22062018Nowości:
   |    Rejestracja

Irlandia. Program 50+ +


10 tys. bonusu mogą otrzymać już teraz irlandzcy pracodawcy, którzy zatrudnią osobę po 50. roku życia. Rządowy program o skądinąd znajomej nazwie Jobs Plus, skierowany jest do bezrobotnych w średnim wieku, którzy utracili pracę w czasie recesji. Nie tylko zresztą.


irishjobs

Inicjatywa została wpisana do istniejącego programu JobsPlus, w całości zachęcającego firmy do przyjmowania długoterminowych bezrobotnych.

Regina Doherty, irlandzka minister opieki społecznej, podkreśla, że dodatek będzie dotyczył szerokiej grupy odbiorców.

– Większość z nich stanowią mężczyźni, przedstawiciele najróżniejszych profesji – od kierowców po architektów. Nie ma jednej dominującej grupy. Najczęściej są to osoby, które zostały zwolnione w czasie recesji i głównie ze względu na wiek szczególnie trudno im jest wrócić na rynek pracy – informuje szefowa departamentu.

To nie koniec zmian – w przyszłym roku wprowadzony zostanie także Youth Unemployment Support Scheme, wspierający zatrudnianie młodych ludzi.

Jednocześnie 1 stycznia 2018 wejdzie w życie nowa, wyższa minimalna stawka godzinowa. Najniższe wynagrodzenie zostanie podniesiona z obowiązującego od początku tego roku 9,25 euro do 9,55 euro na godzinę.

Od marca 2018 podwyższona zostanie także kwota zasiłku dla bezrobotnych – o pięć euro tygodniowo.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

312481