21042018Nowości:
   |    Rejestracja

Jakub Noch straszy w „naTemat”


Ostatnia nadzieja nieugiętych bojowników o wolność i demokrację AD MMXV – Sąd Najwyższy. Według czołowego publicysty lisiego portalu naTemat.pl już 19 stycznia 2016 roku unieważni wybory.


PiS zupełnie nie przejmuje się wielotysięcznymi protestami, ani apelami europejskich sojuszników o opamiętanie się w łamaniu konstytucji. Rząd sterowany przez Jarosława Kaczyńskiego zdaje się zupełnie nie obawiać utraty raz zdobytej wszechwładzy. Tymczasem coraz silniej wracają spekulacje na temat tego, iż już w styczniu rewolucję zafundowaną przez tę partię może zakończyć Sąd Najwyższy. Czy rzeczywiście możliwe są nowe wybory już na wiosnę?
(…)
1662543-teresa-flemming-kuleszaWarto zwrócić uwagę, że Teresa Flemming-Kulesza, Prezes Sądu Najwyższego kierująca Izbą Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych, który będzie orzekał o ważności wyborów, została na to stanowisko powołana w 1990 roku, przez prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego.
Roman Giertych w dniu 8 grudnia napisał, że tylko Sąd Najwyższy może obronić demokrację orzekając nieważność wyborów.
Można się już dzisiaj domyślać co będzie się działo 19 stycznia na Placu Krasińskich w Warszawie. Pytanie czy sądy ulegną salonowi czy ulicy i kto tą ulicą będzie rządził 19 stycznia.(…)a72

Pytanie tylko, jak na ewentualną niekorzystną dla PiS decyzję Sądu Najwyższego obecne władza zareaguje. Skoro już odmawia ona respektowana wyroków Trybunału Konstytucyjnego, podobny los może czekać uchwałę Sądu Najwyższego o nieważności wyborów. Należy bowiem pamiętać, iż wygaśnięcie mandatów poselskich nastąpiłoby dopiero w dniu opublikowania takiej uchwały w Dzienniku Ustaw RP, a obecny rząd miewa z takimi publikacjami problemy.
Poza tym, do rozpisania wyborów ponownych koniecznie jest postanowienie prezydenta. Jednak Andrzej Duda może pozostać na rozstrzygnięcia SN tak samo głuchy, jak na te, które zapadły w TK. Można się więc domyślać, że sytuacja w kraju tylko zostałaby w ten sposób podgrzana…
http://natemat.pl/165927,coraz-glosniej-o-tym-ze-sad-najwyzszy-pozbawi-pis-wladzy-juz-w-styczniu-oni-twierdza-ze-sedziow-zacheca-masowe-protesty

Oto kolejny „oręż” po Petru i facecie w spódnicy.
V2uo8723Tym razem niezawisły sąd zdaniem Nocha może zmienić wynik wyborczy, bo… Prezes Sądu Najwyższego była powołana przez Wojciecha Jaruzelskiego!
A gdyby przez przypadek jej matka za młodu należała do tej samej drużyny pionierów, co Adam Michnik, to pewnie prócz rozwiązania wyborów SN orzekłby dożywotnie wypłacanie Tomaszowi Lisowi najwyższych na świecie (w przeliczeniu na minutę emisji programu) honorariów? 😉

Tymczasem komunikat Sądu Najwyższego nie pozostawia złudzeń:

Sąd Najwyższy na 19 stycznia 2016 r. wyznaczył termin posiedzenia, na którym na podstawie sprawozdania z wyborów przedstawionego przez PKW oraz opinii wydanych po rozpoznaniu protestów rozstrzygnie o ważności wyborów parlamentarnych przeprowadzonych 25 października 2015 r. Do dnia 18 grudnia br. do sądu wpłynęło 77 protestów wyborczych.
Sąd Najwyższy rozpoznał 76 protestów, w tym 43 postanowił pozostawić bez dalszego biegu. Na podstawie art. 243 kodeksu wyborczego Sąd Najwyższy bez dalszego biegu pozostawia protest wniesiony przez osobę do tego nieuprawnioną lub niespełniający warunków określonych w art. 241 kodeksu, a także dotyczący sprawy, co do której w kodeksie przewiduje się możliwość wniesienia przed dniem głosowania skargi lub odwołania do sądu lub do Państwowej Komisji Wyborczej.
Sąd uznał sześć protestów za niezasadne. W przypadku 27 protestów SN postanowił wyrazić opinię o zasadności zarzutów w nich podniesionych i ocenił, że nieprawidłowości wskazane w tych protestach nie miały wpływu na wynik wyborów. Większość z uznanych za zasadne protestów dotyczyła nieprawidłowości związanych z liczeniem głosów polegających na nieuwzględnieniu głosów oddanych przez wnoszących protesty na konkretnych kandydatów w protokołach obwodowych komisji wyborczych. Do rozpoznania pozostał jeden protest wyborczy wniesiony po terminie.
http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Komunikaty_o_sprawach.aspx?ItemID=88&ListName=Komunikaty_o_sprawach

.

Obowiązujący Kodeks wyborczy, panie Noch, nie pozostawia złudzeń.
Protest wyborczy wniesiony po terminie jako niespełniający warunków przewidzianych art.241 kodeksu wyborczego będzie pozostawiony bez biegu.
Nie jest dopuszczalne przywrócenie terminu.  Tak więc ten nierozpoznany jeszcze protest trafi wzorem 43 innych do przysłowiowego kosza.

