19072018Nowości:
   |    Rejestracja

Irlandia za imigracją zarobkową


Rząd Irlandii jasnym głosem opowiada się za imigracją. Ale nie zrozumcie tej wypowiedzi źle – nie popiera przyjmowania uchodźców, lecz przyjmowanie imigrantów zarobkowych w tym również tych z Polski i Europy Wschodniej. I twierdzi, że dobrze na tym wyszedł.


google

Państwa, które utrudniają imigrację, popełniają wielki błąd – mówi Leo Varadkar, premier Irlandii. – Nasza gospodarka i usługi publiczne są o wiele lepsze dzięki talentom z całego świata – dodaje.

Leo Varadkar odniósł się do kwestii imigracji podczas uroczystości otwarcia nowego biura Google w dublińskim Grand Canal Dock.

– Gdy patrzę, jak w wielu częściach świata rządy zaostrzają przepisy imigracyjne, myślę, jaki to jest ogromny błąd – wyznaje szef rządu, który jest synem hinduskiego imigranta.

W uroczystości otwarcia Velasco Building wzięła udział szefowa Google Ireland Fionnuala Meehan, prezes firmy wspierającej inwestowanie na Wyspie IDA Ireland Martin Shanahan oraz przewodniczący Partii Zielonych Eamon Ryan.

Shanahan odniósł się do kwestii systemu podatkowego w Irlandii.

– Komisja Europejska oraz duże państwa, takie jak Francja czy Niemcy, naciskają na zmianę naszego systemu, by dostosować go do pozostałych krajów UE. Jednak stanowisko Irlandii w tej sprawie jest jasne. Mamy przejrzysty, konkurencyjny i spójny system, którego rząd na pewno nie chce zmienić – zapewnia prezes.

Velasco Building jest 7. oddziałem Google w Irlandii.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

315086