 100% zgody na Twoje: wiecej robic, mniej mowic.
      pozdrowienia

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

304777