.
Art. 243 [Protest bez dalszego biegu] *

§ 1. Sąd Najwyższy pozostawia bez dalszego biegu protest wniesiony przez osobę do tego nieuprawnioną lub niespełniający warunków określonych w art. 241. Niedopuszczalne jest przywrócenie terminu do wniesienia protestu.

.

W zasadzie tyle.
Można tylko przypomnieć hasło, jakie w latach stanu wojennego malowano na murach pod wizerunkiem ówczesnego rzecznika rządu, niejakiego Urbana:

Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz.

.

Cholera, kto by się podziewał, że po 30 latach będzie nadal aktualne. 😉

dc19c0685709db0708d91b7e0c61d5c92afbebbd

21.12 2015

____________________________________________
* Kodeks wyborczy z dnia 5 stycznia 2011 r. (Dz.U. Nr 21, poz. 112)
zm. : Dz. U. z 2011 r. Nr 21, poz. 112, Nr 26, poz. 134, Nr 94, poz. 550, Nr 102, poz. 588, Nr 134, poz. 777, Nr 147, poz. 881, Nr 149, poz. 889, Nr 171, poz. 1016, Nr 217, poz. 1281, z 2012 r. poz. 849, 951, 1529, z 2014 r. poz. 179, 180, 1072, z 2015 r. poz. 1043, 1044, 1045.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 6 dla artykułu "Jakub Noch straszy w „naTemat”"

 1. kanton napisał(a):

  Oblicze pana Romana Gierdycha jest przepiękne. Nic tylko straszyć wyborców. I uzębienie jakieś nieszczególne. :(.

 2. lancelot lancelot napisał(a):

  Spokojnie parteigenosse Noch, noch mal не будет. 😉

 3. gola.dupa.tuska napisał(a):

  Nie jestem zwolennikiem PIS-u. Nie należę do tej partii, ale bacznie obserwuję to co robią. Jestem całkowicie przekonany, że w przypadku ponownych wyborów PIS ma 80 % a Kukiz 20 %. Tylko musiałby zostać spełniony 1 warunek: koniecznie trzeba byłoby wypierdolić starych komuchów z PKW. Po prostu cała PKW do wymiany.

 4. pablo3 pablo3 napisał(a):

  a mafia caly czas, wyglasza swoje pogrozki. zobaczymy. jak wyprowadza 100 tysiecy ludzi na ulice (niewazne czy oplacanych z pieniedzy Sorosa i innych ciemnych typow czy zglodnialych koryta), to mozemy zaczac sie martwic. trzeba bedzie odpowiedziec z jeszcze wieksza sila, jak na Wegrzech – Orbana. i oczywiscie, wiele zalezy od nowej telewizji narodowej. takich posilkow, trzeba oczekiwac po nowym roku. potrzebujemy, telewizji narodowej, niczym spragniony podroznik kropli wody, posrodku pustyni.

 5. Tomasz napisał(a):

  Hmmm Żydzi …rządzą od tysiącleci światem, gdyż mieli taki plan i go realizowali i realizują… My słowianie poprostu żyliśmy i nigdy nie mieliśmy żadnego planu ani celu… u nich powstała Biblia i jasno jest tam napisane „NARÓD WYBRANY” my tą wiare przyjeliśmy i tak powstała Polska… przyjmując chrzest porzuciliśmy nasze wierzenia i naszą tożsamość, hmm nie tylko my… Nasz BÓG jest żydem więc taka rola żydów, żeby rządzić…jak nie chcemy to stwórzmy własną cywilizacje, badźmy samowystarczalni bo jak sie „wypiszemy” z żydowskiej cywilizacji to judeo-chrześcijańska cywilizacja potraktuje nas jak zdrajce i staniemy sie odizolowaną krainą (coś jak druga Korea Północna”) lub przejdźmy do cywilizacji Islamskiej lub zjednoczmy się i stwórzmy słowiański świat w którym słowianie będą dyktować reguły…hmmm nie tak „hop siup” bo nie pozwolą nam odejść wypisać sie tak poprostu, gdyż jesteśmy zbyt cenni ( siła robocza, bogactwa naturalne )dla nich…..kiedyś się buntowaliśmy powstał antysemityzm to wymyślili holocaust, zrobili se czystkei przy okazji ochronke na przyszłość…teraz antysemityzm to prawie zbrodnia…Żyd nie rządzi słowianami z batem i musi nas troszke omamić i zwieść żebyśmy im służyli gdyż nie udało sie podczas II wś podbić bo Ruscy sie nie dali… Musimy sie my słowianie zjednoczyć wszyscy i stworzyć własną cywilizacje, własne reguły, własny świat, ale potrzebny jest do tego jasny cel, plan potem realizacja i budowanie wszystkiego od nowa …hmmm ale oni przez machine manipulacji, indoktrynacji i inwiigilacji zrobią wszystko byśmy byli skłóceni i ogłupieni, hm mają łatwo gdyż my slowianie jesteśmy niepokornym i walecznym plemieniem…Bo zgodni, zjednoczeni słowianie z poczuciem własnej odrębności bylibyśmy MEGAPOTĘGĄ, rządzili byśmy wspólnie Naszym Światem i nikt nam nie podskoczył, ale oni zrobią wszystko żebyśmy nawet nie pomyśleli że MOŻEMY…”i have a dream…” ehh ale do tego poza świadomościa potrzeba jeszcze wylać morze naszej krwi i potu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

273418