21052018Nowości:
   |    Rejestracja

GUNB wszczyna postępowanie dot. Tęczy na Placu Zbawiciela


29 stycznia Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wszczął postępowanie w/s stwierdzenia nieważności postanowienia Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego utrzymującego w mocy postanowienie o bezzasadności żądania wniesionego przez Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE i odmawiające wszczęcia postępowania w/s nakazu rozbiórki.


Przypomnijmy, iż 14 kwietnia Stowarzyszenie wystąpiło do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o rozbiórkę samowoli budowlanej jaką jest Tęcza na Placu Zbawiciela w Warszawie. PINB a następnie MWINB odmówiły, a zatem Stowarzyszenie skierowało sprawę do GUNB.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

1 komentarz dla artykułu "GUNB wszczyna postępowanie dot. Tęczy na Placu Zbawiciela"

  1. Polak napisał(a):

    Na budowę tęczy ewidentnie powinien być projekt i pozwolenie na budowę. Nie jest to obiekt małej architektury, lecz kratownica przestrzenne o dużej rozpiętości i to na dodatek umieszczona w miejscu publicznych i narażana na oddziaływania wyjątkowe pochodzące od wypadków samochodowych i podpaleń. Dodatkowo nie wyobrażam sobie, że obiekt jest pokryty elementami rozprzestrzeniającymi ogień. Dodatkowo tęcza jest symbolem gejów, co w Stolicy kraju, gdzie większość ma wiarę katolicką jest absurdem. Może sobie stać gdzieś w parku, ale też nie w centrum, tylko raczej na prywatnej działce.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

246307