23062018Nowości:
   |    Rejestracja

Imigranci w Zjednoczonym Królestwie znów robią akcję „Dzień bez nas”


Na jutro, tj. na 17 lutego, pomysłodawcy akcji „Jeden dzień bez nas” namawiają na publiczny wiec i kampanię w serwisach społecznościowych, żeby pokazać Brytyjczykom, że bez imigrantów są niewiele warci. Podobna akcja w ub. roku okazała się mało udana – być może dlatego, że wówczas nawoływano do strajku. Tym razem skończy się na wiecu. A właściwie wiecach.


oneday-square (1)

Mają się one odbyć jutro w Londynie, Edynburga, Cambridge i być może również z mniejszych miejscowościach Korony Brytyjskiej. Zadeklarowali je z pewnością imigranci z Bournemouth, Brighton, Bristolu, Cardiff, Exeter, Hasting, Leicester, Liverpoolu, Peterborough, Reading, Sheffield. W samym Londynie wiece będą lokalnie organizowane również w poszczególnych dzielnicach – Ealing, Cricklewood, Clapham Junction oraz Willesden Green.

„Opublikujcie zdjęcie 17 lutego i przyjdźcie na wiec” – zachęcają pomysłodawcy akcji protestacyjnej imigrantów w UK. Tym razem nie chodzi jednak o pozostawienie stanowisk pracy, a pokazanie się na ulicach i w sieci z hasztagiem #1DayWithoutUs. Organizatorzy akcji chcą uzmysłowić rdzennym Brytyjczykom i czołowym politykom, jak ogromny wkład mają imigranci w rozwój tego kraju.

Cudzoziemcy mieszkający i pracujący w Wielkiej Brytanii będą gromadzić się w wielu miejscowościach, aby pokazać autochtonom, że imigranci stanowią ważne ogniwo w tym społeczeństwie. W ramach kampanii w Londynie będzie miała miejsce seria projekcji plakatów akcji, między innymi na Tower Bridge, The Tate Modern i Waterloo Bridge. Zakrojona na szeroką skalę będzie akcja w sieci. Chodzi o to, aby każdy imigrant w sobotę 17 lutego o godzinie 14:00 opublikował swoje zdjęcie w sieci i opatrzył hasztagiem #1DayWithoutUs.

Eksperci oszacowali, że gdyby wszyscy imigranci na Wyspach naprawdę jednego dnia nie przyszli do pracy, brytyjska ekonomia straciłaby prawie 350 milionów funtów.

Będzie to już kolejna edycja akcji protestacyjnej 1 DayWithoutUs. Tegoroczna odbywa się pod hasłem „Duma z bycia migrantem. Duma ze wspierania migrantów”. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.1daywithoutus.org, a także na Facebooku oraz na Twitterze.

Imigranci, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, od kilku lat aktywnie i publicznie wyrażają swoje oczekiwania. Celem akcji jest podkreślenie różnorodności imigrantów zarobkowych, którzy pomagają Wielkiej Brytanii utrzymywać się na powierzchni — od lekarzy NHS po pracowników branży hotelarsko-gastronomicznej. Organizatorzy chcą pokazać, jak trudno będzie bez ich pracy.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

315302