21042018Nowości:
   |    Rejestracja

Jak GW i TVN odtrumpiły koniec świata


Ale głupi ci Rzymianie – mawiał w ulubionym przez wielu komiksie ‘Asterix i Obelix’ tytułowy Obelix. Dzisiaj parafrazują go tysiące dziennikarzy TVN, Gazety Wyborczej, polskich partii politycznych komentując wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. – Ale głupi ci Amerykanie – grzmią zewsząd, choć właściwie głównie z lewej strony. Swoją drogą nawet nie wiedziałem, że mamy tylu znawców USA, socjologii i psychologii. W tym zgodnym chórze brakowało właściwie Wałęsy gromiącego obywateli USA i grożącego im puczem dla uratowania demokracji i Hillary Clinton.


Donald Trump+Thumbs Up+Disgust+Forward Lip Purse+Body Language Expert+Nonverbal Communication Expert+Speaker+Keynote+Consultant+Las Vegas+Orlando+New York City+Los Angeles

Gazeta Wyborcza i TVN zadziwiająco starannie przygotowywały Polaków do Wielkiego Dnia, czyli przedwczorajszych wyborów w USA. Miała w nich wygrać Hillary Clinton, pierwsza kobieta-prezydent, szlachetna lesbijka z deklaracji, zdradzona podle żona, która potrafi wybaczać seks oralny męża ze swoją asystentką. Retoryka mediów i KOD-u była tak intensywna, że gdyby nie to, że oglądam również amerykańskie media i przeglądam tamtejsze gazety (również lokalne) uwierzyłbym w porażkę ‘tego błazna Trumpa’ – bo nawet takie określenia wobec kandydata padały.

Stało się inaczej – wygrał Donald Trump i to z taką przewagą, że nie może być wątpliwości, że Amerykanie wybrali właśnie jego. Wybrali i, co naturalne, cieszą się z tego wyboru, choć polskojęzyczne media mainstreamu w znakomitej większości mówią i piszą o ‘przerażeniu’, chęci ucieczki do Kanady, pakowaniu walizek.

Do głosu doszli również politycy opozycyjni naprzemiennie gromiąc Amerykanów i wieszcząc w najlepszym wypadku rozpad Ameryki, w najgorszym rozbiór Wszechświata między dwa zgodne mocarstwa – Rosję i USA. Zgodne, bo – jak mnie przekonują państwo z telewizora i GW Trump jest ulubieńcem Putina i źle się stało, że Polska raptem straciła sojusznika i żadne umowy z USA ważne już nie będą a rozpad NATO jest kwestią czasu, podobnie jak Rosyjski atak na Polskę i okupacja kraju.

Sięgnąłem więc po te rosyjskie tytuły spodziewając się zdjęć Putina z szampanem, albo chociaż z uśmiechem nieco szerszym, niż zwykle. Szczęśliwie rosyjskie gazety też czytam – jakież było moje zdziwienie, kiedy odkryłem w moskiewskiej prasie, że ‘USA zrobiy przerwę na drodze postępowych przemian’. Ani słowa o szampanie i radości. Raczej rozważania na ile trudno będzie się rozmawiać z nową administracją Stanów Zjednoczonych.

Odkryłem również, jak wielu w Polsce jest ukrytych fachowców – amerykanistów. Właściwie co jeden, to lepszy. Jak oni zgrabnie poukrywali te tytuły naukowe!

Radek ‘Zdradek’ Sikorski ze smutną miną absolutnego autorytetu opowiadał o Stanach Zjednoczonych rzeczy, które nie zgadzają się z tym, co mówią o swoim kraju sami Amerykanie. Cóż najwyraźniej się nie znają.

Znają się na Ameryce za to lider Partii Razem i Aleksander Kwaśniewski, którego w związku z ewidentnymi brakami w wykształceniu nigdy nie podejrzewałbym o tak głęboką wiedzę. Kwaśniewski rozmawiał z Moniką Olejnik, kolejnym ukrytym amerykanistą. Też czarno widzieli przyszłość. Gdzieś w tle całości przewijały się informacje (znów TVN i GW), że w związku z wyborem Trumpa tąpnęły rynki finansowe a właściwie to wszystkie, nie tylko finansowe. Wszystko wprawdzie wróciło po paru giodzinach do stanu sprzed ogłoszenia wyników wyborów, choć tego już fachowcy od Ameryki nie zauważyli. Przynajmniej nie publicznie. Wiadomo, patrzyli na pakujących się Amerykanów, którzy tak bardzo wyjeżdżali z ojczyzny, że aż powiesili serwis kanadyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Serwis Amerykanie wieszali już kilka razy, do tej pory nie było to związane z Trumpem, raczej z mała przepustowością serwisu, no ale… tym razem powiesili z innego powodu.

Zabrakło mi Wałęsy, który pogrozi Amerykanom, tym głupim Amerykanom i zapowie wielomilionowe protesty w obronie demokracji. Ale Bolek od lat działa z lekkim opóźnieniem, pewnie musi pozbierać myśli, a może i pomysły. Z pewnością jeszcze Trumpowi odwinie.

Na szczęście coraz mniej ludzi traktuje tych ‘fachowców’ poważnie.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 5 dla artykułu "Jak GW i TVN odtrumpiły koniec świata"

 1. gniew napisał(a):

  Szczęść Boże. Mam nadzieję, że Donald Trump jako pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych, uzna Polaków za ludzi godnych i zlikwiduje bariery w przekraczaniu granicy USA bez wiz ……

  • Jerzy napisał(a):

   Najpierw sami Polacy muszą uznać siebie godnymi tego przywileju. I walczyć o niego.
   Dlaczego NIE poparli projektu kilku auropejskich państw by na zasadzie wzajemności wprowadzić wizy dla Amerykanów odwiedzających UE?
   Dlaczego?

   Wysłuchałem niedawno przedziwny wywiad w Polskim Radio 24. Był to wywiad Krzysztofa Renika z rzekomym ekspertem panem Jonasem – „Obowiązek wizowy dla USA i Kanady” . Kiedy chciałem napisać pod audycją komentarz który zamieszczam poniżej, otrzymałem odpowiedź że zawiera wulgaryzmy i nie może być zamieszczony. Sami zobaczcie ile w nim było wulgaryzmów:
   – – – – –

   „Fakty są zupełnie inne niż spekulacje i bicie się w piersi pana Jonasa.
   Do niedawna o objęciu programem bezwizowym NIE decydował procent przedłużających pobyt, bo ten nie był odnotowywany, ale procent ODMÓW w ambasadach. Sekcja Sekcja 217 (c)(2)(A) Immigration and Nationality Act (Title 8 U.S.C. § 1187) – proszę się z nią zapoznać.
   Ggy sprostaliśmy wymogowi, obniżono go do 3%. Obecnie odmawia się wiz 6.5% Polakom.
   Z kolei procent przedłużających pobyt wynosił w 2015 jedynie 1,49% a 1,37% podejrzewa się o pozostawanie w dalszym ciągu na terenie USA – jest to w sumie mniej niż 3% !
   Są to urzędowe statystyki Departmentu Bezpieczeństwa Państwa (DHS).
   ,
   Jak się to ma w przypadku kilku państw objętych programem bezwizowym?
   Węgry – odpowiednio: 2,92 / 2,45% ! przedłużających pobyt/podejrzewanych o pozostanie
   Grecja: 2,31 / 1,87
   Portugalia: 2,31 / 2,01 – to samo bogate San Marino.
   Litwa: 2,20 / 1,81
   Łotwa: 1,92 / 1,46
   Włochy prawie identycznie jak Polska: 1,60 / 1,49
   Austria niewiele lepiej: 1,33 i 1,28
   Nawet Niemcy nie są złote: 1,07 i 1,02
   .
   Jako obywatel USA i Polski jestem załamany wiecznym polskim myśleniem o cudzych interesach a nie własnych. To arbitrarne decyzje amerykańskich ambasad nie pozwalają na włączenie Polski do ruchu bezwizowego. Jeśli procent Polaków przedłużających pobyt jest niższy od wielu państw objętych ruchem bezwizowym, to dlaczego Polska nie ma o to walczyć a w przypadku odmowy zastosować zasadę wzajemności? Czy zalaliśmy Kanadę nielegalnymi emigrantami po zniesienu wiz?
   Spójrzcie tylko jak zaciekle Stany walczą o ochronę włąsnych interesów i interesów swoich obywateli. Czy my wypadliśmy sroce spod ogona?
   .
   Powyższy komentarz nie był politycznie poprawny dla Polskiego Radia 24.

 2. Tofik napisał(a):

  „Koniec Świata…” – jak mówił Pan Popiołek.

 3. zj napisał(a):

  kopacz też publicznie łącznie z córką obiecała uciec do Kanady,i co dalej brużdzi

 4. kanton napisał(a):

  zasada wzajemności winna być wprowadzona już dawno . Może PIS obudzi się i coś zrobi w tym kierunku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

295011